06 Haziran 2020 Cumartesi 16:06

GÖLCÜK HAMSİ FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gölcük Hamsi festivali gerçekleştirildi
16 Ocak 2019 Çarşamba 16:15

.

Gölcük Trabzonlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Gölcük Hamsi Festivali, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Gölcük Anıtpark’ta düzenlenen törene; Vali  Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Trabzonlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Çakıroğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Gölcük Trabzonlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Çakıroğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Gölcük Trabzonlular Derneğinin düzenlemiş olduğu bu programda sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Gölcük ilçemiz sadece Kocaeli’nin değil, ülkemizin de önemli ilçelerinin başında geliyor. Doğal güzellikleri, tarihi zenginliklerinin yanında Türk Donanmasının buradaki varlığı onu diğer ilçelerden ayıran önemli unsurların başında geliyor. Gölcük ilçemiz Türkiye’nin bir çok bölgesinden göç alan farklı yörelerden insanların bir arada huzur içerisinde kardeşçe yaşadığı bir ilçe. Bugünde buraya gelip yerleşen Trabzonluların kendi yöresel ürünlerini diğer kesimlerle paylaşacağı bir etkinliği gerçekleştiriyorlar. Farklı kültürlerimiz olabilir. Bunları zenginlik olarak görüp, diğer kesimlerle paylaşmak çok büyük önem taşıyor.” diyen Sayın Valimiz, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından Vali  Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Gölcük Hamsi Festivalinin açılış kurdelesini kestiler ve festivalde yer alan standları gezdiler.

20 Ocak’a kadar devam edecek olan ve festival kapsamında hazırlanan hamsilerden, Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyelerine ikram edildi.

Bu haber 856 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sorumluluk sınavlarının yapılacağı tarih belli oldu

Sorumluluk sınavlarının yapılacağı tarih belli oldu

Lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları tarihi açıklandı

Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli

Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez ilçesi Dikmen köyünde çıkan yangında evsiz kalan Atar ailesine yardım elini uzattı.

Kâğıt Müzesi ve Bilim Merkezi kontrollü hayata hazır

Kâğıt Müzesi ve Bilim Merkezi kontrollü hayata hazır

Büyükşehir Belediyesi SEKA Kâğıt Müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi, yeni normalleşme tedbirleri ile hizmet vermeye başladı

Cemil Çiçek'ten af açıklaması:

Cemil Çiçek'ten af açıklaması:

Adaletsizlik var

İlk orman Okulu Körfez'de açıldı

İlk orman Okulu Körfez'de açıldı

Kocaeli'nde hiç bir okulda uygulanmayan Orman Okulu; Körfez'de açıldı.

Gündüzlü Bakım Merkezleri açılıyor

Gündüzlü Bakım Merkezleri açılıyor

123 merkezde engellilere hizmet verecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ