17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:51
 
Öncekiler Sonrakiler

GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE SORUN!

Gönüllü öğrencilere sorun!
02 Ağustos 2018 Perşembe 14:09

Geçtiğimiz tercih döneminde geleceğin üniversitelilerine yardım etmek isteyen gönüllü üniversite öğrencilerinin bir araya gelerek kurduğu Üniversiteyi Bana Sor Platformu bu yıl da öğrencilere üniversite tercihi konusunda yardımcı olacak

2017 yılında üniversite öğrencileri tarafından kurulan, ‘Tercih dönemi kimse yalnız kalmasın, geleceğimizi hep beraber kuralım’ sloganıyla yola çıkan Üniversiteyi Bana Sor Platformu bu yıl da tercih yapacak öğrencilere yardımcı olacak. Türkiye’nin birçok kentinde okuyan gönüllü üniversite öğrencileri tarafından kurulan Üniversiteyi Bana Sor Platformu kendilerine başvuran öğrencilere sosyal ağlar üzerinden yapacakları yardımın yanı sıra yüz yüze görüşmelerde de yardımcı olacak.


Üniversiteyi Bana Sor Platformu tanıtım kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan tanıtım kılavuzunda bu bilgiler yer aldı:


1- Üniversiteyi Bana Sor çalışmasını kimler yapmaktadır?

Üniversiteyi Bana Sor, Türkiye çapında birçok şehir ve üniversiteden tercih döneminde kendi şehrini, üniversitesini, fakültesini ve bölümünü tanıtmak için gönüllü olarak katılan üniversitelilerin oluşturmuş olduğu bir dayanışma ağıdır.


2- Üniversiteyi Bana Sor çalışması nasıl işlemektedir?

İnternet sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan, genel telefon hattımızdan ya da yüz yüze olarak tercih dönemi için bize ulaşan arkadaşlarımız hangi üniversiteden bilgi almak istediklerini söylüyorlar. Biz de bilgi almak istediği üniversiteden üniversitesini tanıtmak için gönüllü olan arkadaşlarımızı buluyoruz. Bilgi almak isteyen arkadaşımız ile bilgi almak istediği üniversiteden gönüllü olan arkadaşımız eğer aynı şehirde ise görüşmeleri yüz yüze yapıyoruz. Eğer farklı şehirlerde ise görüşmeleri telefonla yapıyoruz.  Arkadaşlarınız ile birlikte bir şehirdeki üniversitelerden (Örneğin Ankara’daki üniversitelerden) topluca bilgi almak mı istiyorsunuz? Bunun için Üniversiteyi Bana Sor merkezi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.


3- Üniversiteyi Bana Sor gönüllüsü olmak istiyorum.

Üniversiteyi Bana Sor’a herkes gönüllü olabilir. Şehrini, üniversitesini, fakültesini ve bölümünü tercih döneminde bilgi almak isteyen arkadaşlarına tanıtmak, onlara bilgi vererek yardımcı olmak Üniversiteyi Bana Sor gönüllülerinin birinci görevidir. Bunun haricinde gönüllüler çalışmanın büyümesi ve gelişmesi için liseliler ile bağ kurarak çalışmaya destek de olabilirler. Üniversiteyi Bana Sor’a internet sitesi üzerinden “Gönüllü Formu”nu doldurarak gönüllü olunabilmektedir.


4- Üniversiteyi Bana Sor’a nasıl ulaşabilirim?
Telefon numarası: 0554 197 41 85
Web adresi: www.universiteyibanasor.com
e-mail: universiteyibanasor@gmail.com
Facebook: @universiteyibanasor
Twitter: @unibanasor

Instagram: @universiteyibanasor


Bu haber 531 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ