19 Ağustos 2018 Pazar 02:49
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE SORUN!

Gönüllü öğrencilere sorun!
02 Ağustos 2018 Perşembe 14:09

Geçtiğimiz tercih döneminde geleceğin üniversitelilerine yardım etmek isteyen gönüllü üniversite öğrencilerinin bir araya gelerek kurduğu Üniversiteyi Bana Sor Platformu bu yıl da öğrencilere üniversite tercihi konusunda yardımcı olacak

2017 yılında üniversite öğrencileri tarafından kurulan, ‘Tercih dönemi kimse yalnız kalmasın, geleceğimizi hep beraber kuralım’ sloganıyla yola çıkan Üniversiteyi Bana Sor Platformu bu yıl da tercih yapacak öğrencilere yardımcı olacak. Türkiye’nin birçok kentinde okuyan gönüllü üniversite öğrencileri tarafından kurulan Üniversiteyi Bana Sor Platformu kendilerine başvuran öğrencilere sosyal ağlar üzerinden yapacakları yardımın yanı sıra yüz yüze görüşmelerde de yardımcı olacak.


Üniversiteyi Bana Sor Platformu tanıtım kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan tanıtım kılavuzunda bu bilgiler yer aldı:


1- Üniversiteyi Bana Sor çalışmasını kimler yapmaktadır?

Üniversiteyi Bana Sor, Türkiye çapında birçok şehir ve üniversiteden tercih döneminde kendi şehrini, üniversitesini, fakültesini ve bölümünü tanıtmak için gönüllü olarak katılan üniversitelilerin oluşturmuş olduğu bir dayanışma ağıdır.


2- Üniversiteyi Bana Sor çalışması nasıl işlemektedir?

İnternet sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan, genel telefon hattımızdan ya da yüz yüze olarak tercih dönemi için bize ulaşan arkadaşlarımız hangi üniversiteden bilgi almak istediklerini söylüyorlar. Biz de bilgi almak istediği üniversiteden üniversitesini tanıtmak için gönüllü olan arkadaşlarımızı buluyoruz. Bilgi almak isteyen arkadaşımız ile bilgi almak istediği üniversiteden gönüllü olan arkadaşımız eğer aynı şehirde ise görüşmeleri yüz yüze yapıyoruz. Eğer farklı şehirlerde ise görüşmeleri telefonla yapıyoruz.  Arkadaşlarınız ile birlikte bir şehirdeki üniversitelerden (Örneğin Ankara’daki üniversitelerden) topluca bilgi almak mı istiyorsunuz? Bunun için Üniversiteyi Bana Sor merkezi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.


3- Üniversiteyi Bana Sor gönüllüsü olmak istiyorum.

Üniversiteyi Bana Sor’a herkes gönüllü olabilir. Şehrini, üniversitesini, fakültesini ve bölümünü tercih döneminde bilgi almak isteyen arkadaşlarına tanıtmak, onlara bilgi vererek yardımcı olmak Üniversiteyi Bana Sor gönüllülerinin birinci görevidir. Bunun haricinde gönüllüler çalışmanın büyümesi ve gelişmesi için liseliler ile bağ kurarak çalışmaya destek de olabilirler. Üniversiteyi Bana Sor’a internet sitesi üzerinden “Gönüllü Formu”nu doldurarak gönüllü olunabilmektedir.


4- Üniversiteyi Bana Sor’a nasıl ulaşabilirim?
Telefon numarası: 0554 197 41 85
Web adresi: www.universiteyibanasor.com
e-mail: universiteyibanasor@gmail.com
Facebook: @universiteyibanasor
Twitter: @unibanasor

Instagram: @universiteyibanasor

Bu haber 389 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni atama kararları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni atama kararları

.

Bayram değil eziyet

Bayram değil eziyet

.

Kocaeli'de trafik adım adım ilerledi

Kocaeli'de trafik adım adım ilerledi

TEM'DEKİ YOĞUNLUK SÜRÜYOR

Parklarda ve yeşil alanlarda bakım

Parklarda ve yeşil alanlarda bakım

İzmit Belediyesi ekiplerince park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışması yapılıyor.

Doğan’dan bayram mesajı

Doğan’dan bayram mesajı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine ulaştırarak başvurusu kabul edilenlerin ilk 3 dönemine ait celp planlaması yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ