26 Nisan 2017 Çarşamba 07:01
 
  • 3,579 TL

  • 3,916 TL

  • 146,90 TL

  • 94.635

Öncekiler Sonrakiler

GTÜ’DE MEZUNİYET ŞÖLENİ

GTÜ’de Mezuniyet Şöleni
28 Haziran 2016 Salı 21:00

Kaymakam Arslan cübbe giydi,diplomasını aldı

Gebze Teknik Üniversitesi Lisans,Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimlerini tamamlayıp mezun olan öğrencilerine görkemli bir Mezuniyet Töreni düzenledi. Törene öğrenciler ve ailelerinin coşkusu damgasını vururken Rektör Prof. Dr. Görgün’ün, GTÜ’nün Türkiye’nin en iyi 5 üniversitesi arasına girdiğini müjdelemesi büyük alkış aldı. Törenin diğer bir sürprizi de Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’ınGTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden mezun olması oldu.
Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) 2015-2016 Akademik Yılını yapılan mezuniyet töreni ile tamamladı. Aileleri ile birlikte mezuniyet heyecanı yaşayan yüzlerce öğrenci diplomalarını aldı. GTÜ Şenlik Alanında yapılan mezuniyet törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Belediye Başkanvekili Engin Güzel GTÜ akademisyenleri öğrenciler ve aileleri katılım gösterdi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından GTÜ Tanıtım Filminin gösterimi ile başladı. 
İlk olarak sahneye çıkan GTÜ Mezunlar Derneği (GTÜMED) Başkanı Mehmet Türker Takcı mezun olanlara GTÜMED çatısı altında GTÜ ile bağlarını koparmamaları çağrısında bulundu. Takcı yakın bir gelecekte başlatacakları ve geleneksel hale getirilecek olan GTÜ Mezunlar Buluşmasını da duyurdu. 

Daha sonra söz alan Üniversite birincisi Gonca Demir, Gebze Teknik Üniversitesinin teknoloji üretmesi ve bilimde öncü oluşuyla kendilerini hedeflerine ulaştırmada en önemli rolü üslendiğini anımsatarak: “Üniversitemizde bilimsel temel ilkelerin ışığında; uygun fiziksel koşullarla iyi bir teknolojik alt yapı ve kaliteli bir eğitim programının desteği ile güçlü bir akademik kadro tarafından eğitildik. Böylece analitik düşünebilen, takım ruhuna sahip, sistematik ve planlı çalışabilen, kişiliğine, bilgi ve becerisine güvenen gençler olarak mezun oluyoruz” dedi.


Rektör Görgün; ”En iyi Üniversiteler Sıralamasında İlk Beşteyiz”


GTÜ mezuniyet töreninde konuşma yapan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün mezun olarak yeni bir hayata atılan öğrencilerine başarılar diledi. Onlara “ülkenin ve milletin birikimlerinize çok ihtiyacı var” diyen Görgün, “Hayatınız boyunca aldığınız eğitimleri, yaşam boyu öğrenme ile sürekli güncelleyerek, çağımıza adapte ederek, ülkemizi Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarmak mecburiyetindesiniz.” ifadelerini kullandı. Mezun öğrencilerden hocalarını ve ailelerini alkışlamalarını isteyen Görgün, bugün yaşadıkları heyecan ve gururun asıl mimarları olarak onları gösterdi. 
Mezun öğrencilerin sadece bedenen GTÜ’den ayıldıklarını belirten Rektör Görgün, onlardan üniversite ile bağlarını koparmamalarını istedi. GTÜ’nün ülkemizin sorunlarına eğitim-araştırma kalitesi, sanayi ile entegre çalışmaları ve girişimci üniversite kimliği ile çözüm üreten bir üniversite olduğunu vurgulayan Görgün, üniversitenin Bilişim Vadisi’ndeki rolünden, Amerika Silikon Vadisi’nde Kuluçka Merkezi kurma çalışmalarından ve öğretim üyelerinin geliştirdikleri bilimsel buluşlardan bahsetti. Üniversitenin bu ayrıcalıklarının, mezunlarını da ayrıcalıklı yaptığının altını çizdi. 

Rektör Prof. Dr. Görgün ayrıca üniversitelerin akademik performanslarına göre değerlendirildiği en güncel URAP sonuçlarında GTÜ’nün tüm üniversiteler arasında beşinci, tıp fakültesi olmayan üniversiteler arasında en iyi ikinci ve 6 binden az öğrenci sayısı olan üniversiteler sıralamasında birinci sıraya yerleştiğini müjdeledi.


Vali Güzeloğlu; “Bu Tablodan Gurur Duyuyorum”
Törende bir konuşma yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da ülkemizin ufkunu genişleten ve gurur kaynağımız haline gelen değerli mezunlarımızla bir arada olmaktan ve onların ve ailelerinin coşkusuna ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Güzeloğlu: “Alanında en iyi şekilde eğitim görüp mezun olan gençlerimizi kutluyorum. Bu ülkenin geleceğine katkılarınız bizim aydınlık yarınlarımız olacaktır. Anne babalarınızı, öğretim üyelerimizi kutluyorum. Sizleri bu büyük yürüyüşe Türkiye’nin güçlü geleceğine hazırlayan üzerinizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Ülkem adına bu tablodan gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

GTÜ’ye son bir yıl içinde destek veren kurum ve kuruluşlardan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi, Darıca Belediyesi, Dilovası Belediyesi, GOSB, TOSB, GTO’ya ödül takdiminde bulunulduktan sonra üniversite birincisi Matematik Bölümü öğrencisi Gonca Demir, üçüncüsü Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Tuğçe Torun’a plaket ve hediyeleri verildi. Üniversite ikincisi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi İlkem Sevgili yurtdışında bulunduğundan geçtiğimiz hafta kendisi için düzenlenen törenin mezuniyet töreni video görüntüleri dev ekrandan izlendi.


Kaymakam Arslan Mezun Oldu
Bölümler halinde sahneye çağrılan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki öğrenimini başarıyla tamamlayan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da cübbe giyerek sahnede mezuniyet belgesini eşi Emine Arslan’dan aldı. 
GTÜ İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Meral Elçi tarafından mezuniyet yemini edildikten sonra Kep Atma etkinliği gerçekleştirildi. 
Mezuniyet töreninin ardından GTÜ kampüsündeki göletli parkta mezun öğrenci ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Bu haber 1508 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Güzeloğlu'nun torun sevinci

Vali Güzeloğlu'nun torun sevinci

.

Tüpraş'ta anlaşma yok

Tüpraş'ta anlaşma yok

.

KOTO’dan CHP’ye ziyaret

KOTO’dan CHP’ye ziyaret

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve yönetim kurulu üyeleri CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve il yönetimini ziyaret ederek yeni il binasının hayırlı olmasını diledi.

Bahri Yavuz'un sözleri mahkemeye taşındı

Bahri Yavuz'un sözleri mahkemeye taşındı

Hodri Meydan suç duyurusunda bulundu

Kocaeli'de iki hastane 'Anne Dostu Hastane

Kocaeli'de iki hastane 'Anne Dostu Hastane

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne, “Anne Dostu Hastane Sertifikaları” Vali Hasan Basri Güzeloğlu tarafından düzenlenen törenle verildi.

İSUMATİK'ler hizmet vermeye başladı

İSUMATİK'ler hizmet vermeye başladı

İSU otomatik ödeme vezneleri "İSUMATİK"LER Kocaeli genelinde devrede.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ