29 Mart 2017 Çarşamba 20:10
 
Öncekiler Sonrakiler

GTÜ’DE MEZUNİYET ŞÖLENİ

GTÜ’de Mezuniyet Şöleni
28 Haziran 2016 Salı 21:00

Kaymakam Arslan cübbe giydi,diplomasını aldı

Gebze Teknik Üniversitesi Lisans,Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimlerini tamamlayıp mezun olan öğrencilerine görkemli bir Mezuniyet Töreni düzenledi. Törene öğrenciler ve ailelerinin coşkusu damgasını vururken Rektör Prof. Dr. Görgün’ün, GTÜ’nün Türkiye’nin en iyi 5 üniversitesi arasına girdiğini müjdelemesi büyük alkış aldı. Törenin diğer bir sürprizi de Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’ınGTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden mezun olması oldu.
Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) 2015-2016 Akademik Yılını yapılan mezuniyet töreni ile tamamladı. Aileleri ile birlikte mezuniyet heyecanı yaşayan yüzlerce öğrenci diplomalarını aldı. GTÜ Şenlik Alanında yapılan mezuniyet törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Belediye Başkanvekili Engin Güzel GTÜ akademisyenleri öğrenciler ve aileleri katılım gösterdi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından GTÜ Tanıtım Filminin gösterimi ile başladı. 
İlk olarak sahneye çıkan GTÜ Mezunlar Derneği (GTÜMED) Başkanı Mehmet Türker Takcı mezun olanlara GTÜMED çatısı altında GTÜ ile bağlarını koparmamaları çağrısında bulundu. Takcı yakın bir gelecekte başlatacakları ve geleneksel hale getirilecek olan GTÜ Mezunlar Buluşmasını da duyurdu. 

Daha sonra söz alan Üniversite birincisi Gonca Demir, Gebze Teknik Üniversitesinin teknoloji üretmesi ve bilimde öncü oluşuyla kendilerini hedeflerine ulaştırmada en önemli rolü üslendiğini anımsatarak: “Üniversitemizde bilimsel temel ilkelerin ışığında; uygun fiziksel koşullarla iyi bir teknolojik alt yapı ve kaliteli bir eğitim programının desteği ile güçlü bir akademik kadro tarafından eğitildik. Böylece analitik düşünebilen, takım ruhuna sahip, sistematik ve planlı çalışabilen, kişiliğine, bilgi ve becerisine güvenen gençler olarak mezun oluyoruz” dedi.


Rektör Görgün; ”En iyi Üniversiteler Sıralamasında İlk Beşteyiz”


GTÜ mezuniyet töreninde konuşma yapan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün mezun olarak yeni bir hayata atılan öğrencilerine başarılar diledi. Onlara “ülkenin ve milletin birikimlerinize çok ihtiyacı var” diyen Görgün, “Hayatınız boyunca aldığınız eğitimleri, yaşam boyu öğrenme ile sürekli güncelleyerek, çağımıza adapte ederek, ülkemizi Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarmak mecburiyetindesiniz.” ifadelerini kullandı. Mezun öğrencilerden hocalarını ve ailelerini alkışlamalarını isteyen Görgün, bugün yaşadıkları heyecan ve gururun asıl mimarları olarak onları gösterdi. 
Mezun öğrencilerin sadece bedenen GTÜ’den ayıldıklarını belirten Rektör Görgün, onlardan üniversite ile bağlarını koparmamalarını istedi. GTÜ’nün ülkemizin sorunlarına eğitim-araştırma kalitesi, sanayi ile entegre çalışmaları ve girişimci üniversite kimliği ile çözüm üreten bir üniversite olduğunu vurgulayan Görgün, üniversitenin Bilişim Vadisi’ndeki rolünden, Amerika Silikon Vadisi’nde Kuluçka Merkezi kurma çalışmalarından ve öğretim üyelerinin geliştirdikleri bilimsel buluşlardan bahsetti. Üniversitenin bu ayrıcalıklarının, mezunlarını da ayrıcalıklı yaptığının altını çizdi. 

Rektör Prof. Dr. Görgün ayrıca üniversitelerin akademik performanslarına göre değerlendirildiği en güncel URAP sonuçlarında GTÜ’nün tüm üniversiteler arasında beşinci, tıp fakültesi olmayan üniversiteler arasında en iyi ikinci ve 6 binden az öğrenci sayısı olan üniversiteler sıralamasında birinci sıraya yerleştiğini müjdeledi.


Vali Güzeloğlu; “Bu Tablodan Gurur Duyuyorum”
Törende bir konuşma yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da ülkemizin ufkunu genişleten ve gurur kaynağımız haline gelen değerli mezunlarımızla bir arada olmaktan ve onların ve ailelerinin coşkusuna ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Güzeloğlu: “Alanında en iyi şekilde eğitim görüp mezun olan gençlerimizi kutluyorum. Bu ülkenin geleceğine katkılarınız bizim aydınlık yarınlarımız olacaktır. Anne babalarınızı, öğretim üyelerimizi kutluyorum. Sizleri bu büyük yürüyüşe Türkiye’nin güçlü geleceğine hazırlayan üzerinizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Ülkem adına bu tablodan gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

GTÜ’ye son bir yıl içinde destek veren kurum ve kuruluşlardan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi, Darıca Belediyesi, Dilovası Belediyesi, GOSB, TOSB, GTO’ya ödül takdiminde bulunulduktan sonra üniversite birincisi Matematik Bölümü öğrencisi Gonca Demir, üçüncüsü Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Tuğçe Torun’a plaket ve hediyeleri verildi. Üniversite ikincisi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi İlkem Sevgili yurtdışında bulunduğundan geçtiğimiz hafta kendisi için düzenlenen törenin mezuniyet töreni video görüntüleri dev ekrandan izlendi.


Kaymakam Arslan Mezun Oldu
Bölümler halinde sahneye çağrılan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki öğrenimini başarıyla tamamlayan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da cübbe giyerek sahnede mezuniyet belgesini eşi Emine Arslan’dan aldı. 
GTÜ İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Meral Elçi tarafından mezuniyet yemini edildikten sonra Kep Atma etkinliği gerçekleştirildi. 
Mezuniyet töreninin ardından GTÜ kampüsündeki göletli parkta mezun öğrenci ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Bu haber 1457 defa okundu

DİĞER HABERLER

İMO’dan Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Balaban’a Ziyaret

İMO’dan Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Balaban’a Ziyaret

Başkan Ok, ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nda önemli görevlerde bulunmuş Murat Balaban’a yeni görevinin hayırlı olmasını temenni etti.

Tüpraş’ın 57. Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Tüpraş’ın 57. Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Gündem maddelerinin onaylandığı Tüpraş 57. Genel Kurul Toplantısı, Körfez Kocaeli’ndeki şirket merkezinde yapıldı.

Bakan Işık Körfezli Gençlerle Buluştu

Bakan Işık Körfezli Gençlerle Buluştu

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği “Genç Kürsü” programında Körfezli gençlerle bir araya geldi.

Üç aylar manevi bir hasat mevsimidir

 Üç aylar manevi bir  hasat mevsimidir

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfezlilerin ve tüm İslam âleminin üç aylar ve Regaip Kandili’ni kutlayarak, “Regaib Kandili ile başlayan üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir” dedi

Başkan Köşker’in Regaib Kandili Mesajı

Başkan Köşker’in Regaib Kandili Mesajı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, üç ayların başlangıcı ve Ramazan ayının müjdecisi olarak bilinen Regaip Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET