23 Ocak 2020 Perşembe 03:34

GTÜ’DEN SİVAS’A BİLİŞİM EĞİTİMİ

GTÜ’den Sivas’a bilişim eğitimi
02 Ağustos 2019 Cuma 11:00

SCÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE EĞİTİMLER VERİLDİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerine GTÜ’de, Bilişim Eğitimi ve kariyerleri için sektör tecrübe aktarımı ile yeni fırsatlar sunuldu.  
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) işbirliği ile Sivas Kongresi’nin 100. yıldönümünde, Sivas’ta 24-26 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen 27. Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SIU2019) Kurultayı gerçekleştirildi. Kurultay süresince değişik zamanlarda ve konumlarda görev alan 50 kişilik SCÜ öğrenci grubu, kurultayın başarılı bir şekilde tamamlanmasında önemli rol aldı. SIU2019 Kurultay düzenleme kurulu, hem öğrencilerin sunmuş oldukları gönüllü hizmeti ödüllendirmek, hem de kendilerine yeni kariyer başlangıç fırsatları vermek amacıyla, öğrencileri 16-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında GTÜ Kampüsüne davet etti. 27 öğrencinin katıldığı bu davette, Softtech, Accenture, Sahibinden.com, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Bilişim Vadisi Teknopark ve GTÜ Teknoloji Transfer Merkezi’nin katkılarıyla öğrencilerle beraber bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

 


SCÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE EĞİTİMLER VERİLDİ
16 Temmuz 2019: GTÜ Bilgisayar  Mühendisliği Arş. Gör. Muhammet Ali Dede, Derin Öğrenmeye giriş yaparak konuya yönelik örneklendirme yaptı. Ayrıca öğleden sonra Softtech A.Ş.’den programa katılan Gülçin Gürses Eroğlu, Alper Özcan, Oğuzhan Çolak, Veysel Murat Sarı ve Erman Özen, proje yönteminde mobil programlaya kadar birçok konuda tecrübelerini paylaştılar. 17 Temmuz 2019: Derin öğrenme eğitimiyle başlanan günün ikinci yarısında Accenture Firmasından programa katılana Timuçin Anuşlu, gömülü sistemler hakkında bilgilendirme yaptı.
18 Temmuz 2019: Sahibinden.com ve Bilgisayar Mühendisleri Odasından katılan Batuhan Düzgün, Open MPI kütüphaneleri üzerinde dağıtık paralel hesaplama mimarileri hakkında kodlama örnekleriyle eğitim verdi. 19 Temmuz 2019: GTÜ Teknoloji Transfer Merkezi ve Bilişim Vadisi ev sahipliğinde, Bilişim Vadisi Teknopark’ı ziyaret edilerek, firmalarla tanışıldı, öğrencilere iş ve staj imkanları hakkında bilgilendirme yapıldı. Etkinlikler süresince öğrencilerin Gebze Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunda kalması ve öğrencilerin öğle yemeklerini GTÜ tesislerinde yiyebilmeleri için GTÜ Rektörlüğü imkanlarını sundu. Etkinliğin tüm bütçesi SIU2019 Kurultayınca sağlandı, öğrencilerin tüm ulaşım, yemek ve konaklama ihtiyaçları karşılandı.   
                

Bu haber 754 defa okundu

DİĞER HABERLER

TÜBİTAK personel alıyor!

TÜBİTAK personel alıyor!

Resmi ilan yayınlandı

DEPREM BİR KEZ DAHA KENDİNİ HATIRLATTI

DEPREM BİR KEZ DAHA KENDİNİ HATIRLATTI

.

İzmit, bayrağı dikti

İzmit, bayrağı dikti

Al bayrağımız İzmit semalarında

Zamlardan bunalmıştık

Zamlardan bunalmıştık

İSU, 3 ay erteledi

Boat Show kapılarını açtı

Boat Show kapılarını açtı

“Kocaeli Yaza Erken Merhaba Diyor”

Nihayet yıkılıyor

Nihayet yıkılıyor

Sokak araç trafiğine kapatılacak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ