20 Eylül 2018 Perşembe 00:36
 
  • 6,250 TL

  • 7,301 TL

  • 242,09 TL

  • 96.604

Öncekiler Sonrakiler

GÜLER 'NİCE İÇE ATILMIŞ ÖYKÜLER, SESSİZ ÇIĞLIKLAR, KâBUS DOLU GÜNLER YAŞANIYOR'

GÜLER 'nice içe atılmış öyküler, sessiz çığlıklar, kâbus dolu günler yaşanıyor'
04 Temmuz 2018 Çarşamba 19:46

kıttığınız her gözyaşınız onları boğacak

Çocuklarımıza dokunmayın!

Türkiye’yi ayağa kaldıran cinsel istismar ve taciz olaylarında hayatlarını kaybeden çocuklara yönelik yapılan saldırılara tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.


Ülke gündemini derinden yaralayan cinsel istismar ve tacizlere duyarsız kalmayan kentin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Hodri Meydan Taraftarlar Derneği üyelerive Biz İzmitliler Platformu yeni Kent Meydanı’nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. 


Yapılan eylemde “Çocuk istismarcılarına ve çocuk katillerine idam” mesajı verildi. Kent Meydanı’nda gerçekleşen eyleme Hodri Meydan lideri Enver Güler’in yanı sıra, Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Ülkü Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Gökhan Özkara, Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.“Cinsel istismar artık toplumsal bir sağlık sorunu”

Geniş katılımın olduğu basın açıklamasında konuşan Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Enver Güler, “Bugün sadece Leyla ve Eylül kızımız için burada değiliz. Bugün nice hayatları daha yolun başındayken söndürülen, hayatları çalınan Leylalar ve Eylüller için buradayız. Leyla ve Eylül kızlarımızın yaşadığı bu vahşet dolu olayları başka çocuklarımızın yaşamaması için, bu olaylara ‘Dur’ demek için, ülkemizdeki bu çığlıklara ses olmak için biraradayız.  Ardı arkası kesilmeyen ve Türkiye’nin 4 bir yanında çocuklara yönelik yapılan ahlaksızca, namussuzca, haince ve şerefsizce saldırıları şiddetle kınıyoruz. Günlerdir ülke gündemini derinden yaralayan cinsel istismarın artık toplumsal bir sağlık sorunu olduğu kabul edilmeli” dedi.“Tüm sapkınlıkların kökünde eğitimsizlik yatıyor”

Cinsel istismar ve taciz olaylarının önüne geçmek için herkese görevler düştüğünü söyleyen Güler, “Her gün ismini ve yaşını bilmediğimiz çocukların fiziksel, cinsel ya da duygusal ihmal veya istismara uğradığını görüyoruz.  Medya aracılığıyla öğrendiklerimizden başka nice içe atılmış öyküler, sessiz çığlıklar, kâbus dolu günler yaşanıyor. Bütün bu gerçeklerle kaçarak değil, bilgilenerek ve etrafımızı doğru bilgi ile buluşturarak savaşabiliriz. Şu da bir gerçek ki cinsel eğitimin verilemediği bir ülkede cinsel istismar kaçınılmazdır. Şimdi işbirliği yapma zamanı. Özellikle erkek çocuklarına cinsel dürtülerini kontrol etmeyi ve sağlıklı doyum sağlamasını ergenlik döneminde öğretilmeli ki büyüdüğünde dürtülerinin kurbanı olmasın. Yaşanan tüm sapkınlıkların kökünde eğitimsizlik yatıyor. Ülke olarak, devlet olarak, aile olarak, birey olarak, sivil toplum kuruluşları olarak hepimize bu noktada ciddi anlamda görevler düşmektedir. Sorunlarımızın en azamiye indirmek için ülke olarak kenetlenmeli, devlet olarak suçlulara en ağır ceza verilmeli, aile olarak çocuklarımızı büyütürken cinsel eğitim vermeli ve sevgisiz bırakmamalı, birey olarak yanlışlara göz yummamalı, STK’lar olarak da toplumu bilinçlendirmek için çok daha fazla etkinlikler içerisinde olmalıyız. Çocuklarımıza dokunmayın! Hayatlarını kaybeden meleklerimiz nurlar içinde uyusun. Bu ülke, gözlerinizden akan her gözyaşınızın bedelini o şerefsizlerden soracak. Akıttığınız her gözyaşınız onları boğacak” açıklamalarında bulundu.
Bu haber 1415 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gaziler günü kutlandı

Gaziler günü kutlandı

.

Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

 Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

.

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

Emek Partisi, 3. Havalimanı işçilerinin 24'ünün tutuklamasına dair açıklama yaptı.

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Karabaş Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti.

Dikkat!ALES başvuruları başladı

Dikkat!ALES başvuruları başladı

.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü İllere göre Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2018 verilerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET