23 Ocak 2018 Salı 13:17
 
  • 3,792 TL

  • 4,641 TL

  • 162,88 TL

  • 118.117

Öncekiler Sonrakiler

GÜLTEPE'DE YAKINDA KONUTLAR YÜKSELECEK

Gültepe'de yakında konutlar yükselecek
27 Haziran 2017 Salı 11:55

İzmit’teki en büyük konut projelerinden olan Gültepe konutlarıyla ilgili çalışmalar başladı.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın bir süre önce açıkladığı konut projesi belediyenin Gültepe şantiyesindeki yaklaşık 48 dönümlük alanda gerçekleştirilecek. Bektaş İnşaat firmasınca yürütülecek olan konutlar için bölgede şantiye kurulmaya başlandı.   Proje kapsamında 48 dönümlük alanın 18 bin metrekaresine 443 konut yapılacak, 30 bin metrekaresi de yeşil alan olarak kalacak.

 

Proje hazırlıklarıyla ruhsat işlemleri devam eden konut alanının girişine önümüzdeki günlerde satış ofisi kurulacağını da söyleyen yetkililer” çalışmalar planlanan şekilde devam ediyor. Yakında konutların yükseleceği Gültepe’de, İzmit’e örnek olacak bir konut projesini hayata geçireceğiz” dediler.

 

TOKİ’DEN YER ALAN İLK BELEDİYE

 

Projenin her aşamasını yakından takip eden İzmit Belediye Başkanı Doğan, konut yapılacak alanın uzun yıllardır belediye şantiyesi olarak kullanıldığını ve araziyi TOKİ’den satın aldıklarını belirterek “ genellikle TOKİ kişi ve kurumlardan arsa alırken biz İzmit Belediyesi olarak yine bir ilki gerçekleştirerek söz konusu alanı TOKİ’den satın aldık. 2010 yılında TOKİ’den yaklaşık 800 bin liraya aldığımız bu yer sayesinde 30 milyon liralık bir değeri belediyemizin bütçesine de katmış oluyoruz. Satın aldığımız bölgeye, bir ilçe belediyesinin kolay kolay cesaret edemeyeceği konut yapmaya karar verdik.

 

KAR KARŞILIĞI 443 KONUT

 

Kat karşılığı yapılacak proje ile bölgeye 443 konut, 19 işyeri, havuz, sağlık, kafeterya, restoran, market bulunan bir sosyal tesis yapılacak. 48 dönümün 18 bin metrekarelik bölümü konut, 30 bin metrekaresi de yeşil alandan oluşuyor. Bu gösteriyor ki, projede binadan daha fazla yeşil alana ve sosyal yaşam alanlarına yer ayrıldı. Her binanın altında kendi otoparkı bulunacak, böylelikle otopark sorunu da ortadan kalmış olacak. Projede içerisinde 1+1, 2+1, 3+1 4+1 şeklinde daireler var. Binalar en fazla 6 kattan oluşacak. Katlı binanın dışında müstakil evlerde bulunacak.  Gültepe Konut Projemizin iki amacı var. Biri, şehre yeni yerleşim alanları sağlamak. Bunu kazandırırken belediyemize de katma değer kazandırmak. İkincisi de, o bölgede bir anlamda değer artışına destek vermek. Eminim ki, Gültepe’deki bu projeyle Gültepe çok daha güzel bir estetiği olacak,  mahalledeki bu gelişme halka da olumlu yönde yansıyacak.  İzmit Belediyesi olarak bizim amacımız, şehrimizin daha estetik, daha yaşanabilir, daha huzur dolu bir şehir olmasını sağlamaktır “ dedi. Gültepe’de yakında yükselecek olan konutların yüzde 26’sının İzmit Belediyesi’nin olacağı kaydedildi.
Bu haber 1074 defa okundu

DİĞER HABERLER

AK Parti İzmit’ten Baro Ziyareti

AK Parti İzmit’ten Baro Ziyareti

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Baro Başkanı Sertif Gökçe’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyük grev 2 Şubat'ta başlıyor

Büyük grev 2 Şubat'ta başlıyor

Çelik -İş 'MESS'e bağlı işyerlerinde 2 Şubat itibariyle greve çıkma kararı aldı.

İpek Halı İzmit'te yaşatılıyor

İpek Halı İzmit'te yaşatılıyor

İzmit Belediyesi tarafından açılan ipek halı kursu sayesinde ünü büyün dünyaya yayılmış olan Hereke İpek halıcığı yaşatılıyor.

50 metrelik telsiz kuleleri afetlerde haberleşmeyi sağlayacak

50 metrelik telsiz kuleleri afetlerde haberleşmeyi sağlayacak

Büyükşehir Belediyesi, deprem ve diğer afet durumlarında da kullanılacak Acil Durum Telsiz Ağını oluşturan 11 kulenin inşası tamamlandı.

İzmit belediyesi 12 Bin 500 bisiklet alacak

İzmit belediyesi 12 Bin 500 bisiklet alacak

İzmit Belediyesi’nde bisiklet alım ihalesi yapıldı. 12 bin 500 adet bisiklet alım ihalesine 3 firma katıldı.

Tramvay hattının ikinci etap çalışmaları başlıyor

Tramvay hattının ikinci etap çalışmaları başlıyor

Akçaray tramvay hattına ilave, “Sekapark Plajyolu arası 2. Etap Tramvay Hattı’nın yapımı başlıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET