21 Şubat 2018 Çarşamba 17:53
 
  • 3,786 TL

  • 4,662 TL

  • 161,79 TL

  • 115.690

Öncekiler Sonrakiler

GÜMÜŞ, MİLLET GEÇİM, İKTİDAR SEÇİM DERDİNDE

Gümüş, Millet geçim, İktidar seçim derdinde
22 Ağustos 2017 Salı 14:34

Saadet Partisi Ekonomik İşlerden Sorumlu Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Paşa Ali Gümüş İktidarın, 15 Temmuz sürecinden bugüne kadar yapılan ekonomi politikasını eleştirerek değerlendirmelerde bulundu.

İKTİDAR SANDIK DERDİNE DÜŞMÜŞ
Paşa Ali Gümüş gerçekleştirdiği basın açıklamasında, ‘’Adalet ve Kalkınma Partisi Ekonomi İşlerinden sorumlu başkan yardımcısı 15 Temmuzun ülkeye maliyetini açıklamış ve darbe girişiminin 17 milyar dolara mal olduğunu söylemiş. 2016 yılı ikinci çeyrek büyüme rakamlarından yola çıkarak bu maliyete ulaşan başkan yardımcısı eğer bu derece hesaptan anlıyorsa ona bir matematik sorusunu da biz soralım. Değil 15 Temmuz 2016 15 Ağustos 2016'da yani darbe girişiminden bir ay sonra bile dolar 3 liranın altındaydı. Ülke darbe girişimi yaşamış, kalkışmaya katılanlar, karışanlar, bulaşanlar ve devletin her kurumuna sızanlar ortada dururken iktidar ülkeyi seçim sürecine sokmuş ve aylarca meydanlarda reklam, miting ve harcama derdine düşmüştür. Millet devletin yaralarının sarılmasını, vatana ve millete ihanet edenlerin ortaya çıkarılmasını beklerken, iktidar sandık derdine düşmüştür. Adı ne olursa olsun seksen milyon nüfuslu bir ülkede sandığın maliyeti bellidir. O günkü koşullarda biz bu israfı defalarca dile getirdik. Sesimizi bastırmaya çalıştılar. Hayır, veren terörist, dolar alan vatan haini dediler. Biz unutmadık, millete de unutturmayacağız. Referandum sürecinde dolar 3.60 liranın üzerine çıktı ve fırsat bu fırsat 3.50 liradan aşağıya bir daha inmedi. Şimdi biz Saadet Partisi olarak matematik uzmanlarına soruyoruz. Referandumun maliyeti ülkeye kaç milyar dolar olmuştur. Sadece Merkez Bankasının dolar kurunu kontrol etmek için piyasada buharlaştırdığı para kaç milyar dolardır? Yatırım, üretim ve harcama kalemleri ile 16 Nisan millete kaça mal olmuştur? Bir babayiğit bu işlemin doğru sonucunu söylesin. Ve sorunun özü şu: 16 Nisan referandumu,  15 Temmuz Kalkışmasından, parasal olarak daha mı az maliyetlidir? Ve sağlamasını da yapalım. 16 Nisan referandumu ülkenin hangi sorununu çözmüştür?’’ İfadelerini kullandı.

ÜLKE SEÇİM HAVASINA SOKULUYOR

Anayasa değişikliği ile getirilen başkanlık sistemi ile ilgili 2 evet yanlış duymadınız sadece 2 madde hayata geçmiştir. HSYK HSK olmuş, Cumhurbaşkanımız ise fiilen yönettiği partisine resmen genel başkan olmuştur. Peki, soruyoruz haliyle; ey milletimiz, ülkenin ihtiyacı bu muydu? Hâlbuki biz biliyoruz ki 16 Nisan referandumu ile milletten saklanan ve aslında ortadan kaldırılacağı söylenen şey oldu. Yani burada da bir kandırılma hikâyesi var. Hani referandum, koalisyonlarla yönetilen, eski Türkiye'ye veda etmek demekti. Hani güçlü hükümetler ve istikrar vadediyordu. Biz biliyoruz ki Ak Parti MHP ile başladığı fiili koalisyon durumunu referandumla resmiyete çevirmeye çalışıyor. Bugün ülke tam olarak koalisyon hükümeti ile yönetilmiyor mu? Ve işin daha tuhafı 90'lı yıllardakine rahmet okuturcasına bir seçim kabinesi ve seçim hükümetleri 16 Nisan referandumu ile başlamıştır. Daha 2015 yılında yani 15 Temmuzdan bir yıl önce, seçimden çıkmış ülke, referandum süreci ile seçim havasına sokulmuş ve 2019 takvimli bir seçim havası ülkeyi esir almıştır. Şu anda iktidara gizli aşikâr ortaklık edenlerin bütünüyle sandık hesabını düşündükleri ve ülkeyi seçim havasına soktukları görülmektedir.


SAADET PARTİSİ MİLLETİN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAK
Gümüş açıklamasının sonunda ‘’AK Parti Genel Başkanı hemen hemen her gün seçim çalışması yapıyor ve gazoz fabrikasından, Coca Cola dolum tesislerine kadar ülkenin dört bir yanında propaganda yapıyor. Hükümetin gizli ortağı, örtülü koalisyonun küçük ortağı da ara ara muhalif söylemlerle bu görüntüyü örtmeye çalışıyor. 16 Nisan referandumu yetmezmiş gibi, işsizlik oranı %15leri geçmişken, OHAL koşullarında yerli yabancı tedirginlik duyarken bir de seçim havasına ülkeyi mahkûm etmenin maliyetini millete ödetmeye ne hakkınız var. Millet zaten ekonomik zorluklarla, ağır vergilerle ve artan işsizlik oranları ile cebelleşirken bir de örtülü ödeneklerle yapılan seçim israfı, reklam, gösteri, açılış gibi harcamalar milletin emanetine reva görülmektedir. Saadet Partisi milletin emaneti konusunda artık taşın altına elini koymuştur. Bu yanlış hesabı ancak biz bozar ve milletin hakkını millete adil bir düzende biz dağıtabiliriz. Hesap bilmezler ve hesabını şaşıranlar korksun artık bizden.’’ Dedi.

Bu haber 846 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

 Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy Mahallesi’ndeki 805 araç kapasiteli kapalı katlı ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Hastane Göğüs Hastalıkları ile Kardiyoloji branşlarını iki yeni hekim ile güçlendirdi.

Karikatüristler yetişiyor

Karikatüristler yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karikatür Okulu’nda ücretsiz olarak verilen dersler devam ediyor. Yetenek sınavıyla seçilen 55 kişi iyi birer karikatürist olmak için yeteneklerini geliştiriyor

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

.

Kadroya giremediler AKP'ye akın ettiler

Kadroya giremediler AKP'ye akın ettiler

.

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu çeşmesi dualarla açıldı

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu  çeşmesi dualarla açıldı

Şehitler parkında Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu çeşmesi düzenlenen törenle dualarla açıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ