18 Haziran 2018 Pazartesi 03:18
 
  • 4,733 TL

  • 5,494 TL

  • 194,15 TL

  • 94.541

Öncekiler Sonrakiler

GÜZELOĞLU,EKONOMİ BAKANINI AĞIRLADI

Güzeloğlu,Ekonomi bakanını ağırladı
11 Mart 2016 Cuma 10:33

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyarette bulundu.

Vali  Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, Vali Yardımcıları, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, daire müdürleri ve Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tarafından karşılanan Bakan Mustafa Elitaş ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayarak, Valilik Makamına geçti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ziyarette yaptığı konuşmalarında; “Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş beyi ilimizde ağırlamanın ve Valilikte konuk etmenin omurunu yaşıyoruz. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Sabahtan itibaren  Sayın Bakanımızın huzurlarıyla ilimize ve ülkemize güç  ve güven veren, ülkenin gelişmesi ve ekonomik anlamdan her yönden daha iyiye gitmesi noktasında moral veren buluşmalar gerçekleştirdik. Yine bu akşamda 2015 vergi rekortmenleri ödül törenine katılacağız. Türkiye emin ve kararlı adımlarla 2023 hedeflerine doğru güvenli yürüyüşüne devam ediyor. Kocaelimiz de her alanda bu yürüyüşü zenginleştiren, geliştiren ve destekleyen bir büyükşehir olarak büyük katkılar veriyor. Sayın Bakanlarımızın gelişi bizlerle birlikte olması bizlere bu anlamdaki çalışmalarımızda büyük güven ve güç veriyor. Sayın Bakanımızın çok uzun yıllar parlamentoda Türkiye’nin yasal ve yapısal değişikliklerinde gerideki 13 yıldaki çok büyük emeklerinin yanısıra yeni dönemde Ekonomi Bakanlığı bünyesinde Türkiye’nin özellikle ihracata dayalı bir büyüme perspektifinde çok önemli ve değerli hizmetleri olacağına inancımızı bir kez daha belirtiyorum.  Kendisini Kocaelimiz de ve Valiliğimizde ağırlamanın mutluluğu içerisindeyken tekrar hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyen Sayın  Valimizin ardından Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş ise yaptığı konuşmalarında; “Bugün gerçekten Kocaeli’de çok yoğun ve güzel  programlar gerçekleştirdik. Organize Sanayi Bölgesinde bir sivil toplum örgütümüzün 38 nci genel kurulunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla birlikte iştirak ettik. Ondan önce sabah Ukrayna Cumhurbaşkanının Mihmandar Bakan olarak İstanbul’da işadamlarımızla bir araya getirdik. Türkiye Ukrayna arasındaki iş ilişkilerinin üst seviyelere çıkabilmesi, 2023 hedefleri olan Türkiye Ukrayna Cumhurbaşkanlarının iddialı bir şekilde ortaya koyduğu 20 milyar Dolarlık hedeflerine ulaşabilmesi için Türkiye’nin önde gelen işadamlarıyla bir araya geldik.

Serbest ticaret anlaşmasını gözden geçiriyoruz. Külliyeye girince müthiş bir mutluluk duydum. Hakikaten Türkiye’ye yakışır örnek bir Valilik yerleşkesi olmuş. Bu  projenin diğer illerde de yapılması için gereken teşviki yapacağım. Düşünenlere, yapanlara teşekkür ediyorum. Kocaeli bizim için önemli bir vilayet. Başarılı bir ekip var ve bu ender illerimizden birisidir.” diyen Sayın Bakanımız Kocaeli’nin başarısında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından  Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ a teşriflerinden dolayı teşekkür ederek, günün anısına pişmaniye ikram edilmek üzere pişmaniyelik   takdiminde bulundu.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Valilik ziyaretinin ardından bir sonraki programı gitmek üzere ayrıldılar.
Bu haber 1326 defa okundu

DİĞER HABERLER

Salim Dervişoğlu Caddesi’nde çalışmalar sürüyor

Salim Dervişoğlu Caddesi’nde çalışmalar sürüyor

Duble yola dönüştürülen Salim Dervişoğlu Caddesi’nde zemin çalışmaları devam ediyor.

ALİKAHYA’YA 5 YILDIZLI EMEKLİ EVİ

ALİKAHYA’YA 5 YILDIZLI EMEKLİ EVİ

.

Meral Akşener, Kocaelilere mesaj gönderdi

Meral Akşener, Kocaelilere mesaj gönderdi

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kentte gerçekleştireceği miting öncesi Kocaelililere mesaj gönderdi.

Hacı Bektaş ziyaretleri devam ediyor

Hacı Bektaş ziyaretleri devam ediyor

2005 yılından bu yana her yıl yapılan Hacı Bektaş Veli’yi anma ziyaretleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle devam ediyor.

Türkkan İzmit’in köylerini turladı

Türkkan İzmit’in köylerini turladı

24 Haziran seçimleri öncesinde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili adayı Lütfü Türkkan Gebze ve İzmit köylerinde vatandaşlarla bayramlaşırken partisine destek istedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET