27 Mayıs 2018 Pazar 11:11
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

GÜZELOĞLU 'ÖNCE İNSAN'

Güzeloğlu 'Önce insan'
09 Aralık 2015 Çarşamba 18:25

Son toplantı Dilovası'nda gerçekleştirildi

Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya;   Vali Yardımcısı Osman Sarı, Dilovası Kaymakamı Hulisi Şahin, Dilovası  Belediye Başkanı Ali Toltar,  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk,   Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç,  Ticaret İl Müdür Vekili Veysi Uzunkaya,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İlhan Özel, ilçe daire müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
 
Valii Güzeloğlu toplantıda yaptığı konuşmada;
 “Bugün Dilovamızda sizlerle birlikte olmaktan, bu ortamı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Toplantımızın hayırlı ve yararlı geçmesini diliyorum. Burası; ilçelerimizin her birinde tıpkı bugün burada yaptığımız gibi meselenin her boyutunu ve her yanını ele aldığımız, devam eden hizmet, yatırım ve projeleri değerlendirdiğimiz, bununla ilgili devam eden işlerle son durumu gözden geçirdiğimiz, millet devlet kaynaşması açısından  çok önemsediğimiz bir buluşma zeminidir.   Çünkü meselenin yaşandığı yerde, meseleyi yaşayan vatandaşlarımız ve onların temsilcileriyle, özellikle muhtarlarımızla meselenin değerlendirilmesi, sivil toplum, dernek, vakıf ve her düzeydeki kişilerle o gün yaşanan gerçeğin gözden geçirilmesi sağlıklı, anlamlı ve sürdürülebilir bir yönetim adına olmazsa olmazdır.

“YÖNETİM FELSEFEMİZİN MERKEZİNDE İNSANA HİZMET VAR”


İnsana hizmeti hedef alan, insana hizmeti şiyar edinen ve bunu dert edinen bir yönetim anlayışı için meselenin her yanı ve yönünü bu şekilde ele almamız bizlerin görevidir. Şüphesiz ki bize gelen bilgiler var ama yaşanan gerçeklikler hem yerinde görülmek, hem de tespit edilip ona göre karar ve inisiyatif alabilmek, çağdaş, başarılı ve sağlıklı bir yönetimin olmazsa olmazıdır. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın diyen bir geleneğin temsilcileriyiz.   Yönetim felsefemizin merkezinde insana hizmet var. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir büyük devlet ve millet olarak; geleceğinde sosyal devlet anlayışını hemen her alana yayarak, bütün projelerini insana ve insana hizmet anlayışıyla yapma kararlılığında ve çabasındadır. Bizimde amacımız ve hedefimiz; bunu daha iyi ve ileriye götürmektir. Türkiye; bir büyük geleceğe kararlılıkla, emin adımlarla ilerliyor. 2023 yılında, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100 ncü yıl dönümünde inşallah hedefimiz; dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi ve ülkesi olmaktır. Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kuruluşundan bugüne bu değerler uğruna hayatını feda eden tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.  Ruhları şad, makamları cennet olsun.

“KOCAELİMİZ; TÜRKİYE’NİN BÜTÜN GELİŞMİŞLİK KRİTERLERİNDE İLK 3 SIRADA YER ALAN BİR BÜYÜKŞEHRİMİZDİR”

Kocaeli; büyük yürüyüşümüzü zenginleştiren, derinlik sunan çok önemli bir büyükşehirdir. Kocaelimiz; Türkiye’nin bütün gelişmişlik kriterlerinde ilk 3 sırada yer alan ve çoğunlukla belirleyici olan bir büyükşehrimizdir. Kocaeli Türkiye’nin imalat sanayisinin %15 ini tek başına üreten, ihracatının yaklaşık %20 sini gerçekleştiren, 35’ i aşkın limanı,13 Organize Sanayi Bölgesi,3 teknoparkı, 2 serbest bölgesi, 2 üniversitesi, TÜBİTAK MAM’ı  ve Bilişim Vadisi  ile karşımıza derinliği, dinamiği ve zenginliği olan çok önemli bir şehir çıkarıyor. Kocaeli’de Türkiye’nin vatan toprağının her bir köşesinden gelen, her bir değerini yansıtan vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyor.   En büyük zenginlik birlik ve beraberliğimizdir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Dilovası bu zenginliğimizin çok önemli bir ilçesidir.


“BU TOPLANTILAR; BİR PERFORMANS DEĞERLENDİRME TOPLANTISIDIR”

Bu toplantıda söylenen her sözü kayıt altına alarak, ilgililerine bildirmiş olacağız. Bu toplantılar belki bir ilk ancak bilinmelidir ki son olmayacaktır. Bu toplantıların sonuçları en geç 6 ay içerisinde yeniden bir araya gelinerek, alınan mesafeler, iletilen konulara bağlı gelişmeler tekrar gözden geçirilecek ve sonuçlar paylaşılacaktır. Bu toplantılar bizim için aynı zamanda bir performans değerlendirme toplantısıdır. Dilovası ilçemizde gerçekleştirdiğimiz ve birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğum bu toplantının hayırlı olmasını” dileyen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara Dilovası’na yapılan hizmet ve çabalarından dolayı teşekkür etti.
 
Vali Güzeloğlu'nun konuşmasının ardından  Dilovası Kaymakamı Hulisi Şahin, Dilovası  Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ve projeler ile ilgili sunumlarından sonra Vali Güzeloğlu, katılımcıların istek ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması hususunda ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.
Bu haber 793 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET