20 Haziran 2018 Çarşamba 19:56
 
  • 4,740 TL

  • 5,492 TL

  • 194,62 TL

  • 94.552

Öncekiler Sonrakiler

GÜZELOĞLU; “HAİNLERİN KÖKÜNÜ KAZIMAK İÇİN OHAL İLAN EDİLDİ”

Güzeloğlu; “Hainlerin kökünü kazımak için OHAL ilan edildi”
27 Temmuz 2016 Çarşamba 10:20

Binlerce Kandıralı Demokrasi Nöbeti Tutuyor

FETÖ’çu teröristlerin darbe girişiminden sonra başlayan demokrasi nöbetinde konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Olağanüstü Hal ilan edildi.Bu hainlerle mücadeleyi daha etkin şekilde yapmak için ilan edilmiştir” dedi.

15 Temmuz akşamı Türkiye’ye karşı Fethullahçı Terör Örgütünün, darbe girişiminin ardından Kandıra’da vatandaşlar sokağa döküldü. Milli iradesine, demokrasiye ve ülkesine sahip çıkmak adına ilçe sakinleri her akşam demokrasi nöbetlerine devam ediyor. Büyük bir aşkla ve inançla devam eden “Demokrasi Nöbeti”’nin 10’ncusuna Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İKİNCİ EMRİNE KADAR MEYDANLARDAYIZ

Türkiye’yi 30 yıl geri götürmek için ABD merkezli darbe girişimine kalkışan FETÖ terör örgütüne karşılık, başta Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken olmak üzere kolluk kuvvetleri, yerel yöneticileri, hükümet temsilcileri, muhalefetiyle ve binlerce vatandaşıyla sarsılmaz bir duruş gösteriyor. Darbenin ilk akşamından itibaren yediden yetmişine, kadınından erkeğine bütün vatandaşların katıldığı demokrasi nöbetinin 10’uncusunun açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Ünal Köken, “Sabah işinde koşan, akşam demokrasi nöbetinde milletine ülkesine sahip çıkan hemşerilerim sizlerin hakkınızı ödeyemeyiz. Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci emrine kadar meydanlardayız” şeklinde konuştu.

VATAN SEVDAMIZI TÜM DÜNYA GÖRDÜ

Her akşam artarak devam eden demokrasi nöbetlerine katılan herkese teşekkür ederek sözlerine devam eden Köken, “Bu akşam devletimizin temsilcileri de aramızda, Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere devletimizin temsilcileri ve siz değerli halkımızla birlikte ülkemize ve demokrasimize sahip çıkıyoruz. Başbakanımızın dediği gibi rütbesi ne olursa hain haindir. Türkiye böyle bir ihaneti görmedi ama dünyada milletimizin vatan ve bayrak sevgisini tekrardan hatırlamış oldu. Milletimiz Cumhurbaşkanına, Başbakanına, demokrasiye ve cumhuriyete sahip çıktı” şeklinde konuştu.

KANDIRA BİR BÜTÜN OLMUŞ

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmada, milli birlik vurgusu yaptı. Güzeloğlu, “15 Temmuz’dan bu yana demokrasisine, iradesine, özgürlüğüne, hürriyetine ve değerlerine sahip çıkan ve o günden bugüne demokrasi meydanlarında dimdik ayakta duran, Kandıra’nın bütün güzel insanlarına selam olsun. Sizler Kandıra’da bu meydanda, yaşadığı her ortamda siyasi parti farkı gözetmeden, görüş, fikir, düşünce ayrımına bakmadan iradenize sahip çıktınız. En büyük güç inanmış, ülkesine ve milletine bağlı insanlardır. Yıkılmaz sıra dağlar gibi duran bu imanı sarsacak dünyada ne tank vardır, nede top. Bizler bir büyük millet ve devletiz” ifadelerini kullandı.

HAİNLERİN BAŞ KALDIRISI İLE KARŞILAŞTIK

“Tarihin her döneminde bağımsızlık ve özgürlüğünü terk etmemiş, bu uğurda hayatını seve seve feda etmiş, bu toprakları vatan eylemişiz. Her nereye gitmiş isek hakkı ve adaleti temsil etmişiz. Dünya coğrafyasının her bir köşesinde Türk şehitliği vardır. Böylesi büyük bir millet ne yazık ki 15 Temmuz’da kendi içinden çıkan ama bu milletin değerlerini temsil etmeyen, hainlerin baş kaldırısı ile karşılaştı. Milletin düşmanlarına karşı kullanılmak üzere kendilerine emanet edilen silahları milletin kendisine karşı kullandılar. Ancak bu milletin iradesini, yıkılmayan inancını hesaplayamadılar. Rabbim o gece bu inançla ayakta durarak canlarını bizlerin ve gelecekte çocuklarımızın bağımsız ve hür olarak yaşaması için feda eden şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin dedi.

HAİNLERİ TEMİZLEMEK İÇİN OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

“Şehitlerimizin adını ve anısını bu milletin tarihinde sonsuza kadar yaşatmak için İstanbul’daki Boğaziçi köprümüzün adı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köprüsü olduğunun müjdesini veren Vali Güzeloğlu, Bizim büyük hedeflerimiz ve heyecanlarımız var. Bu kervan yürüyecek ancak biraz gecikti. Yoksa biz şuanda Kocaeli-Kandıra duble yolunun temelini atmıştık. Bu dava devam edecek. Hiçbir şekilde bu uğurda geri durmak yok. Sizler bu demokrasi nöbetlerini sürdürdükçe bizler bu mücadeleye devam edeceğiz. Geçtiğimiz Perşembe gününden itibaren Olağanüstü Hal ilan edildi. Devletine, milletine ve değerlerine bağlı hiç kimse için değişen bir şey olmayacak. Bu hainlerle mücadeleyi daha etkin şekilde yapmak için ilan edilmiştir. Gelecek her gün ülkemiz daha da kalkınacaktır. Birlik ve beraberliğimizi Rabbim daim eylesin” cümleleri ile konuşmasını sonlandırdı.

BÜYÜYEN TÜRKİYE’YE DUR DEMEK İSTEDİLER

Yoğun katılımın olduğu demokrasi nöbetinde halka seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, üzüntülü ve sıkıntılı bir dönemden hep birlikte beraber olarak güçlü çıkacaklarını söyledi. Karaosmanoğlu, “Yaşananları hiç ummuyor ve beklemiyorduk. Türkiye ayaklarının üzerine basıyor, gelişiyor ve kalkınıyor. Vatandaşlarımızın ihtiyacı daha sağlıklı bir şekilde karşılanıyor. Türkiye’ye bütün dünya özellikle yeni gelişmeye çalışan çevremizdeki ülkeler bizim ülkemize gıptayla bakıyordu. Bu süreçte ülkemize dur demek istediler ve bizi Mısır ve Suriye gibi yapmak istediler. Dünyada nerede bir problem varsa ve nerede bir kan akıyorsa hep İslam ülkeleridir” dedi.
Bu haber 1918 defa okundu

DİĞER HABERLER

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

.

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

.

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı ve yeni yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

CHP Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Tarım Orman İş Sendikası, Umuttepe’de yapılması planlanan evsel katı atık yakma tesisinin inşası için kesilecek 10 binden fazla ağacı kurtarmak doğrultusunda bir eylem planı hazırladı.

Kocaeli bayramda en çok konuşan 10 il arasında

Kocaeli bayramda en çok  konuşan 10 il arasında

Bayramı 17 bin terabayt data, 1.5 milyar dakika konuşma ve 680 milyon SMS ile kutladık

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET