25 Ekim 2016 Salı 22:07
Kocaeli: 10°C
Yarın: 4°C / 11°C
  • 3,071 TL

  • 3,348 TL

  • 125,72 TL

  • 79.433

Öncekiler Sonrakiler

HABER ÇARPITILDI

Haber çarpıtıldı
25 Kasım 2015 Çarşamba 00:47

Sağlık-Sen'den açıklama

Kocaeli Üniversitesi ile Türk Sağlık Sen arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurul “KİK” toplantısında uzlaşma sağlanan karar ile ilgili bazı ulusal İnternet sitelerinde  kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi neticesinde, Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilenmesi ve yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için  Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Zekai Dumlupınar, Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı Mücahit Gökhan Şahin, Eski Şube Başkan Yardımcısı Erol Kalemer ile birlikte şubede basın açıklaması yaptı.

YANLIŞ BAŞLIKLARLA AÇIKLAMAMIZ ÇARPITILMIŞTIR
Kocaeli Üniversitesine bağlı faaliyet gösteren Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yetkili sendika olarak gerçekleştirdiğimiz KİK toplantısının ardından bir açıklama yaparak çalışanların döner sermayelerinin artması için yapılması gerekenler ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştum.
Söz konusu değerlendirmede kamuda tüm çalışanların kadrolu olması gerektiğini savunan anlayışımızla da örtüşen bir şekilde tıbbi sekreterlik hizmet alımı ile şirketlere kazandırılan paraların tekrar kurumun döner sermayesinde kalması ve çalışanların gelirlerine yansıması için “Üniversitenin farklı birimlerinde görev yapan personellerin kendi kadro unvanları ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görevlendirilmesi konusunda bir çalışma yapılmasına ve bu görevlendirmelerin yapılması sonucunda hizmet alım ile yapılan Tıbbi Sekreterlik hizmetleri alımlarının azaltılması kurum gelirlerini artıracaktır.’ Şeklinde bir açıklamamız olmuştur.
Ne yazık ki bu açıklamamız adeta cımbızlanarak “Tıbbi Sekreter alınmasın” şeklinde bir açıklama yapmışız gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır. Açıklamamız ile hiçbir alakası olmayan  bu başlıkla servis edilen haberler nedeniyle yanlış bir anlaşılmanın ortaya çıktığını görmekteyiz.
Bizim açıklamamızda dikkat çektiğimiz durum firmalara hizmet alımı ile gerek olmadığı halde verilen paralardır. Çünkü bu paralar çalışanın hakkı ve emeğinin karşılığı olan döner sermayeden çıkmaktadır.
Tıbbı sekreter alınmasın gibi ne bir açıklamamız ne de bir düşüncemiz vardır. Hastane kadrosunda yaklaşık 75’e yakın hastabakıcı  kadrosunda görev yapan kamu çalışanı vardır. Bu arkadaşlarımız üniversiteye bağlı diğer “Rektörlük ve rektörlüğe bağlı failiyet gösteren Okullar” kurumlarda memurluk yapmaktadırlar. Kendilerine memurluk kadrosu verilip hastanemizde çalıştırılsalar hem kendi aldıkları ücretler artacak hem de Tıp Fakültesi hastanesi firmalardan hizmet alımı ile personel almasına gerek kalmayacaktır. Bu durum tüm çalışanlarında döner sermayesine yansıyacaktır.
Makul bir talebimizi içiren açıklamamız okunmadan atılan başlıklarla tıbbi sekreter arkadaşların üzülmesi bizim içinde kabul edilemez bir durumdur.
Hele ki kamuda kadrolu istihdamı savunan, daha fazla atama yapılması için açıklamalar yapan birisi olarak bırakın tıbbı sekreter alınmasın diye açıklama yapmayı, bunu düşünmeyen birisi olduğumuzu Kocaeli kamuoyuda gayet iyi bilmektedir.
Çalışanların hak mücadelesini verirken geleceğin sağlık çalışanı olacak adaylarında hakkını her zaman savunduğum tartışma götürmez bir gerçekliktir. Yaptığımız eylemler ve açıklamalarda bunun şahididir. Bu türlü başlıklarla değerlendirmeler yapılması çok üzücü olmuştur. Bir daha umarım tekrar aynı hata yapılmaz ve açıklamamız okunmadan daha çok kişi haberi okusun diye anlamsız ve alakasız başlıklar çıkarılmaz.
Bir kez daha vurgulamak isterim ki Türk Sağlık-Sen olarak atanamayan sağlık çalışanlarına her türlü desteği verdiğimiz bilinen bir gerçektir. Öğrenim gördükleri alanda kamuya hizmet vermek isteyen tüm tıbbi sekreter arkadaşlarımızdan atanmayı istemek en doğal haklarıdır. Türk Sağlık Sen olarak kamuda hizmet veren tüm personellerin kadrolu olmasını kendilerine insanca  yaşayacağı bir ücret verilmesini arzulamaktayız. Bu noktada çalışmalarımız aralıksız devam etmekte olup haksızlığın her zaman karşısında olduğumuz gibi her zaman savunucusuyuzdur.
Hepinize Teşekkür Ediyor, saygılar sunuyorum.
Bu haber 665 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tarihçi - Yazar Talha Uğurluel Körfez’e Geliyor

Tarihçi - Yazar Talha Uğurluel Körfez’e Geliyor

Tarihçi - yazar Talha Uğurluel, "II. Abdülhamid Han ve Dehanın İzleri" programıyla Körfezlilerle buluşacak.

SEDAŞ Çağrı merkezi hizmet kalitesinde başarı sağlıyor

SEDAŞ Çağrı merkezi hizmet kalitesinde başarı sağlıyor

SEDAŞ çağrı merkezi sürçlerinde EPDK nın belirlediği hizmet kalitesi standartlarını sağlayan öncü şirket olma konumunu sürdürüyor.

Derince hastanesi kadrosunu güçlendiriyor

Derince hastanesi kadrosunu güçlendiriyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Hekim Kadrosunu Güçlendiriyor

KOTO: Antalya TSO ve iş dünyasına geçmiş olsun

KOTO: Antalya TSO ve iş dünyasına geçmiş olsun

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış ve Meclis Başkanı Akın Doğan, Antalya TSO yanında meydana gelen patlamaya ilişkin mesaj yayınladı

Başiskele'de afet ve acil durum için 22 toplanma alanı

Başiskele'de afet ve acil durum için 22 toplanma alanı

Mahalle ölçeğinde afet ve acil durumlar sonrasında insanların doğru bilgilere ulaşabileceği ve toplanabileceği güvenli alanlara yönlendirilmeleri için 22 adresin belirlendiği Başiskele’de tabelaların montajı yapılıyor.

Baro'da plaket töreni yapıldı

Baro'da plaket töreni yapıldı

Kocaeli Baro başkanı Av.Sertif Gökçe,Baro Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Denetleme Kurulu ve TBB Delegesinde görev yapan meslektaşlarına teşekkür plaketi verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu