21 Mayıs 2019 Salı 20:46
 
Öncekiler Sonrakiler

HAFTA SONU SINAV VAR!

Hafta sonu sınav var!
01 Haziran 2018 Cuma 17:39

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK hafta sonu kısa adı LGS olan liseye geçiş sınavına girecek öğrencilere başarı diledi.

Çelik şu ifadelere yer verdi;

"Sevgili Öğrenciler,


Önümüzdeki yıl öğrenim görmeyi arzu ettiğiniz liseye gidebilmek için hafta sonu sınava gireceksiniz. Tüm isteğimiz, bütün öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini istediği şekilde sınava yansıtarak arzu ettiği başarıyı elde etmesidir. 

Bu sınavı bundan sonraki eğitim hayatınızla ilgili hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir fırsat olarak görüp emeklerinizin karşılığını alarak, gelecek yolunda attığınız bir adım olmasını diliyorum.

Sizlerin bu sınavda başarılı olmak için elinizden gelen tüm gayreti gösterdiğinize inanıyorum. Kendinize bu hususta da güvenin ve başaracağınıza inanın.

Gireceğiniz Liselere Giriş Sınavı, diğer tüm sınavlar gibi başarı yolunda yalnız birer basamaktır elbette; ama sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınav sizleri anlamaya, tanımaya yetmeyecektir.

Uzun ve yorucu bir süreçte büyük bir gayret ve özveriyle bu sınava hazırlandınız. Artık çalışmalarınızın karşılığını alma zamanı.

Stresten uzak, dinlenmiş ve olumlu düşünceler içerisinde gireceğiniz bir sınavda daha başarılı olacağınızı unutmayın.  Sınav sürecinizi olumsuz etkilememesi açısından zamanı doğru değerlendirmeli, tüm tedbirlerinizi almalı ve sınava geç kalma riskini ortadan kaldırmalısınız. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün sınav binalarımızda hazırlıklarımızı tamamladık. Siz de sınav için gerekli olan belgelerle en geç 09:00’da sınav binasında hazır bulunmalısınız. Gittiğiniz sınav yerlerinde konusunda uzman öğretmenler sizleri karşılayacak ve sizlere destek olacaklar.

Her zaman yanınızda olan aileleriniz ve sevdikleriniz bu süreçte de yanınızda olacak ve size destek verecektir. Eğitim hayatınız boyunca gösterdiğiniz gayretin karşılığını alarak belirlediğiniz hedeflere ulaşabileceğiniz başarılı bir sınav süreci geçirmenizi diliyor, sınava katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Bu sınavın yaşamınızda güzel bir başlangıç olması dileğiyle…

  


Bu haber 779 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ