18 Kasım 2017 Cumartesi 17:11
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

HALİT ÇOKAN O İDDİALARA ÇOK KIZDI

Halit Çokan o iddialara çok kızdı
14 Ağustos 2017 Pazartesi 13:40

.

Geçen 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele saldırı düzenleyen Özel Kuvvetler ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timlerinin de aralarında bulunduğu 43’ü tutuklu 47 sanığın yargılanması Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki günlük aradan sonra yeniden başladı.

Duruşmada, sanıkların esas hakkındaki savunmalarının alınmasınadevam edildi. 
16 Temmuz’da Akıncı Üssü’nde gözaltına alınıp tutuklanan Genelkurmay Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’nde ’kurmay albay’ rütbesiyle görev yapan Osman Kılıç, esas hakkındaki savunmasını yaptı.
FETÖ/PDY üyeliğini kabul etmeyen Osman Kılıç, "Hayatımın hiç döneminde söz konusu örgütle iltisaklı kurum kuruluşla ilgim olmadı. Aile fertlerimin de irtibatı olmadı. Yurtta Sulh Konseyi üyesi yapılan bir kişiye örgüt, bir dolar vermiyor. Örgütün okulu, yurt, dershane, kurum kuruluşlarıyla irtibatım bulunmamaktadır. Bank Asya’da hesabım yoktur. Ne kadar zorlarsanız zorlayın Osman Kılıç’tan bir FETÖ üyesi çıkartamazsınız. Yurtta Sulh Konseyi’nin varlığını, darbe teşebbüsünden sonra savcılıkta öğrendim. 1960 darbesine benzerlik fantazisiyle 38 kişilik bir liste oluşturulmuş, sıralama kriteri var mıdır bilmiyorum. Konsey üyelerinden tanıdıklarım var, hiç görmediklerim de var. Hayatımda hiç görmediğim insanlarla bir araya gelip ülkeyi yönetmeye talip oluyoruz. Konsey yok, delil yok, kanıt yok olmayan konseye üyeliğim yok" dedi.
Mahrem imamlardan Ali Irmak’ın, kendisine 'açık hat ya da patates hat’ olarak isimlendirilen telefon hattı  

verildiği iddialarının iddianamede yer aldığını söyleyen Osman Kılıç, "Örgüt tarafından bana telefon hattı tahsis edilmesi iddiası var. Örgütün verdiği patates hattı, kullanmışım. Delil yok. Bölge yok kanıt yok, fanteziye dayalı bir iddia. Ali Irmak’ı tanımadım, hayatımın hiçbir döneminde irtibatım olmadı. Bahsi geçen açık hat ya da patates hattı hiç kullanmadım" dedi.

Osman Kılıç, savunmasının sonunda mahkeme heyetine yönelik, "Bazı dedikodular var. Mahkeme heyetinizin müşteki avukatlarıyla yemek yediğine yönelik" dedi.

Bu sırada sanığın sözünü kesen mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, sert tepki verip, "Biz mi yemek yemişiz? Bu ispatlansın bugün istifa ederim. Bu iddiayı ortaya atanlar, özür dileyerek söylüyorum, şerefsizdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarından Halit Çokan ise söz alıp, "Yemin ederiz böyle bir yemek yenmedi" dedi. Osman Kılıç’ın savunmasını tamamlamasından sonra tekrar konuşan Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, "Savunman sırasında bize yönelik bazı ithamların oldu, bunlarını hepsini de reddediyorum" sözleriyle tepkisini sürdürdü.
Bu haber 1066 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali,Aksoy, Çay ocağında vatandaşlarla bir araya geldi

Vali,Aksoy, Çay ocağında vatandaşlarla bir araya geldi

Vali Hüseyin Aksoy, çay ocağında vatandaşlarla bir araya gelerek, sohbet etti.

GTÜ öğrencilerine Şehir Planlama bilgilendirmesi

GTÜ öğrencilerine Şehir Planlama bilgilendirmesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından Gebze Teknik üniversitesi Şehir Planlama Bölümü öğrencilerine bilgilendirme yapıldı.

Naim Süleymanoğlu vefat etti

Naim Süleymanoğlu vefat etti

Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Doğan'dan çalışkan işçiye altın

Doğan'dan çalışkan işçiye altın

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çalışkan işçiyi altınla ödüllendirdi.

KOÜ de bir ilk!

KOÜ de bir ilk!

23. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET