16 Ağustos 2018 Perşembe 16:51
 
  • 5,813 TL

  • 6,630 TL

  • 216,71 TL

  • 88.697

Öncekiler Sonrakiler

HALKIMIZI MEYDANLARA DAVET EDİYORUM

Halkımızı meydanlara davet ediyorum
14 Temmuz 2018 Cumartesi 10:24

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin ikinci yılında bir değerlendirme yaptı.

251 şehidin ve binlerce Gazi’nin yanı sıra milyonların meydanlara çıkaran darbe girişimini derdest ettiğini dile getiren Karaosmanoğlu, “Milletimiz, işgal girişimine o gün dur dedi. 15 Temmuz’da Kocaeli, destan yazmıştır” açıklamasını yaptı.

 
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ikinci yılında bir değerlendirme yaparak, “80 milyon o gün bütün dünyaya net bir mesaj verdi. Milletimiz, işgal girişimine dur demiştir. 15 Temmuz’da Kocaeli’de destan yazmıştır” ifadelerini sarf etti. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinliklerine de tüm Kocaelileri davet eden Karaosmanoğlu, “Karamürsel Alp’in ve Akça Koca’nın evlatları olarak 15 Temmuz’un ikinci sene-i devriyesini idrak edeceğimiz etkinliklere Şehitlerimize dualarla; Gazilerimizi şükranla yâd etmek için halkımızı meydanlara davet ediyorum” dedi.
 
“Ülkemizi darbecilere teslim etmedik”
15 Temmuz Türkiye Cumhuriyet tarihi için bir milat ve yeniden başlangıçtır diyerek açıklamalarına devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “Tabi büyük felaket yaşadık, büyük bir ihanetle karşılaştık. FETÖ, bir kanser ve ur gibi Türkiye’nin yargısını, askerini, polisini, ekonomisini, bankasını, basınını ve pek çok kurumunu işgal etmişti. Halkımızın değerlerini önemseyen, gençlere eğitim veren ve İslami değerlere sahip olduğunu göstermeye çalışan bir FETÖ, Batılıların desteğini bulmuş bir ihanet örgütüydü. Türkiye’ye çok zarar verdiler. 15 Temmuz’da milletimizin, gençlerimizin, vatansever emniyet güçlerimizin yanı sıra yerli ve milli olan kahramanlarımızın yardımıyla FETÖ hain darbe girişimini halkımızla birlikte püskürttük. O gün şehit ve gazi olan kardeşlerimizle meydanlara çıktık ve ülkemizi darbecilere teslim etmedik” şeklinde konuştu.
 
“Kolunu kanadını vatandaşlarımızla birlikte kırdık”
Şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi de minnetle yâd ediyorum diyerek sözlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımızdan bir kez daha Allah’tan razı olsun. Milletimiz, Cumhurbaşkanımızın tek sözüyle 15 Temmuz gecesi sokaklara çıktı. Bu ihanet şebekesinin kolunu kanadını vatandaşlarımızla birlikte kırdık. Şimdi temizlik hareketi devam ediyor. Ve artık Türkiye’de milli birlik ve beraberliğimizi sağladığımız sürece bunların yeşermesi asla mümkün değildir. Takiyye yapmasını çok iyi bilen FETÖ mensuplarının kalanlarının da zaman içerisinde temizlenecektir. Tabi yeni oyun ve taktikler içerisinde olabilirler ancak biz millet, askeriye, istihbarat, polis hem de yönetim olarak çok daha uyanık olacağız. Ekonomimiz, eğitimimiz ve gençlik olarak da çok güçlü olacağız” dedi.
 
“Bize silah çektiler, ama biz içeri girdik”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha meydanlara inin çağrısı yapmadan o gün kriz masası kurduklarını ve önlem almaya başladıklarını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “O günkü Genel Sekreterimiz başta olmak üzere Genel Müdürlerimizi ve tüm yöneticilerimizi arayarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Üst yönetim olarak bir araya geldik, valimizle buluştuk. İzmit’te büyük bir yürüyüş yaparak diğer bir taraftan da Selalar okunurken halkımız sokaklara döküldü. Cengiz Topel Havalimanı makinalarımızla işgal ettik. Bize silah çektiler. Ama biz içeri girdik ve ne helikopterlerin ne de uçakların inmesiyle kalkmasına müsaade etmedik. Pek çok konuda tüm ilçelerimizde önlemler aldık. Gölcük’te Donanma’nın önünü kapattık. Allah’a şükürler o gece görevimizi yerine Anadolu’da da olduğu gibi yerine getirdik” diyerek konuştu.
 
“Ben de şehit olmak isterdim”

Meydanlara inen halkın büyük bir fedakârlıkla görevini yerine getirdiğini de dile getiren Karaosmanoğlu, “Şehitlerimiz görevini yaptı ve Cennete ki yerlerini aldılar. Bende şehit olmak isterdim. Ama şehitlik payesi her isteyene verilmiyor. Herkese nasip olmuyor. Şehitlik büyük bir makamdır. Pek çok insanımız şehit olmayı ister ve milletimiz bu makama çok önem verir” vurgusu da yaptı. 15 Temmuz’da halkın önünde yer aldıklarını da dile getiren Karaosmanoğlu, “Halkımız, kendisinin zor anında yanında olmayanları tavsiye eder. Bizler zor günlerin insanıyız. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde, milletimizle birlikte büyük bir başarı elde ettik” dedi.


Karaosmanoğlu ayrıca, “Halkımızı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine davet ediyorum. Neslimize de 15 Temmuz’u unutturmama için çalışmalarımız oluyor. 15 Temmuz bize daha güçlü olmamızı gerektirdiğini de göstermiştir. İçeride ki ve dışarıda ki düşmanlarımıza fırsat vermeyelim” diyerek açıklamalarını tamamladı.
Bu haber 477 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı’nda Kocaeli iş dünyasını temsil etti

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’ncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İMO'dan 'Deprem Gerçeği'

İMO'dan 'Deprem Gerçeği'

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 19’uncu yılı dolayısıyla, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi basın açıklaması yaptı.

CHP'den moral ziyareti

CHP'den moral ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanvekili Berna Çetin, İl Saymanı Naim Keskin ve İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavileri süren partilileri ziyaret etti.

Son başvuru yarın

Son başvuru yarın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerle ortaklaşa gerçekleştirdiği çiftçilere yönelik hibe tohum desteğinde son başvurunun 17 Ağustos Cuma günü olduğu açıklandı.

Depremden 4 yıl sonra annenin evlat acısı

Depremden 4 yıl sonra annenin evlat acısı

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde enkaz altından kurtarılan ancak hastanede yaşamını yitiren oğlu Serkan Yapıcı'nın (18) mezarını DNA testi ile 4 yıl sonra kimsesizler mezarlığında bulan Emine Cebeci, evlat acısının ve özleminin dinmediğini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ