24 Nisan 2018 Salı 11:17
 
  • 4,085 TL

  • 4,987 TL

  • 174,92 TL

  • 110.624

Öncekiler Sonrakiler

HAYALLERİ TEKNOLOJİYLE BULUŞTURDULAR

Hayalleri teknolojiyle buluşturdular
31 Mart 2018 Cumartesi 15:30

.

Özellikle proteze erişemeyen çocuklar için başlatılan projeye GTÜ öğrencileri de katkıda bulunarak Hataylı Yunus Emre’ye mekanik el yaptı. 
Bir çocuğun hayali ile teknolojiyi buluşturan IEEE Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Öğrenci Topluluğu birimleri olan Sosyal Sorumluluk Komitesi öğrencileri ve Robotics Automations Society  Robotel projelerini tamamladı.
Uluslararası alanda yürütülen bu hareketin Türkiye ayağını üstlenen Robotel Türkiye Platformu desteği ile gönüllü GTÜ IEEE Öğrenci Topluluğu üyeleri bu projeye katılarak, Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Yunus Emre’ye mekanik bir el olan robotel tasarladı.
Öğrenciler ölçü alma, tasarım ve baskı aşamalarını gerçekleştirdikten sonra Hatay’a giderek Yunus’u  roboteli ile buluşturdu.
Bu süreçte GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün öğrencilere her türlü desteği gösterdiğini belirten kulüp öğrencileri, Yunus Emre’ye el uzatabilmenin büyük gururunu yaşadıklarını belirtirken, Yunus Emre’nin ailesi de süreç boyunca emeğini esirgemeyen herkese teşekkür etti.
Bu haber 441 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli'nin bir haftalık uyuşturucu raporu açıkladı

Kocaeli'nin bir haftalık uyuşturucu raporu açıkladı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin son 1 haftada yapmış olduğu uyuşturucu operasyonlarında,ele geçirilen uyuşturucu miktarı açıklandı.

Zabıta, Anne babaları rahatlatıyor

Zabıta, Anne babaları rahatlatıyor

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okula giden öğrencilere yol geçişlerinde yardımcı oluyorlar.

Önder Kahveci;Türkiye KAMU SEN'in yeni genel başkanı

Önder Kahveci;Türkiye KAMU SEN'in yeni genel başkanı

Türkiye Kamu Sen Genel Başkan Vekili ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Türkiye Kamu Sen Genel Başkanlığına seçildi.

Motosiklet tutkunları 23 Nisanı kutladı

Motosiklet tutkunları 23 Nisanı kutladı

.

Vurur yüzüne ifadesi...

Vurur yüzüne ifadesi...

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ