15 Ekim 2018 Pazartesi 12:36
 
  • 5,842 TL

  • 6,765 TL

  • 229,39 TL

  • 97.810

Öncekiler Sonrakiler

HAYATA TUTUNAN MİNİKLERİN BULUŞMASI

HAYATA TUTUNAN MİNİKLERİN BULUŞMASI
21 Kasım 2017 Salı 11:11

.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, erken Dünya’ya gelen bebeklerin ailelerine destek olmak ve farkındalık yaratmak için önemli bir gün. Prematüre bebekler küçük bedenleriyle hayata tutunmaya çalışırken, anne ve babalarının hem fiziksel hem de psikolojik desteğe ihtiyaçları oluyor. Hastaneye defalarca gidip geliyorlar. Bebekle ilgilenen Yeni Doğan Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Hemşirelerde bir süre sonra aileden biri gibi oluyor.


17 Kasım Dünya Prematüre Farkındalık günü kapsamında VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde yeni doğan servisinde bir dönem kalmış aileler bugün bir araya geldi. Yaşam mücadelesini kazanmış bebekler arkadaşlarıyla buluştular.


Açılış konuşmasını yapmak üzere ilk söz alan VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Şahin:  “ERKEN DOĞANLAR, YENİDOĞAN HEKİMİNİN ELLERİNDEYSE KAZANIR.” Sloganına sonuna kadar inanıyoruz. 2008 Kasım ayından beri avrupada sivil bir organizasyon ile başlayan prematüre doğumlara dikkat çekmek için ve farkındalık yaratmak için her 17 Kasım’da kutlanan bu özel güne 2 senelik yeni bir hastane olmamıza rağmen her zaman önem verdiğimizi ve başarılı bir şekilde tıbbi sonuçlara sahip olduğumuzu gururla belirtmek isterim. Geçen yıl yine bu salonda sizlerle ve sizler gibi aileleri ve minik kahramanlarımızı ağırlamıştık. Yeni doğan uzmanlarımızı ve değerli ekibimizi canı gönülden kutluyorum ve teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi

Genel Müdür Doç. Dr. Soner Şahin’den sonra söz alan Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez: “Sevgili her biri kahramanlığı hakkeden bebekler, geçen sene kucakta gelmiştiniz bu sene salonda koştururken sizleri görmek ne kadar güzel diyerek sözlerine başladı. Doç. Dr. Günlemez 17  Kasım Prematüre günü 10 bebekten 1’i malaesef prematüre doğuyor ve bu oran her geçen gün artıyor. Farkındalık artsın diye hastane yönetimimiz ve sizlerle 17 Kasımlarda buna benzer organizasyonlar yapacağız. Aileleri yalnız bırakmayacağız. Siz değerli aileler günlerce umutla ve sabırla kapıda beklediniz. Sizlerin kucaklarınıza yavrularınızı vermek için gece gündüz demeden çalışan tüm ekibime bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez ardından kürsüye gelen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Berat Yücel: “ Bu güzel günde bizlere en güzel hediye olan çocuklarınızla bizleri buluşturduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz.  Sizleri burada böyle sağlıklı görmek çok değerli.” dedi.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan: “Onlar bizim Survivorlarımız hayata tutundular ve hayatta kaldılar. Bu değerli ekibe teşekkürlerimi sunarım.” dedi.


Prematüre doğan bebekler organizasyon süresince bir zamanlar aynı odayı paylaştıkları arkadaşlarıyla bu kez salonda koştular ve oynadılar. Yüzlerin güldüğü keyifli geçen organizasyonda söz alan Prematüre bebek anneleri duygularını ve teşekkürlerini de paylaştılar. Aileler hekim, yönetim ve hemşirelerle birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Bu haber 727 defa okundu

DİĞER HABERLER

Balıkçılar yeni yerinde

   Balıkçılar yeni yerinde

İzmit sahilde balıkçılar için yapılan Balıkhan’da balık satışları başladı

Trafikte 'drone' uygulaması

Trafikte 'drone' uygulaması

.

Drama Kursu’na ilgi büyük

Drama Kursu’na ilgi büyük

Eğitmenden, mühendise, psikologdan, emekliye kadar her kesimden vatandaş bu kursta

Körfez Ticaret Odası’nda Yılın En Kapsamlı Dış Ticaret Semineri Yapılacak

Körfez Ticaret Odası’nda Yılın En Kapsamlı Dış Ticaret Semineri Yapılacak

.

ÇEVRE KİRLİLİĞİNE AF YOK

ÇEVRE KİRLİLİĞİNE AF YOK

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET