22 Şubat 2018 Perşembe 01:57
 
  • 3,793 TL

  • 4,662 TL

  • 162,21 TL

  • 116.316

Öncekiler Sonrakiler

HAYATA TUTUNAN MİNİKLERİN BULUŞMASI

HAYATA TUTUNAN MİNİKLERİN BULUŞMASI
21 Kasım 2017 Salı 11:11

.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, erken Dünya’ya gelen bebeklerin ailelerine destek olmak ve farkındalık yaratmak için önemli bir gün. Prematüre bebekler küçük bedenleriyle hayata tutunmaya çalışırken, anne ve babalarının hem fiziksel hem de psikolojik desteğe ihtiyaçları oluyor. Hastaneye defalarca gidip geliyorlar. Bebekle ilgilenen Yeni Doğan Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Hemşirelerde bir süre sonra aileden biri gibi oluyor.


17 Kasım Dünya Prematüre Farkındalık günü kapsamında VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde yeni doğan servisinde bir dönem kalmış aileler bugün bir araya geldi. Yaşam mücadelesini kazanmış bebekler arkadaşlarıyla buluştular.


Açılış konuşmasını yapmak üzere ilk söz alan VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Şahin:  “ERKEN DOĞANLAR, YENİDOĞAN HEKİMİNİN ELLERİNDEYSE KAZANIR.” Sloganına sonuna kadar inanıyoruz. 2008 Kasım ayından beri avrupada sivil bir organizasyon ile başlayan prematüre doğumlara dikkat çekmek için ve farkındalık yaratmak için her 17 Kasım’da kutlanan bu özel güne 2 senelik yeni bir hastane olmamıza rağmen her zaman önem verdiğimizi ve başarılı bir şekilde tıbbi sonuçlara sahip olduğumuzu gururla belirtmek isterim. Geçen yıl yine bu salonda sizlerle ve sizler gibi aileleri ve minik kahramanlarımızı ağırlamıştık. Yeni doğan uzmanlarımızı ve değerli ekibimizi canı gönülden kutluyorum ve teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi

Genel Müdür Doç. Dr. Soner Şahin’den sonra söz alan Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez: “Sevgili her biri kahramanlığı hakkeden bebekler, geçen sene kucakta gelmiştiniz bu sene salonda koştururken sizleri görmek ne kadar güzel diyerek sözlerine başladı. Doç. Dr. Günlemez 17  Kasım Prematüre günü 10 bebekten 1’i malaesef prematüre doğuyor ve bu oran her geçen gün artıyor. Farkındalık artsın diye hastane yönetimimiz ve sizlerle 17 Kasımlarda buna benzer organizasyonlar yapacağız. Aileleri yalnız bırakmayacağız. Siz değerli aileler günlerce umutla ve sabırla kapıda beklediniz. Sizlerin kucaklarınıza yavrularınızı vermek için gece gündüz demeden çalışan tüm ekibime bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez ardından kürsüye gelen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Berat Yücel: “ Bu güzel günde bizlere en güzel hediye olan çocuklarınızla bizleri buluşturduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz.  Sizleri burada böyle sağlıklı görmek çok değerli.” dedi.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan: “Onlar bizim Survivorlarımız hayata tutundular ve hayatta kaldılar. Bu değerli ekibe teşekkürlerimi sunarım.” dedi.


Prematüre doğan bebekler organizasyon süresince bir zamanlar aynı odayı paylaştıkları arkadaşlarıyla bu kez salonda koştular ve oynadılar. Yüzlerin güldüğü keyifli geçen organizasyonda söz alan Prematüre bebek anneleri duygularını ve teşekkürlerini de paylaştılar. Aileler hekim, yönetim ve hemşirelerle birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Bu haber 595 defa okundu

DİĞER HABERLER

Trabzonluların ağır konuğu var

Trabzonluların ağır konuğu var

.

Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

 Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy Mahallesi’ndeki 805 araç kapasiteli kapalı katlı ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Hastane Göğüs Hastalıkları ile Kardiyoloji branşlarını iki yeni hekim ile güçlendirdi.

Karikatüristler yetişiyor

Karikatüristler yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karikatür Okulu’nda ücretsiz olarak verilen dersler devam ediyor. Yetenek sınavıyla seçilen 55 kişi iyi birer karikatürist olmak için yeteneklerini geliştiriyor

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ