17 Ağustos 2018 Cuma 14:30
 
  • 6,118 TL

  • 6,998 TL

  • 234,17 TL

  • 85.994

Öncekiler Sonrakiler

HAYATA TUTUNAN MİNİKLERİN BULUŞMASI

HAYATA TUTUNAN MİNİKLERİN BULUŞMASI
21 Kasım 2017 Salı 11:11

.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, erken Dünya’ya gelen bebeklerin ailelerine destek olmak ve farkındalık yaratmak için önemli bir gün. Prematüre bebekler küçük bedenleriyle hayata tutunmaya çalışırken, anne ve babalarının hem fiziksel hem de psikolojik desteğe ihtiyaçları oluyor. Hastaneye defalarca gidip geliyorlar. Bebekle ilgilenen Yeni Doğan Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Hemşirelerde bir süre sonra aileden biri gibi oluyor.


17 Kasım Dünya Prematüre Farkındalık günü kapsamında VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde yeni doğan servisinde bir dönem kalmış aileler bugün bir araya geldi. Yaşam mücadelesini kazanmış bebekler arkadaşlarıyla buluştular.


Açılış konuşmasını yapmak üzere ilk söz alan VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Doç. Dr. Soner Şahin:  “ERKEN DOĞANLAR, YENİDOĞAN HEKİMİNİN ELLERİNDEYSE KAZANIR.” Sloganına sonuna kadar inanıyoruz. 2008 Kasım ayından beri avrupada sivil bir organizasyon ile başlayan prematüre doğumlara dikkat çekmek için ve farkındalık yaratmak için her 17 Kasım’da kutlanan bu özel güne 2 senelik yeni bir hastane olmamıza rağmen her zaman önem verdiğimizi ve başarılı bir şekilde tıbbi sonuçlara sahip olduğumuzu gururla belirtmek isterim. Geçen yıl yine bu salonda sizlerle ve sizler gibi aileleri ve minik kahramanlarımızı ağırlamıştık. Yeni doğan uzmanlarımızı ve değerli ekibimizi canı gönülden kutluyorum ve teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi

Genel Müdür Doç. Dr. Soner Şahin’den sonra söz alan Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez: “Sevgili her biri kahramanlığı hakkeden bebekler, geçen sene kucakta gelmiştiniz bu sene salonda koştururken sizleri görmek ne kadar güzel diyerek sözlerine başladı. Doç. Dr. Günlemez 17  Kasım Prematüre günü 10 bebekten 1’i malaesef prematüre doğuyor ve bu oran her geçen gün artıyor. Farkındalık artsın diye hastane yönetimimiz ve sizlerle 17 Kasımlarda buna benzer organizasyonlar yapacağız. Aileleri yalnız bırakmayacağız. Siz değerli aileler günlerce umutla ve sabırla kapıda beklediniz. Sizlerin kucaklarınıza yavrularınızı vermek için gece gündüz demeden çalışan tüm ekibime bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez ardından kürsüye gelen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Berat Yücel: “ Bu güzel günde bizlere en güzel hediye olan çocuklarınızla bizleri buluşturduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz.  Sizleri burada böyle sağlıklı görmek çok değerli.” dedi.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan: “Onlar bizim Survivorlarımız hayata tutundular ve hayatta kaldılar. Bu değerli ekibe teşekkürlerimi sunarım.” dedi.


Prematüre doğan bebekler organizasyon süresince bir zamanlar aynı odayı paylaştıkları arkadaşlarıyla bu kez salonda koştular ve oynadılar. Yüzlerin güldüğü keyifli geçen organizasyonda söz alan Prematüre bebek anneleri duygularını ve teşekkürlerini de paylaştılar. Aileler hekim, yönetim ve hemşirelerle birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Bu haber 688 defa okundu

DİĞER HABERLER

İMO'dan kamu spotu

İMO'dan kamu spotu

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin yıldönümü nedeniyle bir kamu spotu hazırladı.

Tuğgeneral Kazım Dalkıran’dan veda ziyareti

Tuğgeneral Kazım Dalkıran’dan veda ziyareti

Başkan Karaosmanoğlu, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran’ı makamında ağırladı.

Kurban pazarı ilaçlandı

Kurban pazarı ilaçlandı

Büyükşehir tarafından kurban pazarlarına yönelik ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor

'Birçok İnsanda Travmaya Neden Oldu'

'Birçok İnsanda Travmaya Neden Oldu'

Yaklaşık 19 yıl önce meydana gelen büyük bir can ve mal kaybına yol açarak insanlarda büyük travmalara neden olan 17 Ağustos depremi ile ilgili yapılan çalışmalarda birçok insanda travma sonrası stres bozukluğu ve depresyon belirtileri gözlendiğini söyleyen Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden Uzman Psikolog Nesligül Nihal Olgun, 17 ağustos depreminin Türkiye tarihi içerisinde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.

Deprem şehitleri anıldı

Deprem şehitleri anıldı

Marmara Depremi'nin 19'uncu yıldönümünde, depremin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde tören düzenlendi.

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde yaşamlarını yitirenler anıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ