bil anakolej
04 Temmuz 2020 Cumartesi 21:54

HEPAR, TANK PALET FABRİKASI ÖZELLEŞTİRİLEMEZ

HEPAR, Tank Palet Fabrikası özelleştirilemez
24 Ocak 2019 Perşembe 17:21

HEPAR Hak ve Eşitlik Partisi İl başkanı Ahmet Tükenmez, milli bir fabrikanın özelleştirilmesi kabul edilemez bir durumdur. dedi.

Tükenmez yazılı olarak yaptığı açıklamada; "Sakarya Arifiye’de bulunan, mülkiyeti maliye hazinesine ait 1975 yılından beri faaliyet gösteren Türkiye’nin tek tank üretim fabrikasının özelleştirilmesine dair karar resmi gazete yayımlandı. Fabrika işletme verimliliğinin arttırılması ve yeni üretim/iş imkânlarının özel sektör tarafından yapılması gibi amaçlar ile özelleştirileceğine karar verildi. Tank Palet fabrikasında tank paletleri, tank motoru, gece görüş dürbünleri, Fırtına Obüsleri, Leopard tankları üretilmekte ve onarılmaktadır. Kararda özelleştirme kelimesi 8 kez kullanılmış olup milli bir fabrikanın özelleştirilmesi kabul edilemez bir durumdur.

Askeri varlığımızın Katar Silahlı Kuvvetleri’nin söz sahibi olduğu bir şirkete devretmek savunma sanayisini nasıl güçlendirecektir?

Bu karar ile Türk mühendisleri ve Türk işçileriyle üretim yapan tek fabrika olma özelliği kaybedilme tehlikesi altındadır. İşletme Arapların yönetim ve denetimine geçecektir. Bu kararın ihalesi, ihale ve rekabet kanunlarına aykırı olmasının da ötesinde askeriyeyi, savunma sanayimizi ve milli varlıklarımızı da hedef alan son zamanların deyişiyle ne yerli ne de milli bir karardır.

Özelleştirme basit bir mülkiyet devri değildir. Özelleştirme yoksulluğun, işsizliğin, açlığın, savaşların hüküm sürdüğü bugünkü dünya düzeninde, bütün olumsuzlukların derinleşerek kökleşmesidir. Özelleştirme silahsız bir işgale dönüşmüştür. Uluslararası sermaye ve şirket egemenliği hızla sınırlarını genişletmeye çalışmaktadır, özelleştirme dedikleri ülkeyi savaş ganimeti gibi taksim etmekten ibarettir."


Bu haber 1305 defa okundu

DİĞER HABERLER

800C ve 800K ilk seferini gerçekleştirdi

800C ve 800K ilk seferini gerçekleştirdi

mavi bayraklı sahillere düzenlenen otobüs seferleri başladı

Okul zili 31 Ağustos'ta çalacak

Okul zili 31 Ağustos'ta çalacak

Okullar 31 Ağustos'ta açılacak

Çevre Mühendisleri Odası'ndan Hendek'te ki patlama ile ilgili açıklama

Çevre Mühendisleri Odası'ndan Hendek'te ki patlama ile ilgili açıklama

Gözlerde tahriş, nefes almada zorluk, boğulma hissi,,....

Kocaeli Popüler Müzik Topluluğu ile yaz konserleri başlıyor

Kocaeli Popüler Müzik Topluluğu ile yaz konserleri başlıyor

ilk konser 05 Temmuz Pazar günü saat 19.00’da Seka Park’ta gerçekleşecek

Sakarya havai fişek fabrikasında patlama

Sakarya  havai fişek fabrikasında patlama

ilk bilgilere göre 4 kişi öldü, 97 kişi de yaralandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ