05 Nisan 2020 Pazar 03:49

HEPAR, TANK PALET FABRİKASI ÖZELLEŞTİRİLEMEZ

HEPAR, Tank Palet Fabrikası özelleştirilemez
24 Ocak 2019 Perşembe 17:21

HEPAR Hak ve Eşitlik Partisi İl başkanı Ahmet Tükenmez, milli bir fabrikanın özelleştirilmesi kabul edilemez bir durumdur. dedi.

Tükenmez yazılı olarak yaptığı açıklamada; "Sakarya Arifiye’de bulunan, mülkiyeti maliye hazinesine ait 1975 yılından beri faaliyet gösteren Türkiye’nin tek tank üretim fabrikasının özelleştirilmesine dair karar resmi gazete yayımlandı. Fabrika işletme verimliliğinin arttırılması ve yeni üretim/iş imkânlarının özel sektör tarafından yapılması gibi amaçlar ile özelleştirileceğine karar verildi. Tank Palet fabrikasında tank paletleri, tank motoru, gece görüş dürbünleri, Fırtına Obüsleri, Leopard tankları üretilmekte ve onarılmaktadır. Kararda özelleştirme kelimesi 8 kez kullanılmış olup milli bir fabrikanın özelleştirilmesi kabul edilemez bir durumdur.

Askeri varlığımızın Katar Silahlı Kuvvetleri’nin söz sahibi olduğu bir şirkete devretmek savunma sanayisini nasıl güçlendirecektir?

Bu karar ile Türk mühendisleri ve Türk işçileriyle üretim yapan tek fabrika olma özelliği kaybedilme tehlikesi altındadır. İşletme Arapların yönetim ve denetimine geçecektir. Bu kararın ihalesi, ihale ve rekabet kanunlarına aykırı olmasının da ötesinde askeriyeyi, savunma sanayimizi ve milli varlıklarımızı da hedef alan son zamanların deyişiyle ne yerli ne de milli bir karardır.

Özelleştirme basit bir mülkiyet devri değildir. Özelleştirme yoksulluğun, işsizliğin, açlığın, savaşların hüküm sürdüğü bugünkü dünya düzeninde, bütün olumsuzlukların derinleşerek kökleşmesidir. Özelleştirme silahsız bir işgale dönüşmüştür. Uluslararası sermaye ve şirket egemenliği hızla sınırlarını genişletmeye çalışmaktadır, özelleştirme dedikleri ülkeyi savaş ganimeti gibi taksim etmekten ibarettir."


Bu haber 1220 defa okundu

DİĞER HABERLER

TEM bağlantıları kapatıldı

TEM bağlantıları kapatıldı

Kocaeli'ne giriş çıkış yasak

Evde Kal Türkiye

Evde Kal Türkiye

Koronavirüs can almaya devam ediyor

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

glütensiz ürenlere kolay ulaşacaklar

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesine aykırı davranan 20 yaş altındaki gençlere ceza kesti.

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kocaeli'ye giriş çıkış yasak

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların maske kullanma zorunluluğu getirdi. Bu sabah itibariyle başlayan yasağın ardından Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara 25 bin adet maske dağıttı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ