29 Şubat 2020 Cumartesi 06:39

HER ŞEY İNSANLIK İÇİN

Her şey insanlık için
27 Ocak 2019 Pazar 08:25

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş.’nin şoförlerinden Engin Bekçi, sefer yaptığı sırada otobüsünde aniden bayılan 12 yaşındaki Rümeysa A.’yı hastaneye yetiştirdi. Olaydan sonra konuşan Bekçi, “Yolcular otobüsümde bir kız çocuğunun rahatsızlandığını söyledi. Ben de hemen otobüsümü hastaneye sürdüm. Aklımda sadece yolcumuzun hayatını kurtarmak vardı. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı” dedi. Diğer yandan yaşanılan bu olay anı, otobüsteki araç kamerasına da yansıdı.

 

12 YAŞINDAKİ KIZ BAYGINLIK GEÇİRDİ

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren UlaşımPark otobüsü şoförü Engin Bekçi, insan hayatının öneminin her şeyden önde olduğunu gösteren bir olaya imza attı. Her şey insanlık için dedirten olayın kahramanı şoför Bekçi,  Derince Harmantarla – Umuttepe seferini yaptığı sırada üç yol mevkiinde annesiyle araca binen 12 yaşındaki Rümeysa A. adlı genç kızın rahatsızlanarak baygınlık geçirdiğini farketti. Diğer yolcular rahatsızlanan genç kıza müdahale ederken, otobüs şoförü Bekçi de durumdan haberdar edildi. Hemen otobüsü güvenli yere çeken şoför Bekçi, arka tarafa geçerek olayın ne olduğunu anlamaya çalıştı.

 

BEŞ DURAĞI ES GEÇTİ

Genç kızın baygın yattığını gören Engin Bekçi, hiç vakit kaybetmeden hastaneye doğru otobüsünü sürmeye başladı. Güzergâh üzerinden beş durağı da transit geçen şoför Bekçi, rahatsızlanan yolcuyu Kocaeli Devlet Hastanesi’nin acil servis önüne kadar götürdü. Şoför Bekçi, rahatsızlanan kişiyi en yakın hastaneye götürdüğünü belirterek, olayı şöyle anlattı:

 

“İNSANLIK GÖREVİMİ YAPTIM”

"Arkadan bir yolcu, genç bir kızın rahatsızlandığını söyledi. İlk önce olayı anlamak için otobüsün arka tarafına geçtim. Baygın kızı görünce hiç düşünmeden, beklemeden otobüsü direkt hastaneye sürdüm. Yolcumu Devlet Hastanesi’nin acil servisine bıraktım. İnsanlık görevimi yaptım. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı diye düşünüyorum. Kendisine buradan da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Tüm şoför arkadaşların da bu şekilde olaylarla karşılaştıklarında daha hassas olmaya davet ediyorum.”

 

SAĞLIK DURUMU İYİ

UlaşımPark’da görevli ekipler Rümeysa A.’nın sağlık durumunu öğrenmek için Kocaeli Devlet Hastanesi’ne ulaştı. Doktorlarla yapılan görüşmede yolcu Rümeysa A.’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Rümeysa A.’nın babası Engin A.  ile de irtibat haline geçen ekipler, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.Bu haber 1049 defa okundu

DİĞER HABERLER

TBMM'den ortak bildiriyle İdlib saldırısı kınandı

TBMM'den ortak bildiriyle İdlib saldırısı kınandı

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Meclis Gruplarının ortak açıklamasıyla, İdlib saldırısı şiddet ve nefretle kınandı.

İMO Başkanı Bulut mazbatasını aldı

İMO Başkanı Bulut mazbatasını aldı

İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şube kongresi sonucunda yeniden başkan seçilen Kahraman Bulut, Kocaeli Adliyesi’ne gelerek mazbatasını aldı.

Büyükakın; 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır'

Büyükakın; 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İdlib'de rejimin gerçekleştirdiği ve 33 askerimizin şehit olduğu hain saldırı sonrasında bir taziye mesajı yayınladı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin yanındayız

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin yanındayız

Türkiye'nin talebi ile yapılan toplantı 1 saat 10 dakika sürdü.

YILDIZ 'Gün Türk Devleti ve Türk Milleti olarak tek vücut olma günüdür'

YILDIZ 'Gün Türk Devleti ve Türk Milleti olarak tek vücut olma günüdür'

3 Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum

UlaşımPark’tan 5 No’lu Kooperatif ile ‘Ortak Havuz’ anlaşması

UlaşımPark’tan 5 No’lu Kooperatif ile ‘Ortak Havuz’ anlaşması

Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark, SS. 5 No’lu Şehiriçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifiyle şehir içi toplu taşıma sözleşmesi konusunda el sıkıştı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ