18 Şubat 2018 Pazar 02:23
 
  • 3,748 TL

  • 4,650 TL

  • 162,51 TL

  • 116.511

Öncekiler Sonrakiler

HOCA AHMET YESEVİ CAMİİ’NİN TEMELİ ATILIYOR

Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin Temeli Atılıyor
30 Kasım 2017 Perşembe 13:54

Yenikent Mahallesi’ndeki yeni yerleşim alanına inşa edilen Hoca Ahmet Yesevi Camii için 1 Aralık Cuma günü temel atma töreni düzenlenecek

Temel atma töreni 1 Aralık Cuma
Hoca Ahmet Yesevi Camii, Yenikent Mahallesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanında yer alan yeni yerleşim alanına inşa ediliyor. 1 Aralık Cuma günü Cuma namazının hemen ardından saat 14.00’de temel atma töreni yapılacak olan Hoca Ahmet Yesevi Camii, 7 bin 176,40 m2’lik alan üzerine inşa ediliyor.

825 kişi aynı anda ibadet edebilecek
Bölge sakinlerinin ibadet ihtiyaçlarına cevap verecek olan cami, Osmanlı mimarisi ve motifleriyle göz kamaştıracak. 825 kişinin aynı anda ibadet yapma imkanı bulacağı Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin birinci bodrum katında erkek ve kadın eğitim odaları, şadırvanlar ve gasilhane yer alacak. Projenin ikinci bodrum katında iki adet işyeri, hidrofer, yangın suyu, kazan dairesi ve jeneratör bulunacak. Proje kapsamında caminin dış avlusunda ise vatandaşların vakit geçirebileceği çay bahçesi ve kafeterya yer alacak.

Bu haber 574 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çimento mikseri ile bariyer arasına sıkıştı

 Çimento mikseri ile bariyer arasına sıkıştı

1 YARALI

SEDAŞ, İzmit mahalle muhtarları ile bir araya geldi

SEDAŞ, İzmit mahalle muhtarları ile bir araya geldi

.

Fotoğrafçılarda yeni başkan Ali Kılıç

Fotoğrafçılarda yeni başkan Ali Kılıç

Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası 2’inci Olağan Kongresi Birlik İş Hanında gerçekleştirildi. Mevcut Başkan İbrahim Şahin’in yeniden aday olmadığı kongrede tek aday olan Ali Kılıç odanın yeni başkanı oldu.

Osman Koçyiğit 3.dönemine girdi

Osman Koçyiğit 3.dönemine girdi

SS Derince Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 12. Olağan Genel Kurulunda tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Osman Koçyiğit, oy çokluğu ile yeniden başkan seçilerek 3.dönemine girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ