15 Ağustos 2018 Çarşamba 04:06
 
  • 6,377 TL

  • 7,228 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

HÜLAGÜ 'KAŞINI KALDIRSA ANINDA BIRAKIRIM'

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'
24 Şubat 2018 Cumartesi 16:10

Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den çarpıcı açıklamalar

Kocaeli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü Kocaeli TV canlı yayınına katıldı. 3 yılı aşkın süredir devam eden görev sürecini değerlendirirken canlı yayında birbirinden çarpıcı açıklamalara imza attı.


Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü Kocaeli TV'de hafta içi her akşam saat 19.30'da canlı olarak yayınlanan Günün Manşeti programına katıldı. 3 yılı aşkın süredir devam eden görev sürecini değerlendirdi, üniversitenin büyüttüğü hedeflerini Günün Manşeti’nde anlattı. Bundan sonrasında rektörlük düşünür mü samimiyetiyle yanıtladı,  kendisiyle ilgili yapılan siyasi yakıştırmalardan, takımındaki görev değişiklikleri ve  istifa sonrası açıklamalara kadar sohbet hattı oldukça genişti. Kocaeli TV genel yayın yönetmeni Kadriye Karademir sordu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü canlı yayında ilk kez konuştu !

YENİ POLİKLİNİK BİNASI 2018'İN SONUNA HAZIR

Kocaeli Üniversitesi bugün ne yapıyor, neyi hedefliyor? Programda ana gövdeyi bu soru oluşturdu, ilk sırayı ise sağlık yatırımları aldı. Yeni poliklinik binası, beklenenden hızlı yükseliyor. Yeni poliklinik binasının en üst katında Avrupa çapında Gastro-entroloji ve Eğitim Merkezi, zemin katında ise İyi Hekim Uygulama Merkezi olacak. Mevcut polikliniklerin yerineyse yoğun bakım üniteleri genişletilip, yeni yataklar açılacak. 2019 ortaları deniyordu ama rektör Hülagü, bu süreyi erkene çektiklerini, 2018 sonunda yeni merkezin hizmete alınacağını söyledi.

AMATEM ÇAMATEM KISA SÜREDE HAYATA GEÇECEK

Diğer yandan yaşlı bakım merkezi ve onkoloji binasının hizmete girmesi için çalışmalar sürüyor.. Alkol ve Madde Bağımlılar Araştırma ve Tedavi Merkezi ile Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi içinse somut adımlar atıldı. Sağlık Bakanlığı’yla protokol aşaması tamam. Sırayı Büyükşehir’in alt yapı çalışmaları alacak. Üniversitenin önceliklerinden olan bu projeler de kısa sürede hayata geçmiş olacak.

"EKİBİN İÇİNDEKİLERİ DIŞARDA KONUŞMAK AHLAKIMA TERS!"

Rektör Hülagü fiziki şartları iyileştirmekten öte Kocaeli Üniversitesi’nin  niteliksel büyümesi ve uluslararası alanda etkisini arttırmak için de çalışmaların son sürat devam ettiğini vurguladı. Yapılan tüm bu işlerin bir takım çalışması olduğunu vurgulayan rektör Hülagü, konu,  o takımdaki yol ayrılıklarına geldiğinde, geçtiğimiz aylarda rektör yardımcılığından istifasıyla gündeme gelen  Prof Dr. Bekir Çakır’ın  istifası sonrası  açıklamaları da ilk kez değerlendirdi.  “Artılar eksiler beraberdir” diye başladı, “Ekibin içindekileri dışarıda konuşmak benim ahlakıma ters” diye de ekledi.

CUMHURBAŞKANI BUGÜN KAŞINI KALDIRSA YARIN BIRAKIRIM!

Rektör Hülagü, zaman zaman adıyla yan yana getirilen “Siyaseti düşünüyor mu?” sorusunu da cevapladı. “Cumhurbaşkanı kaşını kaldırsa rektörlüğü bugün bırakırım” dedi ama siyasi bir beklenti içinde olmadığını kaydetti. 

BİR DÖNEM REKTÖRLÜK DAHA?

Peki bir dönem rektörlük daha? Bu sorunun cevabı da peşin peşin geldi.  Hülagü, “Sağlık olarak bir engelimiz yok” derken sonrası için de kısmet yorumunu yaptı.
Bu haber 951 defa okundu

Kişiye baglılik

Zülküf eta
24 Şubat 2018 Cumartesi 17:00

Kaş kalkinca birakan demekki o koltuga hak ettiyi icin gelmemiş kaş kalkmış gelmiş kalş kalkinca gitmek icin ama adalet secimle gelip seçimle gitme olmali artik emirle geliniyor emirle gidiliyor secim teferruat sadece dostlar pazarda görsün diye seçimler yapılıyor ülkemde

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ