17 Aralık 2018 Pazartesi 09:27
 
  • 5,378 TL

  • 6,084 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

HÜLYA AKSOY, 'KENDİNİZİ İHMAL ETMEYİN'

Hülya Aksoy, 'Kendinizi ihmal etmeyin'
09 Kasım 2017 Perşembe 14:52

Kocaeli ValisiHüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy'Kocaeli Kadın sağlığı eğitim projesi'kapsamında Kartepe'de kadınlarımızla bir araya geldi.

Vali  Hüseyin Aksoy’un eşi  Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi " kapsamındaki Kartepe toplantısı, Kartepe Kaymakamlığının katkılarıyla gerçekleştirildi.

Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya;  Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un  yanı  sıra Kartepe Kaymakamının eşi Nurhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İlçe Jandarma Komutanın Kıdemli Üsteğmen Ergin Sarıçiçek, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz,  İl Sağlık Müdür Yardımcıları; Dr. Arzu Aşı ve Dr. Pınar Özkır, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan,  İlçe kamu kurum ve kuruluşlarının kadın yöneticileri, Siyasi Partilerin Kadın Kolları İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının  Temsilcileri ve çok sayıda kadın davetli katıldı.

Hülya Aksoy’u, Kartepe Kaymakamının eşi Nurhan Durmuş,  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez,  İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Ergin Sarıçiçek, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz,  İl Sağlık Müdür Yardımcıları; Dr. Arzu Aşı ve Dr. Pınar Özkır, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan ve diğer ilçe yöneticileri tarafından kapıda  karşıladı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda, Hülya Aksoy yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli misafirler;  hepiniz Kadın Sağlığı Eğitim Projesine hoş geldiniz. Kocaeli Valiliği olarak Kocaeli’de bulunan kadınlarımıza kendi sağlıkları konusunda bilgilendirmek, farkındalık yaratmak üzere biz bugün buradayız. Bundan önce görev yaptığımız illerde de uyguladık ve başarılı sonuçlar elde edildi. Projemizin amacı; kadınımızı kendi sağlığı ve belirli konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir. Bazı şeyleri biliyoruz fakat bilmekte yetmeyebiliyor, bazı şeyleri kendimizde uygulamak çok önemli. Biz kadınlar çok fedakarız, kadın ailenin temel direğidir ve kadın evinin her işine koşturan ve yetebilen bir özelliğe sahip. Kadın sağlıklı olacak ki bunları en iyi şekilde başarabilsin. Biz kendimizi ihmal edebiliyoruz, öteleyebiliyoruz önceliklerimiz farklıdır ama  özellikle bugün burada dinlediklerinizi kendinize uygulayın, etrafınızda bilmeyen kadın arkadaşlarınızla da paylaşın diyorum. Kendinizi ihmal etmeyin.” diyen  Sayın Hülya Aksoy  tüm katılımcılara teşekkür etti.

Hülya Aksoy’un yapmış olduğu konuşmaların ardından, İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. İnci Sobi;  kadınlarımıza, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara ve uyuşturucu bağımlılığının zararları konularında eğitim sunumu ile video gösterimi yaptı ve  katılımcılar  tarafından sorulan soruları cevaplandırdı.
   
Bu haber 523 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ