17 Ocak 2019 Perşembe 04:54
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, POLİSLERİN HAKKINI MECLİSTE SAVUNDU

Hürriyet, polislerin hakkını mecliste savundu
06 Şubat 2018 Salı 13:14

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste polislerin sorunlarını dile getirdi.

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste polislerin sorunlarını dile getirerek, “Yıllardır yükselen bu sese daha fazla kulak tıkamayın, polislerin sosyal ve ekonomik taleplerini karşılamak için bir an önce gereğini yapın” dedi

Mecliste polislerin yaşadıkları sorunları dile getiren ve 3600 ek gösterge konusuna değinen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Çalışma saatlerinde insani şartları oldukça aşan polis memurları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olması nedeniyle yüz seksen saat çalışması gerekirken ayda iki yüz kırk saatten fazla çalışıyor. Sürekli olarak 12/24 çalışma sistemi nedeniyle hayatları altüst olan polislerimiz neredeyse bütün angarya işlere koşturuluyor, buna rağmen fazla mesai ücreti de ödenmiyor” dedi.


POLİS ASKER EK GÖSTERGESİ NEDEN FARKLI?
Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Haklı ek gösterge talepleri 3000'e çıkarıldı ama bu da sadece 57 lira fark etti. Polislerimiz de askerlerimiz gibi, haklı olarak, 3600 ek gösterge istiyor. Terör olaylarının yaşandığı kentlerde çoğu zaman birlikte operasyon yapan, aynı kurşunun önüne geçen, birbirlerine siper olurken birlikte şehit olup ay yıldızlı bayrağa sarılı bedenleri birlikte toprağa verilen polis ve askerlerimiz arasında neden bu ayrım yapılıyor? Polislerin de aileleri var; istedikleri 3600 ek göstergeyle, kendileri bu dünyadan yitip gittiğinde en azından eşleri, çocukları, anne babaları şehit askerin eşi kadar maaş alsın, rahat etsin istiyorlar. Yıllardır yükselen bu sese daha fazla kulak tıkamayın, polislerin sosyal ve ekonomik taleplerini karşılamak için bir an önce gereğini yapın” açıklamasında bulundu.

Bu haber 5591 defa okundu

Helal size

Cavit kılıç
06 Şubat 2018 Salı 20:25

Ama bu hükümet polisi öyle kullanıyor ki iş icraata gelince sessiz sedasız kalıyorlar. Çünkü bu hükümet kendi seçim beyanında söyledi 3600 ek gösterge yi ama nerde hep yalan dolan neyse bunlarında dolaşacağı günler gelir inşallah.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Gerek yok

Emekli
06 Şubat 2018 Salı 18:01

Arkadaşlar hep yakınir ama sandıkta başka verecek kim var der.15 yıl iktidar Polis teşkilatına getirisi yok,hayatından giden fazladır. Vatan ise hepimizin ise paylaşim adaletli olmalı. 30 yıl çalıştım duzelmedi.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ