21 Ocak 2018 Pazar 17:19
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, TAPU SORUNUNUN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Hürriyet, tapu sorununun peşini bırakmıyor
03 Kasım 2017 Cuma 09:03

VERİLEN SÖZLER TUTULMAYARAK DALGA GEÇİLİYOR

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gebze’de 10 mahalle ve Çayırova’da 2 mahallede devam eden tapu sorununu mecliste dillendirmeye devam ediyor.

Gebze ve Çayırova ilçelerinde tapu sorunu olan mahallelerinde vatandaşlarla buluşan ve hakları olan tapuları almalarına destek sözü veren CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, tapuların peşini bırakmıyor. Milletvekili Hürriyet, önceki akşam mecliste bu ilçelerin tapu sorunları hakkında, mecliste görevli bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal’a sorularını yöneltti.

Daha önce mecliste nöbetçi olarak bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye Gebze ve Çayırova Mahallelerinin sorunlarını aktaran CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, şimdi de yine mecliste nöbetçi olarak bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal’a konu hakkında bilgi vererek, sorunların çözülmesini istedi. Milletvekili Hürriyet yaptığı konuşmasında, Gebze ilçemizde bulunan Adem Yavuz, Kirazpınar, Hürriyet, Yavuz Selim, Ulus, İnönü, Gaziler, Mevlânâ, Arapçeşme, Köşklüçeşme, Mimar Sinan; Çayırova ilçemizde ise Emek ve İnönü mahallelerimizde yaşayan binlerce insana belediye tarafından ne yazık ki âdeta eziyet ediliyor ve verilen sözler tutulmayarak âdeta dalga geçiliyor. Burada insanların tapu tahsis belgeleri olduğu hâlde tapuları çeşitli bahanelerle verilmiyor ve kendilerine -tekrar söylüyorum- yüksek bedellerle satılmak isteniyor. Biz burada, aslında, bir rant kokusu, rant hikayesi duyuyoruz, hissediyoruz. Bu konuda -tekrar sormak istiyorum- sorunlar giderilecek mi, mağduriyetler önlenecek mi? Sorumsuz davranan belediye başkanlarınıza Hükûmetinizin bir yaptırımı olacak mı?” dedi.

Aynı meclis oturumunda bir konuşma daha alan ve söz konusu mahallelerin sorunlarını Konuşmasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Dün de sormuştum aynı soruyu başka bir bakanımız vardı, ‘İlgili bakanlıktan bilgi alıp aktaracağım’ dedi. Özellikle Adem Yavuz Mahallesi sakinleri, bugün de ifade etmiştim, uzun zamandır tapu sorunu yaşıyor. Burada yaşayan vatandaşlara ne yazık ki Gebze Belediye Başkanımız "işgalci" ve "müşteri" muamelesi yapıyor. Oranın imar durumlarının değiştirilerek, afet bölgesi ilan edilerek şu anda daha yüksek fiyatlara orayı vatandaşa satmaya çalışıyor ama dar gelirli vatandaşın buraları alma gibi bir durumu yok ne yazık ki. Sadece orası değil, Çayırova'da yine 2 mahallemiz var, Emek ve İnönü mahallesi. Buradaki insanların ciddi desteğe ihtiyacı var. Bu konuda sizlerden, Hükûmetinizden yardım bekliyoruz. ‘Bu mahallelerdeki sorunlar giderilecek mi?" diye sormak istiyorum size. Bu mağduriyetler önlenecek mi? Sorumsuz davranan belediye başkanlarınız hakkında Hükûmetiniz bir yaptırım uygulayacak mı?” açıklamasında bulundu.

Bu haber 450 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET