19 Kasım 2017 Pazar 02:14
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, TAPU SORUNUNUN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Hürriyet, tapu sorununun peşini bırakmıyor
03 Kasım 2017 Cuma 09:03

VERİLEN SÖZLER TUTULMAYARAK DALGA GEÇİLİYOR

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gebze’de 10 mahalle ve Çayırova’da 2 mahallede devam eden tapu sorununu mecliste dillendirmeye devam ediyor.

Gebze ve Çayırova ilçelerinde tapu sorunu olan mahallelerinde vatandaşlarla buluşan ve hakları olan tapuları almalarına destek sözü veren CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, tapuların peşini bırakmıyor. Milletvekili Hürriyet, önceki akşam mecliste bu ilçelerin tapu sorunları hakkında, mecliste görevli bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal’a sorularını yöneltti.

Daha önce mecliste nöbetçi olarak bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye Gebze ve Çayırova Mahallelerinin sorunlarını aktaran CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, şimdi de yine mecliste nöbetçi olarak bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal’a konu hakkında bilgi vererek, sorunların çözülmesini istedi. Milletvekili Hürriyet yaptığı konuşmasında, Gebze ilçemizde bulunan Adem Yavuz, Kirazpınar, Hürriyet, Yavuz Selim, Ulus, İnönü, Gaziler, Mevlânâ, Arapçeşme, Köşklüçeşme, Mimar Sinan; Çayırova ilçemizde ise Emek ve İnönü mahallelerimizde yaşayan binlerce insana belediye tarafından ne yazık ki âdeta eziyet ediliyor ve verilen sözler tutulmayarak âdeta dalga geçiliyor. Burada insanların tapu tahsis belgeleri olduğu hâlde tapuları çeşitli bahanelerle verilmiyor ve kendilerine -tekrar söylüyorum- yüksek bedellerle satılmak isteniyor. Biz burada, aslında, bir rant kokusu, rant hikayesi duyuyoruz, hissediyoruz. Bu konuda -tekrar sormak istiyorum- sorunlar giderilecek mi, mağduriyetler önlenecek mi? Sorumsuz davranan belediye başkanlarınıza Hükûmetinizin bir yaptırımı olacak mı?” dedi.

Aynı meclis oturumunda bir konuşma daha alan ve söz konusu mahallelerin sorunlarını Konuşmasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Dün de sormuştum aynı soruyu başka bir bakanımız vardı, ‘İlgili bakanlıktan bilgi alıp aktaracağım’ dedi. Özellikle Adem Yavuz Mahallesi sakinleri, bugün de ifade etmiştim, uzun zamandır tapu sorunu yaşıyor. Burada yaşayan vatandaşlara ne yazık ki Gebze Belediye Başkanımız "işgalci" ve "müşteri" muamelesi yapıyor. Oranın imar durumlarının değiştirilerek, afet bölgesi ilan edilerek şu anda daha yüksek fiyatlara orayı vatandaşa satmaya çalışıyor ama dar gelirli vatandaşın buraları alma gibi bir durumu yok ne yazık ki. Sadece orası değil, Çayırova'da yine 2 mahallemiz var, Emek ve İnönü mahallesi. Buradaki insanların ciddi desteğe ihtiyacı var. Bu konuda sizlerden, Hükûmetinizden yardım bekliyoruz. ‘Bu mahallelerdeki sorunlar giderilecek mi?" diye sormak istiyorum size. Bu mağduriyetler önlenecek mi? Sorumsuz davranan belediye başkanlarınız hakkında Hükûmetiniz bir yaptırım uygulayacak mı?” açıklamasında bulundu.

Bu haber 406 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bu mahalle üvey evlat mı?

Bu mahalle üvey evlat mı?

.

Vali,Aksoy, Çay ocağında vatandaşlarla bir araya geldi

Vali,Aksoy, Çay ocağında vatandaşlarla bir araya geldi

Vali Hüseyin Aksoy, çay ocağında vatandaşlarla bir araya gelerek, sohbet etti.

GTÜ öğrencilerine Şehir Planlama bilgilendirmesi

GTÜ öğrencilerine Şehir Planlama bilgilendirmesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından Gebze Teknik üniversitesi Şehir Planlama Bölümü öğrencilerine bilgilendirme yapıldı.

Naim Süleymanoğlu vefat etti

Naim Süleymanoğlu vefat etti

Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Doğan'dan çalışkan işçiye altın

Doğan'dan çalışkan işçiye altın

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çalışkan işçiyi altınla ödüllendirdi.

KOÜ de bir ilk!

KOÜ de bir ilk!

23. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi ve 1. Ruhsal İyileştirim Kongresi başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET