23 Kasım 2017 Perşembe 17:56
 
  • 3,920 TL

  • 4,647 TL

  • 162,95 TL

  • 105.338

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET MAĞDUR ESNAFIN YANINDA

Hürriyet mağdur esnafın yanında
21 Ağustos 2017 Pazartesi 12:10

Hürriyet mağdur esnafın yanında; “Toprağın altına gömdüğünüz milyonlar nerede?”

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet ve beraberindeki partilileri İzmit Turan Güneş Caddesi üzerinde devam eden İSU çalışmaları sebebiyle Kurban Bayramı öncesinde mağduriyet yaşayan esnafı ziyaret ettiTBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet beraberindeki CHP İzmit ilçe yöneticileri Dalistan Filiz, Hakan Çakar ve Ali Kuyumcu ile birlikte İzmit Bekirdere ve Şirinevler bölgesi Turan Güneş Caddesi üzerinde devam eden İSU çalışmaları sebebiyle, Kurban Bayramı öncesinde mağduriyet yaşayan esnafı ziyaret etti. Esnafın sıkıntılarını yerinde gören ve dertlerini dinleyen Milletvekili Hürriyet, “Bundan altı sene önce toprağa 350 Milyon Lira gömdüklerini söyleyenlere soruyorum; Nerede o milyonlar?”


HÜRRİYET’İ GÖREN ESNAF DERT YANDI

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki partilileri önceki gün Bekirdere-Şirinevler bölgesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Bölgede bulunan esnaflar, Kurban Bayramı öncesinde İSU’nun çalışmaları nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti dile getirerek, “Bu cadde üzerini seneler önce de kazarak aynı boruları döşediler. Şimdi de tam Kurban Bayramı öncesinde caddeyi kazarak işlerimizi baltaladılar. Biz esnaflar olarak bayram zamanlarında daha çok iş yapıyoruz. Ancak yapılan bu çalışma ile sinek avlar duruma geldik. Özellikle hafta sonu daha hareketli olması gereken cadde, şimdi oldukça tenha. Bu çalışmaları şimdi değil de, bayramdan sonra yapsalardı daha iyi olmaz mıydı? Bizler de evlerimize ekmek götürmek zorunda olan insanlarız. Yaşatılan mağduriyetin sorumlusu ileriyi göremeyen yerel yönetimlerdir” diyerek Hürriyet’e adeta dert yandılar.


TOPRAĞIN ALTINA GÖMÜLEN 350 MİLYON NEREDE?
Bölge esnafının sıkıntılarını dinleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin alt yapıya önem verdiğini iddia ettiği demeçleri hatırlatarak, “Bundan altı sene önce 2 bin 500 kilometreyi aşkın alt yapı çalışması yaptıklarını ve bu şekilde toprağın altına 350 Milyon Lirayı gömdüklerini söylüyorlardı. İnsan da haliyle merak ediyor. Toprağın altına gömülen yüzlerce milyona ne oldu?  Esnafımızın bize söylediğine göre aynı cadde üzerinde birkaç yıl önce aynı çalışma yapılmış.  Buradaki esnafın en cafcaflı iş yapacağı bayram öncesinde Turan Güneş Caddesinin delik deşik edilmesi yapılacak iş değildir. Çalışmalar yüzünden kapanan caddeye ne bir araç ne de bir vatandaş girebiliyor. Haliyle hafta sonu olmasına rağmen çoğu esnaf dükkanını açma gereği dahi duymamış. Üstelik şimdi cadde üzerinde yapılan çalışmanın aynısı, aksi yönde bir kez daha yapılacak ve esnaf bir kez daha mağdur olacak. Bayram öncesinde sıkıntı yaşayan esnafımız, bayramdan sonra da aynı sıkıntıları yaşamaya devam edecek. Bu duruma bir an önce bir çözüm üretilmesi gerekiyor” açıklamasında bulunduBu haber 5812 defa okundu

DİĞER HABERLER

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim Araştırma Hizmet Kalitesini Artırıyor.

4 uzman hekim daha göreve başladı

4 uzman hekim daha göreve başladı

Derince Eğitim ve Araştırma Hekim Kadrosunu Genişletiyor.

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

'Alo Evlat Hattı' ekibi 112 yaşında ki Hanım Topal’ın doğum gününü unutmadı.

En hayırlı sergi İzmit'te

En hayırlı sergi İzmit'te

İzmit Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününü kapsamında Symbol AVM’de resim sergisi düzenlenecek.

Akademi Üniversitesi başvurularında son gün Cumartesi

Akademi Üniversitesi başvurularında son gün Cumartesi

Akademi Üniversite için başvuru süresi Cumartesi günü sona eriyor.

İSU'dan uyarı!

İSU'dan uyarı!

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET