19 Temmuz 2018 Perşembe 18:09
 
  • 4,822 TL

  • 5,605 TL

  • 189,39 TL

  • 92.945

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET MAĞDUR ESNAFIN YANINDA

Hürriyet mağdur esnafın yanında
21 Ağustos 2017 Pazartesi 12:10

Hürriyet mağdur esnafın yanında; “Toprağın altına gömdüğünüz milyonlar nerede?”

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet ve beraberindeki partilileri İzmit Turan Güneş Caddesi üzerinde devam eden İSU çalışmaları sebebiyle Kurban Bayramı öncesinde mağduriyet yaşayan esnafı ziyaret ettiTBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet beraberindeki CHP İzmit ilçe yöneticileri Dalistan Filiz, Hakan Çakar ve Ali Kuyumcu ile birlikte İzmit Bekirdere ve Şirinevler bölgesi Turan Güneş Caddesi üzerinde devam eden İSU çalışmaları sebebiyle, Kurban Bayramı öncesinde mağduriyet yaşayan esnafı ziyaret etti. Esnafın sıkıntılarını yerinde gören ve dertlerini dinleyen Milletvekili Hürriyet, “Bundan altı sene önce toprağa 350 Milyon Lira gömdüklerini söyleyenlere soruyorum; Nerede o milyonlar?”


HÜRRİYET’İ GÖREN ESNAF DERT YANDI

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki partilileri önceki gün Bekirdere-Şirinevler bölgesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Bölgede bulunan esnaflar, Kurban Bayramı öncesinde İSU’nun çalışmaları nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti dile getirerek, “Bu cadde üzerini seneler önce de kazarak aynı boruları döşediler. Şimdi de tam Kurban Bayramı öncesinde caddeyi kazarak işlerimizi baltaladılar. Biz esnaflar olarak bayram zamanlarında daha çok iş yapıyoruz. Ancak yapılan bu çalışma ile sinek avlar duruma geldik. Özellikle hafta sonu daha hareketli olması gereken cadde, şimdi oldukça tenha. Bu çalışmaları şimdi değil de, bayramdan sonra yapsalardı daha iyi olmaz mıydı? Bizler de evlerimize ekmek götürmek zorunda olan insanlarız. Yaşatılan mağduriyetin sorumlusu ileriyi göremeyen yerel yönetimlerdir” diyerek Hürriyet’e adeta dert yandılar.


TOPRAĞIN ALTINA GÖMÜLEN 350 MİLYON NEREDE?
Bölge esnafının sıkıntılarını dinleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin alt yapıya önem verdiğini iddia ettiği demeçleri hatırlatarak, “Bundan altı sene önce 2 bin 500 kilometreyi aşkın alt yapı çalışması yaptıklarını ve bu şekilde toprağın altına 350 Milyon Lirayı gömdüklerini söylüyorlardı. İnsan da haliyle merak ediyor. Toprağın altına gömülen yüzlerce milyona ne oldu?  Esnafımızın bize söylediğine göre aynı cadde üzerinde birkaç yıl önce aynı çalışma yapılmış.  Buradaki esnafın en cafcaflı iş yapacağı bayram öncesinde Turan Güneş Caddesinin delik deşik edilmesi yapılacak iş değildir. Çalışmalar yüzünden kapanan caddeye ne bir araç ne de bir vatandaş girebiliyor. Haliyle hafta sonu olmasına rağmen çoğu esnaf dükkanını açma gereği dahi duymamış. Üstelik şimdi cadde üzerinde yapılan çalışmanın aynısı, aksi yönde bir kez daha yapılacak ve esnaf bir kez daha mağdur olacak. Bayram öncesinde sıkıntı yaşayan esnafımız, bayramdan sonra da aynı sıkıntıları yaşamaya devam edecek. Bu duruma bir an önce bir çözüm üretilmesi gerekiyor” açıklamasında bulunduBu haber 5923 defa okundu

DİĞER HABERLER

Paşa'da imar barışı anlatıldı

Paşa'da imar barışı anlatıldı

İzmit Belediyesi tarafından mahallelerde vatandaşlara imar barışı bilgilendirmesi yapılıyor

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

İzmit Belediyesi’nde afiş, broşür, davetiye ve kağıt afiş alım ihalesi yapıldı.

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Perşembe ve Cumartesi semt pazarlarının Doğu Kışla’ya yaptırılan kapalı pazar alanına taşınmasıyla ilgili olarak toplantı yapıldı.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

.

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yapımı devam eden Plaj Yolu Tramvay hattını inceledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ