25 Mayıs 2019 Cumartesi 09:14
 
Öncekiler Sonrakiler

HÜSEYİN EROL 'BEN BİTTİM!'

Hüseyin Erol 'Ben Bittim!'
23 Temmuz 2018 Pazartesi 19:00

.

Körfez Mimar Sinan Mahallesi'nde oturan Akıcı çiftinin çocukları Derin Akıcı'nın 1,5 yıl önce çiğnediği sakız nefes borusuna kaçması sonucu  yatağa mahkum bir şekilde hayatını sürdürüyor.


Beyine oksijen yeterli gitmediği için beyin fonksiyonlarını kaybeden ve yatağa mahkum bir şekilde  yaşama tutunmaya çalışan Derin, iyileşmesi ve önceki sağlıklı hayatına tekrar dönmesi için yoğun bir fizik tedavi uygulanması gerekiyor. Ancak, boğazından,  tracoztami denilen açık sistemle tedavi uygulaması yapıldığı için hastane de hastanın yatması; enfeksiyon kapması nedeniyle riskli gözüküyor.   Fizik tedavinin evde, özel olarak uygulanması gerekiyor. Ancak bu işlemde çok yüksek bedel gerektiriyor. Maddi durumları yerinde olmayan ailenin, bu fizik tedavi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığının duyulması üzerine BİZ İZMİTİZ grubu kurucusu Hüseyin Erol harekete geçti. Kısa sürede gereken parayı toplayan Erol aile ile iletişime geçerek tedavi masraflarının hayırsever 5 arkadaşı tarafından karşılanacağını aileye bildirdi.


BUNDAN SONRASINI EROL'DAN DİNLEYELİM;


Bu ülke insanından hiç bir zaman ümidimi kesmedim. Biraz önce öyle bir şey oldu ki insanın daha çok şey yapası geliyor. Geçen hafta hem sosyal, hem de yerel ve ulusal medyaya konu olan altı yaşında Derin adında hasta bir kızımız vardı. Boğazına çiklet yapışan Derin, oksijensiz kalan beyin fonksiyonları yitirmiş ve yatağa mahkum olmuştu. Annesini aradım ve durumunu sordum. "Bir tek umudum var. Düzenli ve sürekli fizik tedavi uygulanırsa, kızım yutkunabilme yetisini tekrar kazanabilir. Ağızdan beslenebilir ve tedaviye cevap verebilirse dünyalar benim olur. Ama eşim bir yerde haftalıkla çalışıyor. Bir çocuğumuz daha var. Ekonomik olarak çok zorlanıyoruz. Devlet hastanelerinde bu fizik tedaviyi yaptırabiliyoruz ancak, boğazı delik olduğu için enfeksiyon riski çok fazla oluyor ve kötüleşiyor. Bu yüzden, bir uzman tarafından yapılacak fizik tedaviyi evde yaptırmamız gerekiyor." dedi. Hemen iki aylık evde fizik tedavi için gerekli olan 5000 TL 'yi bu kentin beş can evladından beş dakikada topladım. Daha sonra anneyi aradım. "Akşam saat 19;00'da eşim ile birlikte ziyaretinize gelip, Derin'i göreceğiz ve Derin'in başlangıç olarak iki aylık tedavisi maddi olarak sağlayacağız" dedim. Ne dualar etti, anlatamam. Aynı saatte fizik tedaviyi uygulayacak olan uzmanı da evlerinde hazır bulunacaktı ve ben onunla da tanışacaktım. Eşimi aradım, söyledim. Çok sevindi. Ama beş dakika önce anneden cep telefonuma şu mesaj düştü. "Hüseyin bey, bir yardım sever kızımın bütün masraflarını karşıladı. Rabbim sizden ve arkadaşlarınızdan kat kat razı olsun. Durumu müsait olmayan bizim gibi çok hasta var. Yukarıda Allah var. Ben sizden para alamam. Vicdanım buna müsaade etmez. Allah sizden bin kere razı olsun ama siz o para ile başka çocuklara yardım edin" diye yazmış ve moral olur diye de bizi evine davet etmiş. Ben bittim.Bu haber 8658 defa okundu

Emeğe saygı

Selma Taşır
24 Temmuz 2018 Salı 14:42

Hüseyin Erol'u Biz İzmitiz grubundan takip ediyorum. Yıllardan bu yana çizgisini hiç bozmadan yaptıkları inanılmaz. Büyük emek ve zaman gerektiren işler. Takdir etmemek imkansız. İzmit adına kendisine çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Başkan

Cemil taşçı
24 Temmuz 2018 Salı 11:33

Chp bu adam dışındaki birini İzmit belediye başkanı adayı yaparsa yuh olsun. Tek aday gösterilecek adam Hüseyin Eroldur, tüm partililerden oy alacak kişidir. Çünkü chp nin oyu tek başına birini seçtirmeye yetmez.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Örnek kişilik

Saim Taşkın
24 Temmuz 2018 Salı 00:26

Hüseyin Erol diye yazılır adam diye okunur. İzmit onu böyle tanır. O bizim gururumuz...

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

SAKIN BİTME HÜSEYİN EROL

Güzin Yenilmez (Egici)
23 Temmuz 2018 Pazartesi 23:51

İzmit im bu güne kadar Senin gibi yaşadığı yere sahip çıkmadı. Hiç yıllardır kim nerede öldümü kaldımı.Ve de yaşayanları buluşturmadı. İzmit imde herkeslerin yazdıkları geçmişteki olsun yeni olsun .Hatıralar haberler ile. Bizleri buluşturmadı. Sana teşekkür ederim. Ben Turgut mahallesi Orhan mahallesi. Rasathane semti. Yukarıpazar lı ,Nüfusumda Hacıhasan mahallesi yazan 1943 dogumlu. Yirmi altı yılımı İzmit imde yaşamış. (Bir deyim vardı neydi o.) İNSANLAR GEÇMİŞİN E RÜCÜ EDERLER) Ge

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ