22 Ocak 2018 Pazartesi 09:09
 
  • 3,827 TL

  • 4,679 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

HYUNDAİ 100 ÖĞRENCİYE BURS VERECEK

Hyundai 100 öğrenciye burs verecek
14 Eylül 2017 Perşembe 16:32

“Eğitim Destek Bursu” protokolü, ValiHüseyin Aksoy ile Hyundai Ceo’su Mong Hyun Yoon tarafından imzalandı.

İlimizin 12 ilçesinde meslek liselerinde eğitim gören başarılı ihtiyaç sahibi  100 meslek lisesi öğrencisine orta öğrenim süresince  kesintisiz aylık 300 TL tutarında burs verilmesi ile ilgili  “Eğitim Destek Bursu” protokolü,  Vali Hüseyin Aksoy  ile Hyundai Ceo’su Mong Hyun Yoon tarafından imzalandı.
 
Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra; Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Mong Hyun Yoon, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.İdari Birimler Direktörü Yong Kut Kim ile Genel Müdür Yardımcısı Mersat Yavaş katıldı.

Eğitime yaptığı katkılar ve verdiği desteklerden dolayı Vali Aksoy'a  teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, protokol çerçevesinde 12 ilçede belirlenen 12 okuldan tespit edilen 10 ar öğrencinin başarıları devam ettiği sürece mezun olana kadar  burstan yararlanacaklarını ve burstan gazi ve şehit ailelerinin çocuklarının da yararlanabileceğini belirti.

Milli Eğitim Müdürünün konuşmalarının ardından Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Mong Hyun Yoon  yaptığı konuşmasında ise;  “Biz geçmişten geleceğe kardeş bir ülkeyiz. Biz Koreliler olarak tarih boyunca Türklerden çok destek aldık. Bu anlamda Türklere minnettarız. Hyundai ülkemizde belli bir seviyeye geldikten sonra ilk kez Türkiye’ye gelerek, global pazardaki ilk yerimiz Türkiye’dir. Bu belki küçük bir destek olacak ancak Türk öğrencileri için  ufak da olsa  bir yardım umut olacak.  Ben burada başkan olarak işlerimizi her geçen gün arttırıp, sizlerle daha güzel işler yapmak için söz veriyorum” diyen Mong Hyun Yoon,  “Eğitim Destek Bursu” hakkında bilgilendirme yaptı. 


Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmalarında; “Bugün Hyundai ile Kocaeli Valiliği olarak bir protokol imzalamak üzere bir aradayız. İlimiz genelinde  başarılı ve ihtiyaç sahibi olan 100 Meslek Lisesi öğrencimize burs vermek adına bu protokolü gerçekleştireceğiz. Kore ile tarihsel süreç içerisinde Türkiye’nin çok yakın bağları var ve bu yakın bağlar güçlenerek devam ediyor. Bu yakın ilişkilerin farklı noktalara taşınması bakımından da bu tür protokoller ve yapılan çalışmalar büyük önem taşımaktadır. Eğitim bizim en önemli konularımızın başında geliyor. Eğitimde aksaklıkların oluşmaması, öğrencilerimizin daha iyi bir noktaya gelebilmesi bakımından büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması için her türlü tedbiri aldık. Bu protokolle belli başarı sağlamış ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs verilecektir.” diyen Sayın Valimiz Hyundai yönetimine teşekkür etti.
Konuşmaların ardından  Kocaeli Valiliği ile Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında yapılan “Eğitim Destek Bursu” İşbirliği Protokolü hayırlı olsun dilekleriyle imzalandı ve günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.

Bu haber 530 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET