17 Haziran 2019 Pazartesi 20:59
 
Öncekiler Sonrakiler

İBN-İ SİNA MAHALLE KONAĞI’NDA GÖZ KAMAŞTIRIYOR

İbn-i Sina Mahalle Konağı’nda Göz Kamaştırıyor
19 Temmuz 2018 Perşembe 10:28

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un vizyon projeleri arasında yer alan İbn-i Sina Mahalle Konağı, görünümü ve sosyal donatılarıyla göz kamaştırıyor

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, birbirinden önemli projeleri ilçe halkının hizmetine sunmaya devam ediyor. Daha önce Derince’de Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok Amaçlı Spor Salonu, İshakçılar Er Meydanı ve Spor Kompleksi, 20 metrelik alternatif yol ve viyadük projeleri, Dümbüldek Pınarı Mesire Alanı ile İshakçılar Kültür Merkezi tamamlanarak, ilçe halkının hizmetine sunulmuştu.  Başkan Bulut’un vizyon projeleri arasında yer alan bir diğer çalışma İbn-i Sina Mahalle Konağı’nda ise artık son rötuşlar yapılıyor.

Vatandaşların beğenisini kazandı
İbn-i Sina Mahallesi’nde inşası tamamlanan Mahalle Konağı’nın ince işçilikleri tamamlanmak üzere. Görünümü ve sosyal donatıları ile vatandaşlardan büyük beğeni toplayan konak, Bekir Sıtkı Özer Okulu’nun karşısındaki alanda yer alıyor. Mahalle sakinlerinin sosyal ve kültürel yaşamlarına katkı sunmak amacıyla yapımı gerçekleştirilen Mahalle Konağı, toplam 626 m² inşaat alanına sahip, 300 m² taban alanı üzerine inşa edildi.

Eğitim ve sağlık merkezi
Zemin kat ve bir normal kattan oluşan İbni Sina Mahalle Konağı’nda eğitim alanından sağlık uygulamalarına kadar pek çok alanda hizmet verilecek. İbni Sina Mahalle Konağı’nın zemin katında, 4 adet aile hekimi odası, 1 adet gebe izleme ve aile planlama odası, 1 adet bebek ve çocuk emzirme aşılama odası, 1 adet laboratuvar, 1 adet bebek emzirme odası, sağlık ocağı ile 2 adet derslik yer alıyor. Konağın 1. katında ise 5 adet derslik, 1 adet çok amaçlı salon ve bu salona bağlı bir depo, tuvaletler, kombi odası, çay ocağı, ofis ve fuayenin bulunduğu kısım yer alıyor.

Bu haber 493 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ