20 Kasım 2017 Pazartesi 16:18
 
  • 3,914 TL

  • 4,614 TL

  • 162,37 TL

  • 105.018

Öncekiler Sonrakiler

İHRACATIN YENİ YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

İhracatın Yeni Yıldızları Ödüllerini aldı
27 Temmuz 2017 Perşembe 11:35

Gebze Ticaret Odası tarafından düzenlenen İhracatın Yeni Yıldızları Ödül Töreni, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ramada Plaza İstanbul Asia Airport Otelde düzenlenen törene; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Kutbettin Arzu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkan Yardımcısı Halil Mete, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Çayırova Kaymakamı Mustafa Hotman, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, OSB Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda  sanayici  ve işadamı katıldı.

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve  TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Gebze Ticaret Odamızın düzenlemiş olduğu İhracatın Yeni Yıldızları Ödül Töreninde programımızı onurlandıran Sayın Bakanımıza hoş geldiniz diyorum. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin en önemli noktalarından birini Kocaeli oluşturuyor.  Dış ticaretin yaklaşık olarak %18 i kentimizde gerçekleştiriliyor. Her boyutuyla Türk ekonomisine büyük katkılar sunan böyle bir ilde Vali olarak görev yapmaktan büyük onur duyuyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkenin önüne belirli hedefler koymuştur. Bu hedeflerin biride 100. Yılda ihracatı belirli bir noktaya ulaştırmaktır. Üretmek önemli ancak ürettiğimizi de ihraç edebilmek daha da önemlidir. Bu bakımdan kendimizi sürekli geliştirmeliyiz. Ödül alacak olan bütün sanayicilerimizi tebrik ediyorum.” diyen Sayın valimizin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci ise yaptığı konuşmalarında; “Gebze Ticaret Odamızın sertifika programını tamamlayarak yeni girişimci arkadaşlarımızın büyüyüp, ihracatın yıldızları haline gelmelerinden dolayı tebrik ediyorum.  Böyle bir organizasyonu düzenleyen     Gebze Ticaret Odamızın Başkanının nezdinde bütün yönetim kurulu üyelerini kutluyorum.


“SON ÇIKARDIĞIMIZ REFORMLA SANAYİCİLERİMİZ ÜZERİNDEKİ BİR ÇOK YÜKÜ KALDIRDIK”

Bu başarı öncelikle işadamlarımızın ve reel sektörün  başarısıdır. Sizler ne kadar başarılıysanız Türkiye’yi dünyanın sayılı ekonomileri arasına sokacağınıza inancımız tamdır. Biz 2023 hedeflerini ortaya koyarken Türk insanına, girişimcisine ve işadamlarına güvendik. Gebze üretim, istihdam kapasitesiyle Türkiye’nin önemli merkezidir. Gebze Türkiye’nin hızla büyümesine önemli katkılar sunmaktadır. Bizler sizlerin yanındayız. Sizlerden gelen görüşlere hükümet olarak çok önem veriyoruz. Küresel rekabetin hızla geliştiği günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki farkı bilgi düzeyi oluşturuyor. Bizim temel amacımız ülkemizin teknoloji, ARGE, markalaşma ve tasarım kabiliyetlerini artırmaktır. Bizler yeni pazarlarda hedefliyoruz. Yeni pazarlara girmek adına sizlere her türlü desteği veriyoruz. Siz daha çok çalışacaksınız ki biz daha çok destek olacağız. Son çıkardığımız reformla sanayicilerimiz üzerindeki bir çok yükü kaldırdık. TRT ve emlak vergilerini kaldırarak gerçekten ciddi rakamlar yakaladık. OSB yönetimlerine geniş yetkiler verdik. Odalarımız sizlerle bizim aramızda köprü görevi görüyorlar. Biz hiçbir zaman mali disiplinden taviz vermedik. Biz adımlarımızı atarken gerçekten geniş istişareler yapıyoruz. Her zaman üreten kesim büyüsün istiyoruz. Elbette Türkiye’nin tasarruf açığı var. Ancak hükümet olarak her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Biz yolumuza emin adımlarla yürüyoruz. Biz büyüme potansiyelimizi artırıyoruz. Bizlerin orta ve yüksek teknolojiye yoğunlaşmamız gerekiyor.” diyen Sayın Bakanımıza  Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Osmanlı desenlerinin yer aldığı ibrik takdiminde bulundu.

Konuşmaların ardından  Bakan Tüfenkçi, Vali Aksoy ve protokol üyeleri, Gebze Ticaret Odasının sertifika programını tamamlayan ihracatın yeni yıldızlarına ödüllerini verdiler.
 

Bu haber 1091 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU'da görev değişikliği

İSU'da görev değişikliği

İSU da Kurumsal yapılanma çalışmaları kapsamında organizasyonda görev değişiklikleri yapıldı.

İşletme Mezunları Bir Araya Geldi

İşletme Mezunları Bir Araya Geldi

GTÜ İşletme Fakültesi mezunlar hafta sonu düzenlenen "Mezunlar Buluşması" programında bir araya geldi.

Acil kan aranıyor!

Acil kan aranıyor!

A RH (+) Pozitif Kan aranıyor.

Başiskele 4. Yıldızını almaya gidiyor

Başiskele 4. Yıldızını almaya gidiyor

Başiskele Belediyesi Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz 22 Kasım günü Zorlu Center’a Türkiye Mükemmellik Ödülünde 4. Yıldız belgesini almaya gidiyor.

Yollar bakım ve onarımdan geçirilecek

   Yollar bakım ve onarımdan geçirilecek

Büyükşehir Belediyesi kış mevsiminden sonra Kocaeli’nde yol bakım ve onarım işleri için 2018 ilkbahar aylarına hazırlık yapıyor

Bülent Baturman göreve başladı

Bülent Baturman göreve başladı

Kocaeli Birlikspor’un yeni teknik direktörü Bülent Baturman dün göreve başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET