16 Aralık 2017 Cumartesi 12:14
 
  • 3,868 TL

  • 4,548 TL

  • 156,58 TL

  • 109.330

Öncekiler Sonrakiler

İL AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi
22 Kasım 2017 Çarşamba 16:27

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra; Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, Vali Yardımcıları;  Ekrem Erdoğan, Ahmet Büyükçelik, Beyazıt Tanç, Osman Ekşi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü İsmet Çalışkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ersan Aytaç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İlhan Özel, Defterdar Dursun Ali Özel, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, Belediye Daire Başkan ve Yardımcıları, Karayolları 1. Bölge Müdür Yardımcısı Okan Gerçek, AFAD Şube Müdürleri ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nun üyeleri katıldı.

Toplantıda Vali  Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon kurulu toplantımızı gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Bilindiği üzere Kocaeli ili depremde birinci öncelikli yerler arasında yer alan bir il. Özellikle depreme karşı hazırlıklı olabilme adına yapılmış olan çalışmaları gözden geçirmek, varsa eksiklikler onları gidermek adına bir aradayız. İl Afet ve Acil durum koordinasyon kurulu olarak sadece depreme dönük değil, afetin diğer türlerine dönük olarak da alınması gereken tedbirler ile ilgili çalışmaları gözden geçireceğiz. Bilindiği üzere illerde 26 hizmet grubu ve planı oluşturuluyor. Bu anlamda bu çalışmalar ilgili arkadaşlarımız tarafından tamamlandı, bugün de bizlere sunulacak ve kurul üyesi arkadaşlarımızın görüşleri, önerileri varsa onları da aldıktan sonra TAMP-Koaceli planımıza son halini vereceğiz. Uygulama noktasında birliktelik sağlamak suretiyle bundan sonraki çalışmalarımızda daha sağlıklı bir şekilde yol almış olacağız.” diyen Sayın Valimiz,  katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından 12 Mayıs 2015 tarihinde İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurul gündemine alınarak onaylanan TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planına bağlı olarak hazırlanan, 2017 yılı 26 Hizmet Grubu Operasyon Planlarının güncellenmesiyle ilgili AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul tarafından planlama süreci, aşamaları, Hizmet Gruplarının sorumlulukları, ana çözüm ortağı ile destek çözüm ortağı kuruluşların görevleri, onay sonrasında yürütülecek işlemler ve yapılacak eğitim çalışmaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

23 Mart 2017 tarihinde kurul onayı alan TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı ile ana planın eki mahiyetinde ki 26 Hizmet Grubu Operasyon Planlarının güncellemesi yapılarak  İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurul Üyeleri tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.


Bu haber 261 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kartepe'den Kudüs'e destek yürüyüşü

Kartepe'den Kudüs'e destek yürüyüşü

Kartepe Belediyesi Kadınlar Kulübü “Kudüs için sende bir adım at” sloganıyla ve üyeleriyle birlikte Kartepeli Kadınlar, İstasyon Mahallesi Yürüyüş yolundan sloganlar eşliğinde tepkilerini dile getirdiler.

Çocuk kulübü hayallerini taşa resmetti

Çocuk kulübü hayallerini taşa resmetti

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, çocukların hayal güçlerinin gelişmesi için “Çocuklar İçin Çocuklarla Sanat” etkinliği gerçekleştirdi.

İnşaat Mühendisleri coştu

İnşaat Mühendisleri coştu

Cengiz Kurtoğlu gönülleri fethetti

EN BÜYÜK ŞEB-İ ARUS GÖSTERİSİ İZMİT’TE YAPILDI

EN BÜYÜK ŞEB-İ ARUS GÖSTERİSİ İZMİT’TE YAPILDI

Hz. Mevlana’nın 744. vuslat yılı nedeniyle en büyük Şeb-i Arus gösterisi İzmit’te düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET