25 Mayıs 2018 Cuma 11:55
 
  • 4,698 TL

  • 5,493 TL

  • 199,47 TL

  • 102.592

Öncekiler Sonrakiler

İL AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi
22 Kasım 2017 Çarşamba 16:27

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra; Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, Vali Yardımcıları;  Ekrem Erdoğan, Ahmet Büyükçelik, Beyazıt Tanç, Osman Ekşi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü İsmet Çalışkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ersan Aytaç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İlhan Özel, Defterdar Dursun Ali Özel, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, Belediye Daire Başkan ve Yardımcıları, Karayolları 1. Bölge Müdür Yardımcısı Okan Gerçek, AFAD Şube Müdürleri ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nun üyeleri katıldı.

Toplantıda Vali  Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon kurulu toplantımızı gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Bilindiği üzere Kocaeli ili depremde birinci öncelikli yerler arasında yer alan bir il. Özellikle depreme karşı hazırlıklı olabilme adına yapılmış olan çalışmaları gözden geçirmek, varsa eksiklikler onları gidermek adına bir aradayız. İl Afet ve Acil durum koordinasyon kurulu olarak sadece depreme dönük değil, afetin diğer türlerine dönük olarak da alınması gereken tedbirler ile ilgili çalışmaları gözden geçireceğiz. Bilindiği üzere illerde 26 hizmet grubu ve planı oluşturuluyor. Bu anlamda bu çalışmalar ilgili arkadaşlarımız tarafından tamamlandı, bugün de bizlere sunulacak ve kurul üyesi arkadaşlarımızın görüşleri, önerileri varsa onları da aldıktan sonra TAMP-Koaceli planımıza son halini vereceğiz. Uygulama noktasında birliktelik sağlamak suretiyle bundan sonraki çalışmalarımızda daha sağlıklı bir şekilde yol almış olacağız.” diyen Sayın Valimiz,  katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından 12 Mayıs 2015 tarihinde İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurul gündemine alınarak onaylanan TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planına bağlı olarak hazırlanan, 2017 yılı 26 Hizmet Grubu Operasyon Planlarının güncellenmesiyle ilgili AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul tarafından planlama süreci, aşamaları, Hizmet Gruplarının sorumlulukları, ana çözüm ortağı ile destek çözüm ortağı kuruluşların görevleri, onay sonrasında yürütülecek işlemler ve yapılacak eğitim çalışmaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

23 Mart 2017 tarihinde kurul onayı alan TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı ile ana planın eki mahiyetinde ki 26 Hizmet Grubu Operasyon Planlarının güncellemesi yapılarak  İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurul Üyeleri tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.


Bu haber 356 defa okundu

DİĞER HABERLER

Dağdeviren vekil adaylarını tanıttı

Dağdeviren vekil adaylarını tanıttı

Canan Dağdeviren’den muhteşem canlı yayın CHP Kocaeli milletvekili adaylarını tanıttı.

KO-MEK mantar yetiştiriyor

KO-MEK mantar yetiştiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim konusunda Türkiye’ye örnek projesi olan KO-MEK (Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları)açtığı Mantar Yetiştiriciliği branşıyla istihdam alanında önemli bir hizmete imza attı.

Lise restore ediliyor

Lise restore ediliyor

Başkan Karaosmanoğlu, Kandıra Lisesi Mezunlar Derneği ile bir araya geldi. Görüşmede gençlik ve eğitim üzerine değerlendirmeler yapılırken, Kandıra Lisesi’nin eski binası da ele alındı.

Uzun bayram tatili bekleyenlere haber geldi

Uzun bayram tatili bekleyenlere haber geldi

.

Şehit yakınları ve gazi ailelerine iftar

Şehit yakınları ve gazi ailelerine iftar

K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına düzenlenen iftar programı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET