23 Ekim 2018 Salı 09:35
 
  • 5,680 TL

  • 6,512 TL

  • 223,01 TL

  • 94.682

Öncekiler Sonrakiler

İL BAŞKANLARI FETÖ DONANMA DAVASINA KATILACAK

İl Başkanları FETÖ Donanma davasına katılacak
13 Eylül 2017 Çarşamba 13:27

İl başkanları 15. kez bir arada.

Kocaeli’de ki 7 siyasi parti il başkanlarının her ayın ilk pazartesi gerçekleştirdiği il başkanları toplantısının 15. ncisi haftanın ilk pazartesinin Kurban Bayramına denk gelmesinden dolayı ikinci haftası gerçekleşti. SP İl Başkanı Nurettin Çelik’in ev sahipliğinde İzmit Ramada Plaza Otel’de gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu,  BBP İl Başkanı Serhat Duyar ve DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül katıldı. İl başkanları toplantı öncesi otelin lobisinde sohbet etti. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Ankara’da gerçekleşecek toplantı nedeniyle il başkanları toplantısından erken ayrıldı. Bir dahaki toplantı AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek.

BU MASA TÜRKİYE’YE ÖRNEK

SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “ Bugün 15. Kez bir aradayız. Bu masa önümüzdeki süreçte bütün Türkiye’ye örnek olabilecek yapıda güçlenmesini devam ettiriyor. Ciddi kalıcı kararları da almaya başladık. Bütün il başkanları olarak bu masanın tüm Türkiye’ye yayılmasını arzu ediyoruz. Bu masanın dağılmasını arzu eden, bu birliktelikten rahatsızlık duyan kişi yada kurumlar için bir takım adımlar atılıyor. Önümüzdeki süreçte buna benzer çalışmaların yapılacağı zemini birlikte yapacağız. Ben tüm il başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

19 EYLÜL SALI GÜNÜ KANDIRA CEVAEVİNDE OLACAKLAR

PKK ve Fetö terör örgütlerine karşı yapılan çalışmaları bizde takip ediyoruz diyerek konuşmasına devam eden Çelik, “ Fetö’nün bölgemizdeki Kandıra cezaevinde devam eden duruşmaya 7 il başkanı olarak  önümüzdeki hafta 19 Eylül Salı günü bizde katılacağız. İlimizde trafik sorunu da devam ediyor. Özellikle ağır tonajlı araçların şehir içerisinde olmaması için gerekli hassasiyetin yapılacağına inanıyoruz. Sayı itibariyle KOÜ Türkiye’nin en yoğun üniversitelerinden bir tanesi. Önümüzdeki süreçte de rektörümüzü ziyaret ederek üçüncü üniversitenin Kocaeli’ne kazandırılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Son olarak, Dünya’da yapılan tüm katliamlar hepimizi üzüyor. Arakan’da yapılan katliamı hiçbirimizin katılması mümkün değil. Siyasette bir başkasına yardımcı olamıyorsak yapmış olduğumuz çalışmanın da karşılığı yoktur. Bu hassasiyetleri de kendi kürsümüzde dile getirmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları bizi biraz rahatlatıyor ama yeterli değil. BM hiçbir zaman bu tür hadiselerde Müslümanların lehine yer almaz” ifadelerini kullandı.

MAYINLI ARAZİDE YÜRÜMEK ZORDUR

HDP’nin bu masada olması gerektiği şeklinde yaptığı açıklama konusundaki gelen soru üzerine Çelik, “Bu masanın güçlülüğü ile alakalı konuşmayla başladık toplantımıza diyen Çelik, Tüm partilerimizin terörle alakalı duruşu ortadır. 7 il başkanı olarak şunu diyoruz. Bizim arkamızda Türk bayrağı var. Bundan dolayı önümüzdeki süreçte HDP de desin ki bu bayrak altında terörle mücadele etmek istiyoruz. Bu masanın ciddi anlamda devam etmesini istemeyen belli bir kitle var. Bizde bu masanın dağılmamasında kararlıyız. Hedefimiz bu noktada yaşanabilir bir Türkiye istiyoruz. Şiddete bulaşmış bütün kurum ve siyasi yapıların da karşısındayız. Bizim dışımızdaki oluşumlar bizim gibi düşünür ve adım atarsa yaşamın kalitesi de artar diye düşünüyorum. Yanlış algılanacak yapıyı da oluşturmamak lazım. Mayınlı bir arazi ve mayınlı arazide yürümek de kolay değildir” dedi.

ÜÇÜNCÜ ÜNİVERSİTE HAKKINDA

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “ Bu masaya sonradan oturan bir büyüğünüz olarak bu masadan hoşnut olduğumuz, birlik beraberlik mesajı veren bir masa olduğunu her zaman söylüyorum. Kocaelispor ve trafikle ilgili sıkıntılarda bu masa çok şey yaptı” dedi. Kocaeli’de üçüncü üniversite konusunda çalışmaları olduğunu dile getiren Dedeoğlu, “Kocaeli’de  84 bin öğrenci var. Üçüncü üniversite için küçük bir çalışma yaptık. Rektörümüzle konuştuktan sonra konuyu Ankara’ya da götüreceğiz. Kocaeli üçüncü hatta dördüncü üniversiteyi kaldıracak durumdadır. Bu çalışmayı yaparken üniversite için bir isim de buldum. Bu isim bir öneridir. Adını Doğu Marmara Üniversitesi olarak önereceğim. Siyasi bir isim değil. Bu nedenle bence herkesin kabul edeceği bir isim olacaktır” diye konuştu. Dedeoğlu toplantının ardından üçüncü üniversite hakkında yaptıkları çalışmanın bulunduğu dosyayı il başkanlarına ve basın mensuplarına dağıttı.

SİYASETÇİ ŞEFFAF OLMALI
CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Konunun masayı da kent siyasetini de germediğini düşünüyorum. Biz çözüm değil, kentin sorunlarını tartışıp ileri götürmeyi düşünüyoruz. Tahsin Tarhan benim milletvekilim. İl başkanı olarak ona sahip çıktım. Benim söylediğim bir şey var. Siyasetçi şeffaf olmalı. Belden aşağı konuşulmamalı. Tahsin bey konu hakkında 10 tane sorunun olduğu bir önerge verdiğini ve kendisine cevap verilmediğini söylüyor. Ben Şemsettin beye sorulan sorulara cevap verilmesi gerektiğini belirttim.  Bu tür eleştiriler her zaman olacaktır” ifadelerini kullandı.


Bu haber 592 defa okundu

DİĞER HABERLER

Zabıta'dan denetimler

Zabıta'dan denetimler

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanındaki denetimlerini sürdürüyor.

Kayıp şahsı AFAD buldu

Kayıp şahsı AFAD buldu

Kocaeli AFAD ve Jandarma ekipleri Yuvacık Menekşe Yaylasında mahsur kalan şahıs için birlikte kurtarma operasyonu yaptı.

Zamburkan' dan Cumhuriyet sergisine davet var

Zamburkan' dan Cumhuriyet sergisine davet var

'Cumhuriyet 2018 Karma Sergisi' 29 Ekim Pazartesi günü sanatseverlerle buluşacak.

Devlet Hastanesi otoparkına son rötuşlar

 Devlet Hastanesi otoparkına son rötuşlar

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Devlet Hastanesi yanındaki otoparkta çalışmalarını tamamlıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET