21 Mayıs 2018 Pazartesi 04:34
 
  • 4,499 TL

  • 5,290 TL

  • 186,41 TL

  • 102.410

Öncekiler Sonrakiler

İL BAŞKANLARINDAN ORTAK TEPKİ

İl Başkanlarından ortak tepki
18 Temmuz 2016 Pazartesi 11:49

Bu Millet darbeye geçit vermez

Geçtiğimiz Cuma gecesi askeri bir grubun gerçekleştirmeye çalıştığı darbe püskürtülmüş, Demokrasimizin kesiintiye uğraması engellenmişti.

Darbe girişiminin engellenmesinin ardından bir siyasi parti liderleri başta olmak üzere toplumun herkesiminden darbecilere adeta lanet yağdı. Bugün AKP, MHP, CHP, SP ve BBP İl Başkanları bir araya geldi ve ortak bir durum değerlendirmesi yaptı.


BU MİLLET BOMBADAN KORKMAZ


SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu yaptığı açıklamada '15 Temmuz terör girişimini şiddetle kınadığımı belirtmek istiyorum. Bu süreç içerisinde can siper hale gelerek bu dönemi atlatmak için inanılmaz bir tavır ortaya koyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şehit olan vatandaşlarımızı ve emniyet teşkilatımızdaki güvenliklerimizi  ise rahmetle anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu günlerin bir daha yaşanmaması için dua ediyoruz. Elbette ayrı ayrı siyasi partilerin mensuplarıyız. İktidar mücadelesi normal şartlarda yapılır. Ülkenin normal şartlara dönmesi için var olan parlamenter sisteme sahip çıkacağız.

 
ASKERLER AYRI TUTULMALI

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise şöyle konuştu;

Darbelerin Türkiye’ye getireceği hiçbirşey yok. Bir sürü darbe gördüm ve avukat olarak yaşadım. Darbelere karşıyız. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tektir ve bayrağımızda tektir. Öncelikle 15 Temmuz’da yapılan darbe girişiminde hayatını kaybeden asker ve polislerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Yararılılarımıza acil şifalar diliyorum.  Darbe teşebbüsüne emir komutayla giden 20 yaşındaki askerlerimiz vardı. Aynı asker, aynı milletin çocukları bilmeden gitmişler ve anlayış gösterilmesi gerekir. Sanıyorum 3 bine yakın ihtilalci alındı deniliyor. Bunların çoğu er. Ve bunlara başka türlü yargılama yapmak gerekiyor.15 Temmuz’dan sonra toplantılar yapılmaya başlandı. Yürüyüşe katılmak istedim. Bunu AKP’nin şovu olarak gördüğüm için parti binası önünden geri döndüm. Bu tip toplanmalar vali himayesinde gerçekleşir ve bu durum çözülürse, toplanma Perşembe Pazarı alanına taşınırsa toplantılara biz de katılırız. Ülke bizimdir. Ülkemiz için ana muhalefet olarak elimizden geleni yaparız.”

 
FOTOĞRAFLAR GERÇEK DEĞİL
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise şunları söyledi: ” Türk vatandaşı ve askerin karşı karşıya getirilmeyeceğini millet olarak karşı durarak ve tepki göstererek bir sınav verdik. Türk milleti inandı ve püskürttü. Bu bir milattı. Ülkede yaşanan sorunlara tek yürek olduğunda gösterdiğimiz başarı ülkemizin yeniden şekillenmesinde faydalı olacaktır. Kamuoyu bilgilendirmeleri için liderlere teşekkür ediyoruz. Türk milletinin ortak geleceği hukuk ve demokrasidir. Vatan,millet bir ve diridir.   Sosyal medyadaki bazı görüntüler gerçek değildir. Kafası kesilen asker fotoğrafı ve kamçılanan asker fotoğrafları gerçek değildir. Provakasyonlar milletimizi tahrik etmemelidir.“
 

İDAM İÇİN İMZA KAMPANYASI


BBP İl Başkanı Nihat Ejderoğlu şunları söyledi: ”Tüm vatan hainlerinin bir araya gelerek ülkemize yaşattığı olayı kınıyorum.  Halkımız bu terör girişimine en şiddetli bir şekilde tepki göstererek Türk bayraklarıyla sokaklara döküldü. Bu olaya karşı durdu. Bugün itibariyle idam kararının geriye dönük etkisi olmayacak. Ama 2012’de söylemiştik bu ülkede idamın geri gelmesini. Bugün yine söylüyoruz ve idamın geri gelmesini talep ediyoruz. İlimizde yarından itibaren bunun için imza kampanyası başlatıyoruz.”
 
DARBE DEĞİL TERÖR OPERASYONU
Son olarak söz alan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise şunları söyledi:” Bundan sonra birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz. 15 Temmuz gecesi  başlayan olaylara  darbe dense de darbe kılıfı altında yapılmak istenen terör operasyonudur. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbeden ötedir. Her ne kadar yaşlarımız el vermese de 1960’da ve 1980’de fiilen darbeleri gördük. Öncesinde darbe girişimleri olmuştur. 15 Temmuz’da ise bomba dahi görmeyen, milli iradenin ortaya çıktığı herkesin kendi ruhunu yansıttığı TBMM’nin bombalandığını yaşı yeten de yetmeyende ilk defa gördü. Bu olayı tüm askeri camiaya havale etmiyoruz ama bir grup, devlet reisini düşmanını öldürmek istercesine helikopterle  şehit etmek için gittiğini gördük. F16 kaldırarak iki bombayla çok sayıda güvenlik güçlerimizi şehit ettiler. 15 Temmuz’da yaşanan şey terör faaliyeti kılıfı ise darbe idi. Bunu ortaya koymak isteyenler şunu hesap etmeyi unutmuşlar. Bu da milli iradenin ta kendisidir. Toplanma faaliyetini Perşembe Pazarı alanına taşıyacaklarını ifade eden Ceyhan,” Haliyle süreçte iktidar olduğumuz için ve hükümete operasyon görüntüsü olduğu için halkımıza toplanma davetini bizzat ifade ettik. Vali ve büyükşehir belediye başkanımızın izni ile bu faaliyeti  Perşembe Pazarı alanına taşıyacağız. Gönlü bu vatan için çarpan herkesi buraya davet ediyoruz. Sayın valimizle buradan çıktıktan sonra görüşeceğiz. Tüm Kocaeli halkını da buraya davet ediyoruz.İl başkanlarımızın tamamıyla problemimiz yok. Ülkenin geleceğiyle ilgili taleplerimizin paydasında ülkenin geleceği var. Ayda bir bir saate olsa bir araya gelelim. Ağustos ayı ilk haftası pazartesi günü bir araya gelelim ve biz ev sahipliği yapacağız. Siyasi fikir ayrılıklarımızı bir kenara bırakıp teklifleri ve talepleri hep birlikte değerlendireceğiz. Bende üzerime düşeni yapmaya çalışacağım Önemli olan Kocaeli ve Türk halkının daha ileriye gitmesidir. Herşeyin bir hukuku olması lazım. Türkiye demokratik hukuk cumhuriyetidir.”
Bu haber 1596 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enver Güler'e büyük alkış

Enver Güler'e büyük alkış

İzmit Belediyesi önünde Nevzat Doğan istifa sesleri

Gülaçtı ailesinin acı günü

Gülaçtı ailesinin acı günü

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Duran Gülaçtı’nın cenazesine katılan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve partililer, Gülaçtı ailesini acı günlerinde yalnız bırakmadı.

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları, 24 Haziran seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde Ramazan Ayı’nda da gece -gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

İzmit Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan bebek emzirme kabinlerinin daha düzenli ve temiz kullanılması istendi.

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

.

Beytullah'ı mutlu eden hediye

Beytullah'ı mutlu eden hediye

İzmit Belediyesi, bir çocuğu daha mutlu etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET