25 Ocak 2020 Cumartesi 21:36

İLK YARDIM EĞİTİMİ BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİNE YOĞUN İLGİ

İlk Yardım Eğitimi Bilinçlendirme Seminerine Yoğun İlgi
09 Aralık 2019 Pazartesi 14:00

Kocaeli Kent Konseyi, Türk Kızılayı İzmit Şubesi ve Genç Kocaelililer Derneği birlikteliğinde İlk Yardım Eğitimi Bilinçlendirme Semineri düzenlendi.

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi İlk Yardım Eğitimi Mesul Müdürü Kezban Gümüş’ün sunumuyla gerçekleşen seminere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kocaeli Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen beş saatlik seminere, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Türk Kızılayı İzmit Şube Başkanı Halil Kesikbaş, Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Umut Ongül, Yerel-Sen Genel Sekreteri Ali Danış, kentimizin duayen gazetecilerinden Sevcan Tamer, Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Selma Platin Pek, meclis ve çalışma grubu üyeleri ile vatandaşlar katılım sağladı.

 


Programın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı İzmit Şube Başkanı Halil Kesikbaş, ülkemizde ilk yardım bilgisinin eksikliğinden kaynaklı ani ölümlerin çok fazla olduğunu belirterek, ilk yardım eğitimini önemine ve artırılması gerekliliğine dikkat çekti. Katılım sağlayan herkese teşekkür eden Kesikbaş, eğitimin verimli geçmesini temenni ederek, eğitimlerin devam edeceğini söyledi. Eğitimden önce sunumu gerçekleştirilecek Kezban Gümüş’e Sevcan Tamer ve Ali Danış tarafından çiçek takdimi yapıldı.

 


Seminerin ilk bölümünde, Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi İlk Yardım Eğitim Mesul Müdürü Kezban Gümüş; yetişkinler, çocuklar ve bebeklerde solunumun durmasına bağlı olarak yapılması gereken kalp masajı, kaza anında yaralının araçtan çıkarılması ve nefes borusuna bir cisim kaçmasına bağlı olarak gelişen boğulma vakalarında yapılması gereken heimlich manevrası ile ilgili ilk yardım uygulamalarını göstererek, katılımcıların uygulamayı tekrar etmelerini sağladı.
Gümüş; seminerin ikinci bölümünde ise temel ilk yardım eğitimi konularında bir sunum gerçekleştirerek katılımcıları bilgilendirdi. Sunum sonunda vatandaşların soruları yanıtlayan Gümüş, kaza ya da ilk yardım gerektiren durumlarda özellikle yapılmaması gerekenler konusunda da çeşitli uyarılarda bulundu.

Bu haber 483 defa okundu

DİĞER HABERLER

Acıyı fırsata çevirmek!

Acıyı fırsata çevirmek!

Yazık

İzmit Belediyesi kurtarma ekipleri Elazığ'a gidiyor

İzmit Belediyesi kurtarma ekipleri Elazığ'a gidiyor

DUALARIMIZ ELAZIĞ İLE

Kandilli uyardı

Kandilli uyardı

Evlere girmeyin

Gece yıkılıacak

Gece yıkılıacak

Sebep, Güvenlik

Kocaeli AFAD yola çıktı

Kocaeli AFAD yola çıktı

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünün arama kurtarma ekibi Elazığ’a hareket etti.

Elazığ'da şiddetli deprem

Elazığ'da şiddetli deprem

Elazığ’da korkutan deprem!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ