23 Nisan 2019 Salı 23:54
 
Öncekiler Sonrakiler

İRANLI SANATÇILAR TÜRK OCAĞINA KONUK OLDU

İranlı sanatçılar Türk ocağına konuk oldu
08 Kasım 2018 Perşembe 10:10

.

Helikon Sanat Merkezi'nin misafiri olarak ilimize gelen İranlı sanatçılara ülkelerine bakışımız ve Türk - İran ilişkileri hususunda Türkçe sunum ve Ingilizce çeviri yapılarak söyleşi gerçekleştirildi.

Sunum ve ev sahipliğini Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin'in yaptığı söyleşiye Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ile KAO Yöneticisi ve İzmit Türk Ocağı üyesi Dr. Nural Savcı katıldı sanatçılarla aydınları buluşturma toplantısına Türk Ocağı üyeleri ve üniversiteli ögrenciler de dinleyici olarak katıldı.

Söyleşide söz alan iranlı sanatçılar Türkiye'de bulunmaktan mutlu olduklarını iki komşu halkın ortak coğrafyalar ve ortak Kader taşıdığını birlikteliklerin sanat da dahil olmak üzere tüm alanlara yayılmasını arzu ettiklerini söylediler

Orhan Özçalık organizasyonuyla şehrimize gelen söyleşi haricinde de 2 sergi açan sanatçıların isimleri şöyle; Neda Tavallaee, Taraneh Tavallaee, Faegheh Fard e Ghomi, Mahdieh Farhadkiaei, Masoud Jazani, Fatemeh Sabri, Homa Khosravi Jelodar, Anahita Ghazanfari, Sarasaadat Mirkhosravi, Rene Saheb, Avin Farhadi, Niloofar Salehi, Zoheir Hossein Javaheri, Vida Heydarzadeh, Shahab Gharghaei, Zahra Honarpisheh.
Bu haber 422 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türk Ocağında yönetim değişti

Türk Ocağında yönetim değişti

Pidede gramaj oyunu

Pidede gramaj oyunu

Sözde zam yok...

Minikler Doktor önlüğü giydi

Minikler Doktor önlüğü giydi

Bu yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından 11.’si düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda minik eller doktor oldu.

İSU’DA 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

İSU’DA 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan çocuklarını şaşkına uğratan bilgi

23 Nisan çocuklarını şaşkına uğratan bilgi

23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda stant kuran Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürlüğü, çocuklara hayvan sevgisi aşılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ