26 Mayıs 2019 Pazar 09:19
 
Öncekiler Sonrakiler

İŞLETME SAHİPLERİ UYARILDI

İşletme sahipleri uyarıldı
24 Eylül 2018 Pazartesi 11:22

İzmit’te atık yağ denetimleri yapılıyor.

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde lokanta, pastane ve restorant gibi işyerlerinde kullanılan yağların ölçümleri yapılıyor. Denetimlerde yağların 3 defadan fazla kullanılmaması konusunda  işletme sahipleri uyarılıyor. Belediye yetkilileri, lokanta, pastane ve restorant gibi atık yağ çıkaran kuruluşların bu yağları biriktirerek anlaşmalı lisanslı firmaya vermek zorunda olduklarını hatırlatarak “ yaptığımız denetimlerde firmaların yağları teslim edip etmedikleri de kontrol ediliyor. Halen lisanslı firmalarla sözleşme yapmamış kuruluşlarda  sözleşme yapmaları konusunda uyarılıyorlar. Uyarıları dikkate almayanlar hakkında Çevre Kanununa göre 58,531.00 TL ile 145,890.00 TL arasında cezai işlem uygulanıyor” dediler. İzmit’te  toplanan atık yağların biodizel olarak değerlendirildiği de kaydedildi.
Bu haber 685 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ