21 Kasım 2017 Salı 16:41
 
  • 3,951 TL

  • 4,635 TL

  • 162,29 TL

  • 104.712

Öncekiler Sonrakiler

İSRAİL DEVLETİ’NE TEPKİ VERMEK MÜSLÜMANLARIN VAZİFESİDİR

İsrail Devleti’ne tepki vermek müslümanların vazifesidir
23 Temmuz 2017 Pazar 10:00

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi , Mescid-i Aksa hakkında Basın Açıklaması

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Başkanı Yücel Alpay Demir, Mescid-i Aksa hakkında Basın Açıklaması yaptı. Demir açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

İsrail’in Mescid-i Aksa’da yaptığı şiddet ve zulmü, endişe ve kızgınlıkla takip etmekteyiz. Mescid-i Aksa ve Kudüs, Tüm Müslümanların önem verdiği kutsal bir merkezdir.

İsrail’in, 1967’den bu yana Kudüs’ü işgal ettiğini, bugüne kadar da her geçen yıl bu bölgede Yahudi yerleşimini kanunsuz bir şekilde artırdığını , 1980’den bu yana da Kudüs’ün bütününün başkent yapılması anlayışına doğru hızla ilerlediğini bilmekteyiz.

1988’den bu yana Filistin Devleti’ni tanıyan Türkiye’nin, İsrail’i bu hedeflerinden vazgeçirebilmek ve Yahudi yerleşimlerini engelleyebilmek için uluslararası alanda elinden geleni yaptığı, diğer İslam ülkelerinin de bu konuda Türkiye gibi çaba göstermediği ve Türkiyeyi yanlız bıraktığı acı bir gerçektir.

Olay artık, Amerika ve BM tarafından 1980’li yıllardan beri dillendirilen, masum ve haklı gibi gösterilmeye çalışılan, “İsrail’in sözde meşru güvenlik endişeleri” boyutunu çoktan aşmış , İsrail’in Kudüs’ün bütününü tamamen işgalinde son hamlelerine dönüştürülmüştür.

Bugünlerde yaşananlar sadece temel inanç ve özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmemekte; İsrail’in, yine terör ve güvenlik bahanesine sığınarak özelde Mescid-i Aksa, genelde de Kudüs’ün bütününü kendi topraklarına katma başkent yapma hedefinde devam ettiğini göstermektedir.

Bu açıdan Mescid-i Aksa’da Müslümanların ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması çabalarının ve ibadet için gelenlere sık sık, terör ve güvenlik bahanesiyle, öldürmeye kadar giden şiddete dayalı fiilî müdahalede bulunulması gibi davranışların en kısa zamanda bitirilmesi gerekmektedir.

İsrail Devleti’nin bu haksız ve zulme varan uygulamalarına karşı tepki vermek her müslüman ülkenin vazifesidir.

Türk Ocakları kocaeli şubesi olarak bölgede barışın ivedilikle sağlanmasının en temel yollarından birisinin Filistin Devleti’nin dünyada tam anlamıyla tanınması ve haklarının iadesi olduğunu, İsrail’in 1967’den beri işgal ettiği Doğu Kudüs’teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğunu ve nihai olarak İsrail’in Harem-i Şerif’in kutsiyetine ve tarihî statüsüne saygı göstermesinin hukuki bir yükümlülük ve mecburiyeti olduğunu tüm dünyaya duyurmak ve kamuoyu oluşturmak Türk Devletlerinin ve Müslüman Devletlerinin doğal lideri olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin sorumluluğudur.

Bu çabalar sarf edilirken Türk Ocakları kocaeli şubesi olarak Devletimizin ve Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olmasının bu önemli hususun iç siyasetin üzerinde tutulmasının hükümetimizin desteklemesinin gerekliliğini yüce Türk Milletine ve kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Yücel Alpay Demir
Türk Ocakları kocaeli şube başkanı.
Bu haber 1313 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bylock operasyonu:15 gözaltı

Bylock operasyonu:15 gözaltı

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün operasyonları kapsamında "Bylock"kullandıkları tesbit edilen farklı meslek guruplarından15 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

İZGAZ' dan önemli uyarı!

İZGAZ' dan önemli uyarı!

İZGAZ havaların soğumasıyla birlikte doğal gaz ve katı yakıt kullanmakta olan tüketicileri karbonmonoksit zehirlenmeleriner karşı uyardı.

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı!

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı!

Kocaeli valiliği yetkili kişilerin isimleri kullanılarak kurum kuruluş ve hayırseverleri arayarak bağış veya yardım gibi nedenlerle para talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.

SEDAŞ, 4 AR-GE projesinin tanıtımını yaptı

SEDAŞ, 4 AR-GE projesinin tanıtımını yaptı

Bekir Sami Güven, 'Hizmet aşkı olanın projesi olur' dedi ve SEDAŞ’ın 2017 yılında 4 yeni Ar-Ge projesini onurla ve gururla sürdürmeye başladığını belirtti.

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın anne acısı

Petrol-İş  Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın anne acısı

.

O hastalığı önleyebilirsiniz

O hastalığı önleyebilirsiniz

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aysun Şengül, Akciğer Kanseri Hakkında Çok Önemli Bilgiler Aktardı!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET