21 Mart 2018 Çarşamba 00:18
 
  • 3,936 TL

  • 4,822 TL

  • 165,54 TL

  • 116.432

Öncekiler Sonrakiler

İŞTEN ATILAN POSCO İŞÇİLERİ SERBEST BIRAKILDI

İşten atılan Posco işçileri serbest bırakıldı
26 Aralık 2017 Salı 23:42

.

Alikahya'da faaliyet gösteren Posco Assan fabrikasında,çalışan ve  Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkartıldıkları öne sürülen işçiler  sabah saatlerinde Ankara’ya yürüme kararı almıştı.Posco işçilerinin bu eylemine CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'de katılarak destek vermişti.Fabrika önünde toplanan işçiler yürüyüşün kanunsuz ve izinsiz olduğu gerekçesi ile polis tarafından uyarılmış ve yürüyüşe izin verilmeyeceği belirtilerek dağılmaları istenmişti. Ancak işçiler geri adım atmadı ve polis gruba müdahale ederek aralarında Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Genel Merkez Yöneticileri Hami Baltacı, Özkan Atar, Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik ve Şube Sekreteri Hakan Küçük'ünde bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan 33 kişi serbest bırakıldı.

Bu haber 675 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ