17 Ocak 2019 Perşembe 04:43
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

İSTER GEÇ İSTER GEÇME

İster geç ister geçme
29 Ocak 2018 Pazartesi 10:00

.

AVRASYA Tüneli yap işlet devret yöntemi ile yapılmıştı. Devlet tünel için araç garantisi vermişti. Haliyle Avrasya Tüneli'nden geçişler Osmangazi Köprüsü gibi devletin kasasını yakından ilgilendiriyor. Peki araç garanti sayısı ne kadar ve buna ulaşıldı mı?

İSTANBUL trafiğine nefes aldıran Avrasya Tüneli'nin birinci işletme yılı faaliyet sonuçları açıklandı. Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş.'nin (ATAŞ) Üsküdar'daki merkezinde Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ve Koreli CEO Sungjin Lee basına bilgi verdi.

Avrasya Tüneli için yaklaşık 25.6 milyon araç garantisi verilmişti. Bu sayının altında geçiş olduğunda bunu devlet karşılayacaktı. Haliyle herkesin merak ettiği bu sayıya ulaşılıp ulaşılamadığı oldu. Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ilk yılda tünelden geçen araç sayısının 15.6 milyonda kaldığını söyledi. Garanti araç geçişi sayısına ulaşılamadığını belirten Arıoğlu şu açıklamayı yapıyor;

Bize verilen garanti, yıllık 25.6 milyon araca denk geliyor. Bu durumda geçen yıl 10 milyon araçlık eksik geçiş söz konusu. Bu araçların bedelini devlet bize ödeyecek. Garanti kapsamında devletten 123 milyon lira alacağız.
Bu haber 656 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ