17 Ağustos 2018 Cuma 19:51
 
  • 6,077 TL

  • 6,956 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

İSTER GEÇ İSTER GEÇME

İster geç ister geçme
29 Ocak 2018 Pazartesi 10:00

.

AVRASYA Tüneli yap işlet devret yöntemi ile yapılmıştı. Devlet tünel için araç garantisi vermişti. Haliyle Avrasya Tüneli'nden geçişler Osmangazi Köprüsü gibi devletin kasasını yakından ilgilendiriyor. Peki araç garanti sayısı ne kadar ve buna ulaşıldı mı?

İSTANBUL trafiğine nefes aldıran Avrasya Tüneli'nin birinci işletme yılı faaliyet sonuçları açıklandı. Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş.'nin (ATAŞ) Üsküdar'daki merkezinde Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ve Koreli CEO Sungjin Lee basına bilgi verdi.

Avrasya Tüneli için yaklaşık 25.6 milyon araç garantisi verilmişti. Bu sayının altında geçiş olduğunda bunu devlet karşılayacaktı. Haliyle herkesin merak ettiği bu sayıya ulaşılıp ulaşılamadığı oldu. Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ilk yılda tünelden geçen araç sayısının 15.6 milyonda kaldığını söyledi. Garanti araç geçişi sayısına ulaşılamadığını belirten Arıoğlu şu açıklamayı yapıyor;

Bize verilen garanti, yıllık 25.6 milyon araca denk geliyor. Bu durumda geçen yıl 10 milyon araçlık eksik geçiş söz konusu. Bu araçların bedelini devlet bize ödeyecek. Garanti kapsamında devletten 123 milyon lira alacağız.
Bu haber 619 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ