15 Ağustos 2018 Çarşamba 04:07
 
  • 6,377 TL

  • 7,228 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

İSTİNAT DUVARI 5 KATLI BİNANIN ÜZERİNE ÇÖKTÜ

İstinat duvarı 5 katlı binanın üzerine çöktü
05 Mart 2018 Pazartesi 15:10

.

İzmit Serdar Mahallesinde istinat duvarı 5 katı bir binanın üzerine çöktü. 10 dairenin bulunduğu bina tedbir amaçlı boşaltılırken 4 dairede ağır hasar meydana geldi. Bina sakinleri çöken duvarın kaldırılması için belediye ekiplerinden yardım bekliyor.İzmit Serdar Mahallesi Girgin Sokak üzerinde bulunan 5 katlı ve 10 daireli Girigin Apartman’ın çevresindeki istinat duvarı akşam saat 21:00 sularında büyük bir gürültü ile çöktü.  Apartman sakinleri korku ve panik içerisinde kendilerini dışarıya atarken, hemen belediye ve itfaiye ekiplerine haber verildi.  Bölgeye gelen ekipler, çöken duvarın parçalarının apartmana yaslandığını görünce, apartman sakinlerine kendi güvenlikleri için binayı boşaltmaları gerektiğini söyledi. Bina sakinleri komşu ve akrabalarına giderken,  bina çevresinde çökmenin olduğu noktalara emniyet şeridi çekildi. Gece geç saatlerde duvarda ikinci çökme meydana geldi.  İstinat duvar taş ve toprak ile binanın üzerine tamamen çöktü.  Alt katta bulunan daireler ve bina duvarı büyük zarar gördü.4 dairede ağır hasar varBinanın tedbir amaçlı boşaltılmış olması büyük bir facianın yaşanmasını önledi.  Apartman duvar ve pencerelerinin patladığı ve duvar parçalarının daire içine girdiği olayda, bölge sakinleri de büyük panik yaşadı. Binanın 1. Katında ikamet eden Serdar Acar’ın oğlu Kamil Acar, “Akşam saat 21:00 sularında istinat duvarı çöktü. İlk çökmede duvarın parçaları apartmana yaslandı. Bina boşaltıldı. Gece geç saatlerde ikinci çökme yaşandı.  Özellikle babama ait daire büyük zarar gördü.  Duvarlar patladı. Pencerelerden içeriye istinat duvarının parçaları girdi” dedi. Apartmanın etrafında yapılan yaklaşık 35 yıllık istinat duvarının çökmesi nedeniyle mağdur olduklarını ifade eden apartman sakinleri,  yetkililerden yardım istedi.


Bu haber 1164 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ