24 Mayıs 2018 Perşembe 03:24
 
  • 4,556 TL

  • 5,357 TL

  • 200,52 TL

  • 101.892

Öncekiler Sonrakiler

İSU'PERSONELİ İFTARDA BULUŞTU

İSU'personeli iftarda buluştu
14 Haziran 2017 Çarşamba 14:37

İSU Genel Müdürlüğü’nün geleneksel olarak düzenlediği Ramazan iftar programının bu yıl ikincisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımı ile Genel Müdürlük bahçesinde gerçekleşti.

GENEL MÜDÜRÜN EV SAHİPLİĞİ

Genel Müdür İlhan Bayram’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftara, Belde AŞ Genel Müdürü Kemal Yazıcı, İSU Genel Müdür yardımcıları Alaeddin Alkaç, Ali Sağlık ve Uğur Susoy, Daire Başkanları, İzmit, Derince ve Körfez Şube Müdürleri ile Genel Müdürlük, İzmit, Derince ve Körfez Şube Müdürlükleri personelinden olmak üzere 600 kişi katıldı.

 

GENEL MÜDÜR BAYRAM,”İNSANLARIN GÖNLÜNE GİDEN YOLA HİZMET EDİYORUZ.”

Ağaç ile bitki türleri ve peyzaj uygulamaları ile dikkat çeken Kurum bahçesinde kurulan masalarda yapılan iftar programı Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı. ”Rabbime şükürler olsun, bu mübarek ay bizi bir araya getirdi, yine beraber olduk ve biraya geldik. Bu ayın kendine has çok güzellikleri var. İnşallah bu iftar programının da bu ayın da bereketi hem hanelerimize hem kurumumuza hem Büyükşehir Belediyemize, hem de şehrimize hayırlı olur” temennisi ile konuşan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Bizler, olduğumuz yerde kurumumuza, şehrimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Kimimiz büroda çalışıyoruz, kimimiz atölyede çalışıyoruz, kimimiz de şantiyelerde çalışarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu memlekette bir taş üstüne taş koymaya çalışıyoruz. Su olmayınca hayat olmuyor. Hayatın en temel unsurlarından birisini biz insanlarımıza sunuyoruz. Hizmet ettiğimiz kesim yine kendi eşimiz, dostumuz, akrabamız, komşumuz; yani kendi kendimize, kendi şehrimize hizmet ediyoruz. Bu hizmeti yaparken, işte bu mübarek ayda belli duygular daha ön plana çıkıyor, maneviyat biraz daha ön plana çıkıyor. Sadece bir maddeyi taşımak, bir maddeyi götürmek değil de hakikaten gönülden yaptığımız işi, rabbimize şükür ederek böyle güzel bir hizmeti bizi vesile kıldığı için götürüyorsak işin güzelliği burada, diye düşünüyorum. ”dedi.

 

BİRLİKTE OLMANIN ÖNEMİ

Birlikte olmanın önemine de vurgu yapan Genel Müdür Bayram, sözlerini şöyle tamamladı, ”İnşallah rabbim tekrar nasip eder, gelecek seneler ve ramazanlarda yine beraber oluruz. Birlikten güç kuvvet olur. Birbirimize güzel bakmayı, güzel dinlemeyi, güzel konuşmayı yaptığımız zaman, güç birliği olduğu zaman bu kurum çok daha güzel hizmetleri yapacak memleketine-milletine, diye düşünüyorum. Allah hepinize sağlık sıhhat versin. Ramazan ayınız mübarek olsun. Daha güzel günlerde tekrar buluşmak ümidiyle hepinize saygılar sunuyorum.”

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU,”GÜZEL ŞEYLERİ İNSANLAR İLE PAYLAŞMAYI HEDEF EDİNDİK.”

Ramazan ayı ve etkinliklerinin manevi duyguları geliştirdiğini vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, şunları kaydetti, “Bu iftar ve sahur sofraları, sohbetler, biraz daha insanın manevi duygularını geliştiriyor. Bunları da en güzel şekilde beslemeyi de kendimize gaye edinmemiz gerekir. Su ve Kanal İdaresi İSU olarak geçtiğimiz 13 yılda, sizlerle birlikte, kentimize, hatta pek çok defa Kocaeli’nin dışına çıkarak, hatta bazen Türkiye’nin de dışına çıkarak insanımıza çok güzel hizmetler yaptık. Model ve örnek alınan, örnek gösterilen bir kurum haline geldik. Fiziki şartlarımız hamd olsun gelişti. Şöyle bir bahçe, yeşillikler, ağaçlar içerisinden cennet misali bir yerde çay içebiliyor, yemek yiyebiliyor, oturabiliyoruz. Bu akşam da iftarımızı yapıyoruz. Her kuruma nasip olmaz. Öyle yerler var ki iki kişi yan yana oturacak doğru dürüst yeri bile yok. Onun için Rabbimize ne kadar hamd etsek inanın az. Allah, “”Şükür ederseniz daha çoğaltırım“ diyor. Şükür eden bir kul olmayı rabbimizden diliyoruz. Şükür sadece “Elhamdülillah” veya “Ya Rabbim sana şükür” demek değil. Bu kelimeler güzel ama asıl şükür Allah’ın bize sunduğu fırsatları, imkânları ve nimetleri insanlar ile paylaşmak demektir. İşte kurum olarak bunu yapıyoruz. Suyu paylaşıyoruz, temiz havayı, temiz çevreyi paylaşıyoruz. Güzel şeyleri insanlar ile paylaşmayı hedef edindik kendimize. Bu güzel duyguların sonucuyla örnek ve model olduk. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinden dolayı bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gelecek olan Kadir gecenizi de tebrik ediyorum.”

 

Yapılan konuşmaların ardından okunan ezan ile birlikte programa katılanlar iftarlarını açtı. İftar duasının ardından muhteşem bahçede kurulan çay sohbetleri ile İSU yönetici ve personeli gecenin geç saatlerine kadar güzel havanın tadını çıkardılar. Geleneksel iftar programlarının üçüncüsü Kandıra’da, dördüncüsü de Gölcük’te yapılacak.Bu haber 921 defa okundu

DİĞER HABERLER

MHP'nin seçim beyannamesinde 'af' da var!

MHP'nin seçim beyannamesinde 'af' da var!

.

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

.

Gençlerden Ata’ya Mektup

Gençlerden Ata’ya Mektup

Eğitim İş Genel Merkezi tarafından her ilde liseler arasında 2’ncisi düzenlenen “Gençlerden Ata’ya Mektup Yarışması’nda Kocaeli’de dereceye giren okullar ve öğrenciler belirlenerek, ödüllendirildi.

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni metro ve tramvay hatlarıyla kentteki raylı sistem ağını genişletiyor.

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yeşil bir konuta sahip olabilirsiniz.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET