21 Mart 2019 Perşembe 19:35
 
Öncekiler Sonrakiler

İSU GELENEĞİNİ BOZMADI

İSU geleneğini bozmadı
17 Ağustos 2018 Cuma 17:23

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Özak, İSU Genel Müdürlüğü Personeline Başkan Karaosmanoğlu’nun selamını iletti.
Geleneksel Bayramlaşma Programına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve Şube Müdürlerinin yanı sıra Genel Müdürlük Hizmet Binasında çalışan personel katıldı.
 
"Örnek yatırımlar gerçekleştirdik"
Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Yardımcılarının bayram tebriklerinden sonra konuşan Genel Müdür Ali Sağlık, “Bugün bölgemiz için çok büyük bir afet olan 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümü. Bu depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum; ruhları şâd olsun, geride kalanlara Allah sabırlık versin. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.”dua ve temennisinde bulundu.  Genel Müdür Ali Sağlık, şunları kaydetti, “Geçen Ramazan  Bayramından bu zamana kadar hizmete aldığımız iki önemli yatırımımızdan biri olan Dilovası Atık Su Arıtma Tesisinin inşaatını tamamlayarak işletmeye aldık. İki gün önce de tanıtımını yaptığımız Gebze - Darıca Sahil Kolektör ve Tünel Hattımızın imalatını tamamlayarak açılışını yaptık. Böylelikle Kocaeli’nin, İzmit Körfezi’mizin her tarafının kolektör hattının imalatı tamamlanmış olduk. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Şu anda kirlettiği suyu yüzde 100 arıtan tek il Kocaeli’dir. Bu proje ile atık suyu %100 arıtan bir şehir olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Biz bütün çalışmalarımızı Büyükşehir Belediye Başkanımız, Genel Sekreterimiz, halkımız ve tabi ki de siz değerli çalışma arkadaşlarımızla birlikte başardık. Ben hepinize teşekkür ediyorum.” dedi. 
 
Bayramı tebrik etti
İnşaatı süren İSU Hizmet Binalarının yıl sonunda tamamlanacağını da aktaran İSU Genel Müdürü Sağlık, yöneticiler ile çalışanların Kurban Bayramını kutladı. Sağlık,” Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Yola gideceklerden trafikte dikkatli olmalarını rica ediyorum. Ailenize, memleketlerine gidecek olanlar ise memleketlerinize selamlarımızı götürün. Allah, kestiğiniz kurbanları kabul etsin, daha nice nice kurbanları kesmeyi nasip etsin. Hepinizin, ailenizle beraber huzurlu- mutlu  bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum.” dedi. Ülkemize karşı yapılan saldırılara karşı devletin aldığı tüm kararların arkasında durulmasını da ifade eden Genel Müdür Ali Sağlık,  bunun için altın ve dövizden uzak durulmasını, Türk Lirasına sahip çıkılması gerektiğini sözlerini ekledi.
 
"Kurban Bayramı bir berekettir"
Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başka programı olması  nedeniyle bayramlaşma programına katılamadığını ifade eden Başkan Vekili M.Zekeriya Özak, Başkan Karaosmanoğlu’nun selam ve bayram tebriklerini iletti. 17 Ağustos gibi deprem felaketlerin yaşanmaması temennisinde bulunan Başkan Vekili Özak, “Bugün şehrimiz için acı bir hatıranın yıl dönümüdür. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Kocaeli, ülkemizin tarihinde en büyük felaketi yaşamış ve son derece acılı bir kent. Bugün 19. yıldönümünü yaşıyoruz. Geçen süre zarfında kent genelinde altyapı-üstyapı ve şehircilik anlamında çok önemli önlemler aldık. Bu süre zarfında çok değişimler oldu. Tedbirler almaya çalıştık ve bundan sonra da tedbirler almaya devam edeceğiz. Depremde vefat eden insanlarımıza rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Kurban Bayramı bir berekettir ve toplumsal dayanışmanın arttığı bir bayramdır. Birlik ve beraberlik için bir fırsat olan bu bayramda akraba ve yakınlarınızın yanı sıra  özellikle ihtiyaç sahibi komşularınızı da ziyaret edin. Bu vesile ile yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı canı gönülden tebrik ediyorum. ”dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Vekili Özak; Genel Müdür Sağlık ve yöneticiler ile birlikte programa katılan yönetici ve personelin tek tek Kurban Bayramlarını tebrik ettiler.

Bu haber 1074 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ