bil anakolej
05 Temmuz 2020 Pazar 17:31

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLERE VEDA VE VEFA PROGRAMI DÜZENLEDİ.

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLERE VEDA VE VEFA PROGRAMI DÜZENLEDİ.
05 Mart 2019 Salı 10:00

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nden emekli olan personel için veda ve vefa programı düzenlendi. Geleneksel olarak ikincisi yapılan programa katılan Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Su ve  çevrenin korunması gibi değerli bir hizmeti yapıyoruz. İnsana hizmet de en önemli değerlerimizdendir.  Yaptığımız bütün güzel hizmetlerimizi işçimiz, teknisyenimiz, şoförümüz, çaycımız, temizlikçimizle birlikte yaptık. Bana göre yönetici ile çalışan arasında bir ayrım yoktur. Yaptığımız değerli hizmetlerde çalışma arkadaşlarımız bu hizmetlerimizin ortağıdır.“dedi.85 PERSONEL EMEKLİ OLDU

İzmit Maide Restoran’da düzenlenen İSU Geleneksel 2. Veda ve Vefa Programına Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanısıra İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, Genel Müdür Yardımcıları Uğur Susoy ve Sinan Sokur, Daire Başkanları ile geçen bir yıl içerisinde emekli olan 85  personelin büyük bir kısmı ile vefat edenlerin yakınları katıldı.GENEL MÜDÜR SAĞLIK,”KENT OLARAK ÇALIŞANLARA VEFA BORCUMUZ VAR”
Yenilen yemeğin ardından programın açılış konuşmasını yapan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, düzenlenen programa katılımlarından ve çalışma hayatlarında gösterdikleri özveriden dolayı emekli olan yönetici ve personele teşekkür etti. “Bu akşam burada toplanmamızın adı belli veda ve vefa gecesi. Veda ediyoruz, ama kopmamak üzere vedalaşacağız. Aynı il ve ilçelerin içerisinde yaşıyoruz. Sokakta her gün beraber yine karşılaşacağız. Sadece bugün hizmet yılını dolduran arkadaşlarımıza, 8 saatlik mesai zamanından veda ediyoruz. Yoksa dostluklardan arkadaşlıklardan kentli olmaktan ayrılmayacağız. Vefa gecesi diyoruz, bu kadar yıl emek verdiniz. Bu emeğin mutlaka bir karşılığı olmalı. Devletimiz bunun karşılığını zaten veriyor ama bir de kurum olarak kent olarak bizim size karşı vefa borcumuz var.”ifadelerini kullanan Genel Müdür Ali Sağlık, şunları kaydetti,”Biz rızkımızı kazanırken yaptığımız iş herkesin yaşam kaynağı olan olmazsa olmaz suyun evlere ulaştırılmasıdır. Ondan sonrada o kirletilen suyun arıtılarak çevreye  zararsız bir şekilde uzaklaştırılması işlemini yapıyoruz. Türkiye’de yaklaşık 30 tane su kanal idaresi var. Ülkemizde hatta Avrupa’da bir çok su kanal idaresinden çok daha iyi duruma gelirken başta büyükşehir Belediye başkanımız olmak üzere bu kurumun örnek kurum olmasında hepinizin çok büyük katkısı var.  O nedenle ben sizlere Kocaeli halkı olarak teşekkür etmek istiyorum. Onların adına haklarınızı helal etmenizi istiyorum.”dedi.

Emeklilik hayatlarında hayırlı ömürler dileyen İSU Genel Müdürü Ali Sağlık,”Bu yeni hayatınız ile sağlık sıhhat içerisinde,torunlanızla zaman geçirebileceğiniz, kendinize daha fazla zaman ayıracağınız, gezebilceğiniz, spor yapabileceğiniz yeni bir hayata başlıyorsunuz. Ben, bu yeni hayatınızda sağlık sıhhat güzel günler geçirmenizi diliyorum. Programımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.
BAŞKAN KARAOSMANOĞLU,”SU VE KANAL İDARELERİ BİR NUMARALI HİZMETLERİMİZİ YÜRÜTÜYOR.”
Kendisinin de 31 Mart seçimleri sonrası emekli olacağını hatırlatan Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Peygamberimiz, “Sizin en hayırlı olanınız insanlara faydalı olandır.” buyuruyor. İnsana hizmet bizim en önemli değerlerimizdendir. Bundan dolayı da bu İSU Genel Müdürlüğü, belediyecilik hizmetlerimizin  bir numaralı hizmetlerini yürütmektedir.”dedi.

Kocaeli’de şehirden kırsal bölgelere kadar arıtılmış, sağlıklı ve pırıl pırıl su götürdüklerini aktaran Başkan Karaosmanoğlu, şunları kaydetti, “Su büyük nimettir; bu aziz ve Allah’ın çok bol şekilde yarattığı suyu tertemiz pırıl pırıl olarak şehirlerde, köylerimizde insanlarımızın hizmetine sunuyoruz. Ve  kullandıktan sonrada borular , kollektörler ile arıtma tesislerine aktarıyoruz. Boru ile alamadıklarımızı da vidanjörler ile en yakın arıtma tesisine taşıyarak çevreyi kirletmiyoruz. Yeni arıtma tesisleri yaptık, mevcut arıtmaları yeniledik. Hiçbir yerleşim alanına sağlıklı olmayan su vermiyoruz. Mutlaka kontrol ediyoruz; en küçük köylerde dahi verdiğimiz suyu takip ediyoruz. Onun için Kocaeli’de su musluktan içilir, diyoruz. Evimde kesinlikle hazır su içmiyorum. Pırıl pırıl su, depolarımız temiz, isale hatlarımız güzel, yeraltı şebekelerimizi çok büyük oranda yeniledik. Türkiye’nin en gelişmiş laboratuvarımız var. Hem içmesuyumuzu hem de atıksularımızı tahlil ediyor dikkatle takip ediyoruz. Rastgele işyerlerinde, evlerden numuneler alıyoruz. Bundan dolayı da ben içemediğim suyu vatandaşıma iç diyemem. Onun için  suyumuza güveniyoruz. “dedi.

Yapılan bütün çalışmaları yönetici ve çalışanlar ile birlikte yaptıklarını da aktaran Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı,”“Su ve  çevrenin korunması gibi değerli bir hizmeti yapıyoruz. İnsana hizmet de en önemli değerlerimizdendir.  Yaptığımız bütün güzel hizmetlerimizi işçimiz, teknisyenimiz, şoförümüz, çaycımız, temizlikçimizle birlikte yaptık. Bana göre yönetici ile çalışan arasında bir ayrım yoktur. Yaptığımız değerli hizmetlerde çalışma arkadaşlarımız bu hizmetlerimizin ortağıdır. Bu hizmetlerimiz ile büyük çoğunlukla halkımızın duasını aldık. Bizim en büyük sermayemiz de aldığımız dualardır.Emekli olan bütün çalışma arkadaşlarımıza yeni hayatlarında başarılar diliyorum.”
TABLO HEDİYE EDİLDİ.
Emekli olan yönetici ile personel kurum ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşarak düzenlenen geceden dolayı İSU yöneticilerine teşekkür ettiler. Programın sonunda son bir yıl içerisinde emekli olan personelin isimlerinin yazılı olduğu anı tabloları, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Müdür Sağlık ile yöneticiler tarafından verildi. Gece toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.
Bu haber 853 defa okundu

DİĞER HABERLER

Recai Acicbe vefat etti

Recai Acicbe vefat etti

.

Belde A.Ş. sahillerde fiyatları sabitledi

Belde A.Ş. sahillerde fiyatları sabitledi

Kocaeli’nin Mavi Bayraklı plajlarında şezlong, şemsiye, çadır ve karavan hizmeti veren Büyükşehir’e bağlı Belde A.Ş., 2013’ten beri fiyatlarda artış yapmıyor

Bu Pazar milletvekili seçimi olsa

Bu Pazar milletvekili seçimi olsa

hangi siyasi partiye oy verirsiniz?

İzmit Belediyesinin esnaf ve müteahhitlere olan borcu sıfırlandı

İzmit Belediyesinin esnaf ve müteahhitlere olan borcu sıfırlandı

İzmit Belediyesi esnaf ve müteahhitlere olan toplam 51 milyon 133 bin TL’lik borcun tamamını ödedi

800C ve 800K ilk seferini gerçekleştirdi

800C ve 800K ilk seferini gerçekleştirdi

mavi bayraklı sahillere düzenlenen otobüs seferleri başladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ