24 Eylül 2018 Pazartesi 23:25
 
  • 6,136 TL

  • 7,215 TL

  • 238,28 TL

  • 99.547

Öncekiler Sonrakiler

İYİ PARTİLİLERİ KAĞIT MÜZESİNE SOKMADILAR

İYİ Partilileri Kağıt müzesine sokmadılar
28 Ağustos 2018 Salı 11:49

.İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman ve parti yöneticileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait Kağıt Müzesi önünde basın açıklaması yapmak isteyince ortalık karıştı.

İYİ Parti haftalık basın toplantısı düzenlemek üzere basın mensuplarını parti binasına davet etti. İl Başkanı Kaman açıklamayı Seka Park da bulunan Kağıt müzesi önünde yapacaklarını belirtip basın mensuplarını buraya götürdü. Seka kağıt müzesi önünde basın açıklaması yapmaya hazırlanan İYİ Partililere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özel güvenlik görevlileri müdahale etti.


Dövizdeki yükselişin ardından üretime geçme kararı alan iktidarın, yıllar öncesinden özelleştirilerek kapattığı fabrikalardan biri olan SEKA  kâğıt fabrikalarının müze  yapılması ile ilgili eleştirilerde bulunmak ve ülkede yapılamayan selüloz üretime dikkat çekmek için SEKA Kağıt Müzesi önünde açıklama yapmak isteyen İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman ve yönetimine, güvenlik görevlileri engel oldu.


Serdar Kaman, açıklama yapmak için valilik ve kaymakamlıktan gerekli izinlerin alındığını belirtse de, güvenlik yetkilileri tarafından açıklamanın yapılmasına izin verilmedi.


Kamusal alana ait olduğu belirtilen yerde açıklama yapılamayacağını ifade eden belediyenin güvenlik görevlileri, parti yetkililerini fabrika dışında bir alana yönlendirdi.

Yaşanan gerginliğin ardından açıklamalarına devam eden Kaman, ülkede durdurulan selüloz üretime dikkat çekerek, “Basın toplantımızı SEKA Kâğıt Müzesi önünde yapmak istedik. Bunun sebebi devasa bir kurum olan SEKA kâğıt fabrikasının, selüloz fabrikalarının kapatılıp yerine müze yapılmış olması. Konunun neden gündeme geldiği sorusu ise şöyle açıklanabilir; biliyorsunuz ki 16 yıldır iktidarın söylemleri, ekonomi şaha kalkacak, kanatlanıyoruz, yükseliyoruz ibareleri üzerinden istekleri, temennilerini bildirdiler. Seçime de böylece girdiler. SEKA Park’ın bahçelerine lale dikiyorsunuz. Sizin yaptığınız üretimle alakalı değil, üretimi durdurmak ve Türkiye’yi dışa bağımlı hale getirmektir” dedi.

 

 

Bu haber 1114 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gazeteci Ergün Demir serbest kaldı

Gazeteci Ergün Demir serbest kaldı

.

Muhtar Halil Taş, 'Suçum garibana yardım etmek'

Muhtar Halil Taş, 'Suçum garibana yardım etmek'

Muhtar Halil Taş, Çağırdılar geldim. İfade verdim dedi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden 'Ergün Demir' açıklaması

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden 'Ergün Demir' açıklaması

Türkiyenin konuştuğu 'pantolon' haberine imza atan astakoshaber.com haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Ergün Demir gözaltına alındı.

Cengiz Sarıbay; 'Gazeteci Ergun Demir’in yanındayız'

Cengiz Sarıbay; 'Gazeteci Ergun Demir’in yanındayız'

.

Assan Hanil, Avrupa’da şirket satın almak için kolları sıvadı

Assan Hanil, Avrupa’da şirket satın almak için kolları sıvadı

Assan Hanil yüksek teknolojili ürünleriyle IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda büyük ilgi görüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET