18 Şubat 2018 Pazar 02:18
 
  • 3,748 TL

  • 4,650 TL

  • 162,51 TL

  • 116.511

Öncekiler Sonrakiler

İZGAZ' DAN ÖNEMLİ UYARI!

İZGAZ' dan önemli uyarı!
21 Kasım 2017 Salı 15:23

İZGAZ havaların soğumasıyla birlikte doğal gaz ve katı yakıt kullanmakta olan tüketicileri karbonmonoksit zehirlenmeleriner karşı uyardı.

İZGAZ havaların soğumasıyla birlikte doğal gaz kullanmakta olan tüm tüketicilere, doğal gazın güvenli kullanımı konusunda önemli hatırlatmalarda bulundu.

Yapılan açıklamada "Tüketicilerin üzerine düşen bazı görevler bulunduğu, basit tedbirlerin alınmasının vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması ve enerji tasarrufu için büyük öneme sahip olduğu" belirtildi.

Kış mevsiminin gelmesiyle etkisini gören lodosun, baca çekişlerindeki problemlerden kaynaklı ve kullanıcı hatalarından kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesi vakalarına karşı uyarılar yapan ve farkındalıklar oluşturan İZGAZ bu konuda yeniden hatırlatmalarda bulundu.


ABONELERE HATIRLATMALAR

Doğal gaz kullanıcılarına kışın daha güvenli, konforlu ve ekonomik doğal gaz kullanımı konusundaki hatırlatmalar şöyle:

Kullanılan yakıcı cihazların yıllık bakımları ve esnek bağlantı elemanlarının sızdırmazlık kontrolleri ile baca kontrolü ve temizliğinin yetkili firmalara yaptırılmış olması gerekiyor.

Yakıcı cihazların bulunduğu ortamda yer alan havalandırma menfezlerinin kesinlikle kapatılmaması gerekiyor. Yakıcı cihazlar oksijen akışıyla güvenli ve verimli olarak çalıştığından, havalandırma menfezinin kapatılması cihaza gelen oksijen akışını keserek karbonmonoksit zehirlenmesine sebep olabiliyor ve doğal gaz tüketimini artırıyor.

Öte yandan, ömrü dolan yakıcı cihaz ve baca bağlantılarının değiştirilmesi ve abonelerin, yakıcı cihazların bulunduğu odalarda uyumamaya özen göstermesi gerekiyor.

Aynı zamanda, doğal gaz tüketicileri ortamda gaz kokusu almaları halinde öncelikle sayaç önünde bulunan ana vanayı kapatmaları, kapı ve pencerelerin açarak ortamı havalandırmaları, yakıcı cihazların tamamını kapalı konuma getirdikten sonra ortamı terk ederek “İZGAZ 187 Doğal Gaz Acil” hattını aramaları gerekiyor.Bu haber 383 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çimento mikseri ile bariyer arasına sıkıştı

 Çimento mikseri ile bariyer arasına sıkıştı

1 YARALI

SEDAŞ, İzmit mahalle muhtarları ile bir araya geldi

SEDAŞ, İzmit mahalle muhtarları ile bir araya geldi

.

Fotoğrafçılarda yeni başkan Ali Kılıç

Fotoğrafçılarda yeni başkan Ali Kılıç

Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası 2’inci Olağan Kongresi Birlik İş Hanında gerçekleştirildi. Mevcut Başkan İbrahim Şahin’in yeniden aday olmadığı kongrede tek aday olan Ali Kılıç odanın yeni başkanı oldu.

Osman Koçyiğit 3.dönemine girdi

Osman Koçyiğit 3.dönemine girdi

SS Derince Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 12. Olağan Genel Kurulunda tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Osman Koçyiğit, oy çokluğu ile yeniden başkan seçilerek 3.dönemine girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ