15 Aralık 2018 Cumartesi 01:55
 
  • 5,371 TL

  • 6,073 TL

  • 214,29 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

İZGAZ 25. YILINI SANAT FESTİVALİ İLE TAÇLANDIRDI

İZGAZ 25. yılını sanat festivali ile taçlandırdı
25 Nisan 2018 Çarşamba 18:59

.

Kocaeli’nin doğal gaz dağıtım şirketi İZGAZ, çeyrek asırlık hizmet yılını sanatla taçlandırdı. Kurum, çalışanları ve Kocaeli’nin saygın okullarının müzik ve dans gruplarını bir araya getiren İZGAZ Sanat Festivali ile 25. yaşını kutladı.

“Enerjimiz Enerjiniz” sloganıyla yola çıkan, Kocaeli’de konuttan sanayiye, işyerlerinden kamu binalarına güvenli doğal gaz arzı gerçekleştiren İZGAZ, 25. hizmet yılını, enerjisi yüksek bir festivalle kutluyor.

25. yıl etkinliklerinin önemli bir ayağı olan ve ilimizin ilk özel sanat eğitimi kurumu İzmit Sanat Merkezi ile koordine edilen İZGAZ Sanat Festivali, Symbol Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İZGAZ yöneticileri, çalışanları ve ailelerinin yanı sıra etkinlikte performans sergileyen okullarının öğrenci, öğretmen ve velilerinin de katıldığı festivale Kocaeli halkı büyük ilgi gösterdi.

Symbol Yaşam Merkezi’nde düzenlenen İZGAZ Sanat Festivali’nde İZGAZ çalışanlarının oluşturduğu Türk Sanat Müziği ve Rock Müzik korolarının yanı sıra Bahçeşehir Koleji, Özel Seymen Koleji, Şehit Özcankan Fen Lisesi, 24 Kasım Anadolu Lisesi, 28 Haziran Ortaokulu, Alikahya Fatih Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu, Şehit Yunus Emre Ezer Ortaokulu ve İzmit Sanat Merkezi gibi saygın eğitim kurumlarının dans ve müzik grupları performanslarını sergiledi.

“25. yaş günümüzü sanatla kutluyoruz”

Festivalin ev sahibi İZGAZ’ın Genel Müdürü Mehmet Gökalp Özkök, başarılı geçen festival için oldukça heyecan duyduklarını ifade ederken, “Çeyrek asırlık hizmet süremiz boyunca enerjimizi, Kocaeli halkının enerjisiyle birleştirdik. Bu festivali düzenlerken amacımız, Kocaelimizin geleceği olan çocuklarımızın, onlara hayat boyu yaşam enerjisi katacak sanatla olan bağını kuvvetlendirmek idi. Dolayısıyla 25. yaşımızı ilimizin yetenekli gençleriyle kutlamak ve yeni bir enerji açığa çıkarmak istedik” dedi.

Festival için özveriyle çalışan tüm ekibi ve katılımcı okulların yetenekli öğrencilerini kutlayan Özkök, müzik ve dans gösterilerinin ardından okul yöneticilerine 25. yıl anısına plaket takdim ederek, nice 25 yıllarda birlikte olma dileğini dile getirdi.
Bu haber 327 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ