18 Mart 2018 Pazar 08:38
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT'TE ÇOCUKLAR UYARILIYOR

İzmit'te çocuklar uyarılıyor
19 Şubat 2018 Pazartesi 11:26

İzmit Belediyesi, çocukları istismar konusunda uyarıyor

İzmit Belediyesi ile Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü işbirliğiyle 4 yıldan beri çocuklara taciz ve istismar konusunda  bilgilendirmede bulunuluyor.
Ailelerin en büyük korkusu olan çocuk istismarı ve cinsel taciz olaylarına karşı anaokulu öğrencilerine yönelik eğitimlerin haftanın 2 günü yapıldığını söyleyen yetkililer “ tüm okulların ana sınıfı öğrencilerine yönelik eğitimler belirli program çerçevesinde devam ediyor.  Cinsel istismarın önüne geçmenin en etkili yolun aileleri ve çocukları bilinçlendirmekten geçtiğine inanıyoruz. Bunun içinde Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa hareket ediyoruz. Eğitimde çocuklara tanımadıkları kişilere karşı nasıl davranmaları gerektiği, iyi dokunuş ve kötü dokunuşun ne olduğu, bedenlerine izinsiz kimsenin dokunamayacağı, tedirgin ve rahatsızlık oluşturan davranışla karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğini anlatılıyoruz” dediler. İzmitli aileler, eğitimler için İzmit Belediyesi ile emniyet yetkililerine teşekkür ettiler.

170 ÖĞRENCİYE

İzmit Belediyesi yetkilileriyle Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü görevlileri Kardelen Anaokulu’nu ziyarete ederek 170 öğrenciye bilgilendirmede bulundular. Mini tiyatro oyunuyla pekiştirilen eğitimin sonunda çocuklara boyama kitabı dağıtıldı.

Bu haber 193 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ