18 Ocak 2018 Perşembe 16:21
 
  • 3,793 TL

  • 4,649 TL

  • 162,20 TL

  • 116.606

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT'TE CUMHURİYET COŞKUSU!

İzmit'te Cumhuriyet Coşkusu!
29 Ekim 2017 Pazar 15:08

İzmit'te, tüm Türkiye'de olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

İzmit'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Her sene olduğu gibi bu yıl da kutlamaların adresi Kocaeli Valiliği önündeki tören alanıydı. Törene  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran,  AK Parti  Kocaeli  Milletvekili  İlyas Şeker,  CHP  Kocaeli Milletvekilleri  Fatma Kaplan Hürriyet ve  Haydar Akar,  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı  Mehmet Ali Kurt, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu ve EDOK Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran törene katılanların bayramını kutladı.  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet'in herkese eşit yaklaşan millet egemenliğini ortaya çıkaran tek rejim olduğunu anlatırken, şöyle dedi: 

"Bu aziz millet Kurtuluş Savaşı'nı imkansızlıklar ve yoksullukla kazanmıştır. Buna rağmen özünden ödün vermemiştir.  Malazgirt'ten  İstanbul'un fethine,  Çanakkale'den Kurtuluş Savaşı'na milletimizin birlik ve beraberliği milli manevi değerlerine bağlığı vardır. Cumhuriyet Türk milleti için sadece bir yönetim şekli değildir. Aynı zamanda en kapsamlı gelişme hareketidir.  Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi yolunda yapılan çalışmaların başarılı olduğu bir dönemdedir. 20. yüzyılın başında hasta adam olarak lanse edilen bir ülke 21'inci Yüzyıl'da dünyanın en büyük 17'nci ekonomisine sahip saygın bir konuma gelmiştir. "Türkiye; önümüzdeki dönemlerde de barışa olan inancını koruyarak dış ilişkilerine devam edecektir. 94 yıl içerisinde Cumhuriyet kazanımları milletimiz tarafından sahiplenilmiş ve benimsenmiştir. Ülkemizin dünyada saygın konumda olmasından, söz sahibi olmasından rahatsız olanlarla milletimiz en güzel cevabı vermiş milli irade ortaya koyarak 15 Temmuz'da canını ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94'üncü yıl döneminde Cumhuriyetimizin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, milletimiz için mücadele eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor,  29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."


Törende mehter takımı ve  İzmit Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği topluluğu konser verirken, halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. Tören, askeri birlikler ve öğrencilerin geçiş töreni ile son buldu.

Bu haber 718 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sarıbay,Cumhuriyet savcılarını ve Baro'yu göreve davet ett

Sarıbay,Cumhuriyet savcılarını ve Baro'yu göreve davet ett

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay sert konuştu.

İnşaat malzemesi alım ihalesi yapılı

İnşaat malzemesi alım  ihalesi yapılı

Kartepe Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İnşaat Malzemesi Alınması Mal Alım İşi ihalesi yaptı.

Kartepe belediyesi yarıyıl tatiline hazır

Kartepe belediyesi yarıyıl tatiline hazır

Kartepe Belediyesi, tüm birimleriyle 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının yarı yıl tatiline hazır.

Sarıbay’a ziyaretler devam ediyor

Sarıbay’a ziyaretler devam ediyor

7 Ocak 2018 Pazar günü gerçekleşen 36. Olağan Kongrede tekrar başkan seçilen CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

16 yaşında hayata veda etti

16 yaşında hayata veda etti

.

ABAF kuruldu

ABAF kuruldu

Kısa adı ABAF olan “Amatör Balıkçılık Federasyonu” yönetim kurulu tarafından resmen kurulduğu ilan edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET