17 Kasım 2017 Cuma 22:09
 
  • 3,876 TL

  • 4,571 TL

  • 160,67 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT'TE CUMHURİYET COŞKUSU!

İzmit'te Cumhuriyet Coşkusu!
29 Ekim 2017 Pazar 15:08

İzmit'te, tüm Türkiye'de olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

İzmit'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Her sene olduğu gibi bu yıl da kutlamaların adresi Kocaeli Valiliği önündeki tören alanıydı. Törene  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran,  AK Parti  Kocaeli  Milletvekili  İlyas Şeker,  CHP  Kocaeli Milletvekilleri  Fatma Kaplan Hürriyet ve  Haydar Akar,  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı  Mehmet Ali Kurt, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu ve EDOK Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran törene katılanların bayramını kutladı.  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet'in herkese eşit yaklaşan millet egemenliğini ortaya çıkaran tek rejim olduğunu anlatırken, şöyle dedi: 

"Bu aziz millet Kurtuluş Savaşı'nı imkansızlıklar ve yoksullukla kazanmıştır. Buna rağmen özünden ödün vermemiştir.  Malazgirt'ten  İstanbul'un fethine,  Çanakkale'den Kurtuluş Savaşı'na milletimizin birlik ve beraberliği milli manevi değerlerine bağlığı vardır. Cumhuriyet Türk milleti için sadece bir yönetim şekli değildir. Aynı zamanda en kapsamlı gelişme hareketidir.  Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi yolunda yapılan çalışmaların başarılı olduğu bir dönemdedir. 20. yüzyılın başında hasta adam olarak lanse edilen bir ülke 21'inci Yüzyıl'da dünyanın en büyük 17'nci ekonomisine sahip saygın bir konuma gelmiştir. "Türkiye; önümüzdeki dönemlerde de barışa olan inancını koruyarak dış ilişkilerine devam edecektir. 94 yıl içerisinde Cumhuriyet kazanımları milletimiz tarafından sahiplenilmiş ve benimsenmiştir. Ülkemizin dünyada saygın konumda olmasından, söz sahibi olmasından rahatsız olanlarla milletimiz en güzel cevabı vermiş milli irade ortaya koyarak 15 Temmuz'da canını ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94'üncü yıl döneminde Cumhuriyetimizin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, milletimiz için mücadele eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor,  29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."


Törende mehter takımı ve  İzmit Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği topluluğu konser verirken, halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. Tören, askeri birlikler ve öğrencilerin geçiş töreni ile son buldu.

Bu haber 667 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

İzmit’te sorumsuzca hareket eden müttehit, İzmit Belediyesi tarafından cezalandırıldı.

Kocaeli Birlikspor yönetim kurulu fesh edildi

Kocaeli Birlikspor yönetim kurulu fesh edildi

.

İSU, 2018 de 315 Milyon lira yatırım hedefliyoruz

İSU, 2018 de 315 Milyon lira yatırım hedefliyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2017 yılı ikinci olağan genel kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında İzmit Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Seka Deniz Düğün Salonu açılıyor

Seka Deniz Düğün Salonu açılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Sahil Deniz Düğün Salonu’nun açılışı iki sporcunun nikâh merasimi ile yapılacak.

CHP'li Dursun Acar vefat etti

CHP'li Dursun Acar vefat etti

.

Gültepeliler platformu Valiyi ziyaret etti

Gültepeliler platformu Valiyi ziyaret etti

Gültepeliler Platformu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET