17 Ocak 2018 Çarşamba 16:17
 
  • 3,824 TL

  • 4,668 TL

  • 164,01 TL

  • 114.207

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT'TE KAPALI MENFEZ TEMİZLİĞİ YAPILIYOR

İzmit'te kapalı menfez temizliği yapılıyor
15 Ağustos 2017 Salı 13:11

.

İSUGenel Müdürlüğü, İzmit ilçesi Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarıaltından geçen ve yağmursularının uzaklaştırıldığı iki gözlü kapalı menfezin temizliğiniyapıyor. Kapalı menfezin içine konulan küçük iş makinelerinin kullanıldığıtemizleme çalışmalarında, çıkartılan onlarca kamyon malzeme deponi alanlarınagönderiliyor.

 

İSU,yüzey sularını toplamak ve yağmursuyu baskınlarının önüne geçmek için son 13yılda İl genelinde yaklaşık 500 km uzunluğunda yağmursuyu hattı yaptı. Bu sularınİzmit Körfezine aktarılması için çeşitli büyüklüklerde motopomplarınkullanıldığı 12 adet yağmursuyu terfi merkezi inşa eden Kurum, atık sulardanarındırdığı derelerde de 70 km uzunluğunda ıslah çalışması gerçekleştirdi.Düzenli akışları sağlanan dereler ile kapalı menfezlerin yanı sıra yağmursuyukollektör hatlarının sürekli olarak temizliği yapılıyor.

 

İzmitMehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı altından geçen kapalı menfezyağmursularının getirdiği malzemeler ile yer yer dolmasından dolayı temizlemeçalışmaları yapılıyor. Belirli aralıklarla üstü açılan kapalı menfezin içinekonulan bobcat iş makinesi kullanılarak biriken malzemeler çıkartılaraktemizleniyor. Kanal temizleme araçlarının da kullanıldığı çalışmalarda onlarcakamyon malzeme çıkartıldı. Malzemeler kamyonlara yüklenerek deponi alanlarındadepolanıyor.

 

Bulvarboyunca yaklaşık 2 km uzunluğunda temizleme çalışmaları yapılacak. Temizlemeile birlikte kapalı menfezin akışı düzenli hale getirilerek geçtiği güzergahta muhtemelsu baskınların önüne geçilecek.  

Bu haber 932 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kısa bir molayı hak ettiler...

Kısa bir molayı hak ettiler...

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Rehberlik Birimi Zümre Başkanı Psk. Mine Gençer, Rehberlik Birimi olarak öğrencilerimiz yoğun bir çalışma temposu sonrası kısa bir molayı hak ettiler

KOTO, Gaziantep’e gidiyor

KOTO, Gaziantep’e gidiyor

.

SP İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi

SP İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları Ocak Ayı İl Divan toplantısı Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Başkan Ayaz'dan taksicilere sürpriz ziyaret

Başkan Ayaz'dan taksicilere sürpriz ziyaret

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Atakan Taksi Durağını ziyaret ederek, taksicilerle sohbet etti.

42 Evler bölgesine yaya köprüsü geliyor

42 Evler bölgesine yaya köprüsü geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi D-100 üzerinde bir yaya köprüsü daha inşa edecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET