22 Temmuz 2018 Pazar 23:31
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT'TE KAPALI MENFEZ TEMİZLİĞİ YAPILIYOR

İzmit'te kapalı menfez temizliği yapılıyor
15 Ağustos 2017 Salı 13:11

.

İSUGenel Müdürlüğü, İzmit ilçesi Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarıaltından geçen ve yağmursularının uzaklaştırıldığı iki gözlü kapalı menfezin temizliğiniyapıyor. Kapalı menfezin içine konulan küçük iş makinelerinin kullanıldığıtemizleme çalışmalarında, çıkartılan onlarca kamyon malzeme deponi alanlarınagönderiliyor.

 

İSU,yüzey sularını toplamak ve yağmursuyu baskınlarının önüne geçmek için son 13yılda İl genelinde yaklaşık 500 km uzunluğunda yağmursuyu hattı yaptı. Bu sularınİzmit Körfezine aktarılması için çeşitli büyüklüklerde motopomplarınkullanıldığı 12 adet yağmursuyu terfi merkezi inşa eden Kurum, atık sulardanarındırdığı derelerde de 70 km uzunluğunda ıslah çalışması gerçekleştirdi.Düzenli akışları sağlanan dereler ile kapalı menfezlerin yanı sıra yağmursuyukollektör hatlarının sürekli olarak temizliği yapılıyor.

 

İzmitMehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı altından geçen kapalı menfezyağmursularının getirdiği malzemeler ile yer yer dolmasından dolayı temizlemeçalışmaları yapılıyor. Belirli aralıklarla üstü açılan kapalı menfezin içinekonulan bobcat iş makinesi kullanılarak biriken malzemeler çıkartılaraktemizleniyor. Kanal temizleme araçlarının da kullanıldığı çalışmalarda onlarcakamyon malzeme çıkartıldı. Malzemeler kamyonlara yüklenerek deponi alanlarındadepolanıyor.

 

Bulvarboyunca yaklaşık 2 km uzunluğunda temizleme çalışmaları yapılacak. Temizlemeile birlikte kapalı menfezin akışı düzenli hale getirilerek geçtiği güzergahta muhtemelsu baskınların önüne geçilecek.  

Bu haber 1008 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ