24 Kasım 2017 Cuma 04:50
 
  • 3,925 TL

  • 4,651 TL

  • 162,95 TL

  • 105.026

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT'TE KAPALI MENFEZ TEMİZLİĞİ YAPILIYOR

İzmit'te kapalı menfez temizliği yapılıyor
15 Ağustos 2017 Salı 13:11

.

İSUGenel Müdürlüğü, İzmit ilçesi Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarıaltından geçen ve yağmursularının uzaklaştırıldığı iki gözlü kapalı menfezin temizliğiniyapıyor. Kapalı menfezin içine konulan küçük iş makinelerinin kullanıldığıtemizleme çalışmalarında, çıkartılan onlarca kamyon malzeme deponi alanlarınagönderiliyor.

 

İSU,yüzey sularını toplamak ve yağmursuyu baskınlarının önüne geçmek için son 13yılda İl genelinde yaklaşık 500 km uzunluğunda yağmursuyu hattı yaptı. Bu sularınİzmit Körfezine aktarılması için çeşitli büyüklüklerde motopomplarınkullanıldığı 12 adet yağmursuyu terfi merkezi inşa eden Kurum, atık sulardanarındırdığı derelerde de 70 km uzunluğunda ıslah çalışması gerçekleştirdi.Düzenli akışları sağlanan dereler ile kapalı menfezlerin yanı sıra yağmursuyukollektör hatlarının sürekli olarak temizliği yapılıyor.

 

İzmitMehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı altından geçen kapalı menfezyağmursularının getirdiği malzemeler ile yer yer dolmasından dolayı temizlemeçalışmaları yapılıyor. Belirli aralıklarla üstü açılan kapalı menfezin içinekonulan bobcat iş makinesi kullanılarak biriken malzemeler çıkartılaraktemizleniyor. Kanal temizleme araçlarının da kullanıldığı çalışmalarda onlarcakamyon malzeme çıkartıldı. Malzemeler kamyonlara yüklenerek deponi alanlarındadepolanıyor.

 

Bulvarboyunca yaklaşık 2 km uzunluğunda temizleme çalışmaları yapılacak. Temizlemeile birlikte kapalı menfezin akışı düzenli hale getirilerek geçtiği güzergahta muhtemelsu baskınların önüne geçilecek.  

Bu haber 899 defa okundu

DİĞER HABERLER

öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı

öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı

.

Gazeteciler!!!

Gazeteciler!!!

.

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim Araştırma Hizmet Kalitesini Artırıyor.

4 uzman hekim daha göreve başladı

4 uzman hekim daha göreve başladı

Derince Eğitim ve Araştırma Hekim Kadrosunu Genişletiyor.

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

İlk kez 112 yaşında doğum günü kutladı

'Alo Evlat Hattı' ekibi 112 yaşında ki Hanım Topal’ın doğum gününü unutmadı.

En hayırlı sergi İzmit'te

En hayırlı sergi İzmit'te

İzmit Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününü kapsamında Symbol AVM’de resim sergisi düzenlenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET