26 Mayıs 2018 Cumartesi 09:23
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 197,88 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ÇOCUK ŞENLİĞİ

İzmit Müftülüğü’nden Çocuk Şenliği
07 Mayıs 2018 Pazartesi 15:58

İzmit İlçe Müftülüğü’ ne bağlı 75 sınıf, 1100 öğrenci Seka Park’taki “4-6 Yaş Çocuk Şenliği" programında buluştu

Yıl boyunca devlet güvencesiyle kuran kursu ve değerler eğitimleri alan öğrenciler, Seka Park’ta düzenlenen 3 bin kişilik dev organizasyonda bir araya gelerek eylenme fırsatı buldu. İzmit İlçe Müftülüğü’nün düzenlemiş olduğu geleneksel “4-6 Yaş Çocuk Şenliği" büyük bir coşkuyla kutlandı.
 
Minikler hünerlerini sergiledi
Etkinlik alanına kurulan dev sahnede Hacivat-Karagöz, uzun bacak, sihirbaz gösterisi, Kartepe çocuk mehteran ekibi yer aldı. Alana kurulan devasa şişme kaydıraklar, ebru atölyesi ve tezhip atölyesinde küçükler hünerlerini sergiledi. 
Çuval yarışması, mendil kapmaca, yumurta taşıma gibi yarışmalarda doyasıya eğlendi. Alanda ayrıca çocukların el emekleri sergilendi. Uçurtmaların uçurulduğu, hem kültürel hem de günümüz çeşit çeşit oyunların oynandığı şenlik, renkli görüntülere sahne olurken; Şişme oyun parkları çocukların vazgeçilmezi oldu.

Kocaeli Müftüsü  Yusuf Doğan, İzmit Müftülüğü Şube Müdürü Cengiz Akça ve din görevlilerinin din görevlilerinin yer aldığı şenlikte; çocuklar aileleri ile beraber katılarak, gönüllerince eğlendi.


 
5 bin çocuk eğitimde
İl Müftüsü Yusuf Doğan, “İl genelinde 5 bin çocuğumuza kurslarımızda eğitimler veriyoruz. Birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlar için çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle önümüzdeki mübarek Ramazan ayının da birlik beraberlik içinde huzur dolu geçmesini diliyoruz" şeklinde konuştu.


Bu haber 326 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Kocaeli Barosu, sandık güvenliği için Diyarbakır’a gidecek

Körfez Ticaret Odası Canan Dağdeviren’i Ağırladı

Körfez Ticaret Odası Canan Dağdeviren’i Ağırladı

.

PTT’den yaza özel dev indirim kampanyası

PTT’den yaza özel  dev indirim kampanyası

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), içimizi ısıtan ve enerjimizi yükselten yaz aylarında yüzümüzdeki gülümsemeyi daha da artıracak dev bir indirim kampanyasına imza attı.

En fazla doğum bu ilçede oldu

En fazla doğum bu ilçede oldu

TÜİK Türkiye İstatistik Kurumu İlçelere göre Doğum İstatistikleri, 2017verileri açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET