23 Eylül 2018 Pazar 18:13
 
  • 6,293 TL

  • 7,394 TL

  • 242,18 TL

  • 97.988

Öncekiler Sonrakiler

İZMİTTEN KARDEŞ TRAVNİK'E SAĞLIK DESTEĞİ

İzmitten kardeş Travnik'e sağlık desteği
01 Mayıs 2018 Salı 12:33

Bosna Hersek'in Travnik şehrindeki devlet hastanesinin kadın doğum ve çocuk bölümü İzmit Belediyesi tarafından yeniledi.

Kanton Devlet Hastanesi’nin yenilenen kadın doğum ve çocuk bölümü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra Bosna Hersek Federasyonu Başkan Yardımcısı Melika Mahmutbegovic, Orta Bosna Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Travnik Belediye Başkanı Admir Hadziemric ile Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 
KARDEŞ ELİ DEĞDİ, AYRI  BİR ANLAM TAŞIYOR

İki belediye arasında imzalanan anlaşma kapsamında hastanenin yenilenen kadın doğum ve çocuk bölümü en modern tıbbi malzemelerle donatıldı. Travnik Hastanesi Müdürü Mirsad Granov, hastanemiz yeni donanımıyla bir değil birkaç çağ atladı diyerek  İzmit Belediye Başkanı Doğan’a teşekkür etti.

Türkiye’nin ilk çocuk doktoru belediye başkanı olarak açılan bu bölümün kendisi için büyük bir anlam taşıdığın belirten Başkan Doğan “ Boşnak kardeşlerimiz bizim canımız, ciğerimiz. Bir gözümüz kulağımız her zaman buralarda. Ancak Kantona hizmet edecek bu hastaneden, hiçbir ayrım yapmaksızın, ister Boşnak, ister Sırp, ister  Hırvat komşularımızda    faydalanabilirler.  Onların çocuklarını da bizim çocuklarımız olarak görüyor ve hepsinin sağlığının yerine gelmesini ve bu hizmetlerden faydalanmasını istiyoruz. Atalarımız bu topraklarda asırlarca burada yaşayan insanlar için önemli işler yapmışlardı. Bunu yaparken de hiç kimsenin dininden, dilinden, ırkından dolayı bir ayrımcılık içinde olmadılar.

 

SIRP VE HIRVATLARA İNSANLIK DERSİ

 

Atalarımız insana hizmet etme, insana hizmetin Hak’ka hizmet olduğu düşüncesi içinde olmuşlardır. Bu anlayış her dönemde süregelmiş ve bugünde Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla  hiç ayrım yapmadan dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyacı olan herkese destek olmaktadır. Bu hizmet kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından açılış yapıldı ve hastane gezildi.

İzmit Belediyesi daha önceden de Travnik'te 15 Temmuz Özgürlük ve Bağımsızlık Parkı yapmıştı
Bu haber 312 defa okundu

DİĞER HABERLER

16 bin peşin ev senin!

16 bin peşin ev senin!

.

Başkan Ayaz: Başarımızın Sırrı Uyum İçinde Çalışmak

Başkan Ayaz: Başarımızın Sırrı Uyum İçinde Çalışmak

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 37 mahallenin muhtarıyla aylık istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Nisa ile Tolga evliliğe ilk adımı attı

Nisa ile Tolga evliliğe ilk adımı attı

.

Ücretsiz Spor Okulları’nda yeni dönem başlıyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda yeni dönem başlıyor

Sporun ve sporcunun en büyük destekçisi Büyükşehir’in Ücretsiz Spor Okulları, yeni eğitim döneminde yine çocukların yanında olacak

GTÜ uzay ve havacılık sektörüne mikro malzeme geliştirecek

GTÜ uzay ve havacılık sektörüne mikro malzeme geliştirecek

GTÜ’de başlayan projede uzay ve havacılık uygulamalarındaki soğutma sistemlerine mikro düzeyde malzeme geliştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET