• 5,357 TL

  • 6,102 TL

  • 223,59 TL

  • 96.817

Öncekiler Sonrakiler

KAHRAMANLAR İÇİN KAN BAĞIŞI YAPTILAR

Kahramanlar için kan bağışı yaptılar
01 Şubat 2018 Perşembe 09:40

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ve ekibi Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu.

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ve yönetimi Afrin operasyonunda ki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu. İzmit Kan Bağışı Merkezi’nde düzenlenen programa İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, İlçe Kadın Kolları Yöneticileri, mahalle başkanları ve partililer katılım gösterdi.

KANIN TEK KAYNAĞI İNSAN

Kan bağışı öncesinde konuşan İlçe Kadın Kolları Başkan Betül Yazıcı “Ülkemizin birliğe en çok ihtiyaç duyduğu anda bizler askerlerimize ve ihtiyacı olan herkese kan bağışında bulunuyoruz. Bunu da bütün Türkiye’den bekliyoruz. Bu kan bağışı kampanyamızın mutlaka devamı gelecektir” dedi Amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunun altını çizen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Betül Yazıcı “Kanın tek kaynağı insan. Hiçbir şekilde yapılamıyor, hiçbir şekilde üretilemiyor. Bilmeden birçok insanın hayatını kan bağışıyla kurtarabiliyoruz. Türkiye genelinde yürütülen kan bağışı kampanyalarında ilginç verilere rastlanmış. Nüfusun yüzde 2’si sadece kan bağışında bulunmuş. Bu bağışın yüzde 35’i de askerlerden elde ediliyor” dedi.

KAN BAĞIŞININ DEVAMI GELECEKTİR

Sözlerine devam eden Yazıcı “ Biz burada Afrin’deki askerlerimize bir nebze olsun yardımına yetişmek için bulunuyoruz. Mehmetçiklerimizin şehit olmadan, mümkün olduğunca hasarsız şekilde evlerine geri dönemlerini diliyorum. Ülkemizin birliğe en çok ihtiyaç duyduğu anda bizler askerlerimize ve ihtiyacı olan herkese kan bağışında bulunuyoruz. Bunu da bütün Türkiye’den bekliyoruz. Bu kan bağışı kampanyamızın mutlaka devamı gelecektir” dedi.

KADIN KOLLARINA TEBRİK
Yazıcı’nın ardından konuşan Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, “AK Parti İzmit ilçe Kadın Kollarının bir kan bağışı bulunma programı var. Arkadaşlar burada ciddi anlamda bir kan bağışında bulunuyorlar. Afrin’deki operasyondan dolayı kan bağışlarımızın bir kısmını oraya aktardık.  Kan stoklarımızda bir azalma var.  Bu konuda AK Parti İzmit İlçe Teşkilatının kan bağışında bulunmasını anlamlı buluyoruz ve teşekkür ediyoruz. Kocaeli’deki kan bağışı verilerimiz oldukça düşük. Bu bağışı arttırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 455 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ